veve24
07.02.13,16:39
Ahoj,
chcela by som sa spytat, ake su podmienky na udelenie potvrdenia na vodicak od ocneho. Mam totiz tupozrakost a aj s okuliarmi vidim asi polovicu tabule u ocneho, neda sa to korigovat okuliarmi. Mam dioptrie 1,5 a 2 ale ako vravim, nemam s nimi idealny zrak a ich zvysenie by aj tak nepomohlo, lebo problem je v ocnom nerve. Je nejaka sanca, ze by som mohla dostat vodicak? Ocneho sa spytat bojim, lebo je strasne hnusny, cynicky a ironicky, tak sa chcem najprv spytat tu, aby som sa pred nim touto otazkou nestrapnila. Dakujem.
pasuliatko
07.02.13,16:26
tak si najdi ineho očného...
wagner
07.02.13,16:35
Otázka znie skôr tak, či si s takým zrakom trúfaš riadiť auto. Za volantom totižto musíš vidieť aj do diaľky,za seba, na každú stranu a to súčasne. Ja by som to s takým zrakom neriskovala.
pasuliatko
07.02.13,16:37
nezabúdaj,že neohrozuješ iba seba ale aj okolných ľudí....
jahoszmsk
07.02.13,16:46
no ak môžu vodičák získať dôchodcovia do XY veku, a už aj epileptici, neviem prečo by Tebe nedali. tam ide hlavne o tú pečiatku že "schopná" . tipujem, že akurát budeš musieť absolvovať častejšie lekárske prehliadky, napr. tak ako vodiči z povolania. kamarát má ľavé oko sklenené, mal asi 10 rokov ked mal úraz, ale v pohode jazdí autom... a je to ozaj adrenalín s ním sedieť v aute a hlavne ked prší v noci :D
Kvaka
07.02.13,16:52
Veve, neviem, prečo cez okuliare nevidíš dobre, ja mám tiež tupozraké jedno oko, po korekcii dobre vidím len jednym okom, aj predposledný riadok, to druhé síce vidí, ale nevie prečítať skoro nič. Vodičák mám tuším s poznámkou " s okuliarmi". Veď bez nich by som ani nemohla. Toto ale jedine očný lekár musí posúdiť. Pri tupozrakosti by malo byť po korekcii dobré videnie, síce cez to jedno oko, ale aj to druhé tupozraké oko vníma nejaký ten obraz periférne. Všetko je to ale zvyk, najmä na to "priestorové" videnie, keby to tak nebolo, asi by som si ani do pohára dobre netrafila naliať.
Na tvojom mieste by som určite zmenila lekára.