terezamaria
07.02.13,19:11
Rozhodla som sa osloviť všetkých poraďákov, či má niekto z Vás osobné skúsenosti s užívaním enzýmu serapetáza a či sa niekomu z Vás, či z Vášho okolia zlepšil pri užívaní zdravotný stav?
Oslovila ma jedna z mojich známych, že tento prípravok s manželom užívajú, zatiaľ iba 30 000 jednotkový. Každý z nich využíval 2 dávky a ďalej túto serapeptázu užívajú a veľmi si to pochvaľujú.
Priložím aj linky, ktoré som našla na internete:
https://www.liecik.sk/enerex-serapeptaza-30-000-u-p5831
http://www.zdravie.sk/forum/1790186/serapeptaza/
http://www.provitamin.sk/nas-diamant/serrapeptase-30000-u-serrapeptaza-zazracny-enzym-30000-u-90-cps.html
http://www.novezdravie.sk/hypertenzia/serrapeptaza-rx™
Prosím píšte svoje osobné skúsenosti, resp. skúsenosti svojich známych alebo nejaké nové poznatky, ktoré nájdete na internete. Ďakujem.
buchač
07.02.13,20:14
Rozhodla som sa osloviť všetkých poraďákov, či má niekto z Vás osobné skúsenosti s užívaním enzýmu serapetáza a či sa niekomu z Vás, či z Vášho okolia zlepšil pri užívaní zdravotný stav?
Oslovila ma jedna z mojich známych, že tento prípravok s manželom užívajú, zatiaľ iba 30 000 jednotkový. Každý z nich využíval 2 dávky a ďalej túto serapeptázu užívajú a veľmi si to pochvaľujú.
Priložím aj linky, ktoré som našla na internete:
https://www.liecik.sk/enerex-serapeptaza-30-000-u-p5831
http://www.zdravie.sk/forum/1790186/serapeptaza/
http://www.provitamin.sk/nas-diamant/serrapeptase-30000-u-serrapeptaza-zazracny-enzym-30000-u-90-cps.html
http://www.novezdravie.sk/hypertenzia/serrapeptaza-rx™
Prosím píšte svoje osobné skúsenosti, resp. skúsenosti svojich známych alebo nejaké nové poznatky, ktoré nájdete na internete. Ďakujem.
...hm .......viď internet ...

Popis
Serrapeptase je produkt s prírodnou protizápalovou látkou. Je to proteolytický enzým, izolovaný z baktérie ktorá nevyvoláva ochorenia (enterobaktéria Serracia E 15). Serrapeptase sa nachádza v malých množstvách v moci, co naznacuje, že prechádza priamo cez tenké crevo do krvného obehu. Klinické štúdie ukázali, že Serrapeptase má úcinky fibrinolytické (rozpúšta krvné zrazeniny a znižuje riziko tvorby krvných zrazenín –trombov), protizápalové a antiedematózne úcinky (zabranuje opuchu a hromadeniu tekutiny) v mnohých tkanivách. Jej protizápalové úcinky sú lepšie, ako úcinky iných proteolytických enzýmov. Okrem zmiernenia zápalu jedným z jej najväcších prínosov je zmiernenie bolesti. Lekári poznajú priaznivé úcinky Serrapeptase proti bolesti a zápalu a používajú ju v liecbe namiesto salicylátov, ibuprofenu a iných nesteroidných antireumatík (ktoré majú aj vedlajšie úcinky).

http://www.provitamin.sk/nas-diamant/serrapeptase-30000-u-serrapeptaza-zazracny-enzym-30000-u-90-cps.html

Preklad z googľa ...

Serratiopeptidase (Serratia E-15 proteáza, známy tiež ako serralysin, serratiapeptase, Serratia peptidázy, Serratia peptidázy alebo serrapeptidase) je proteolytický enzým (proteázy) produkoval enterobacterium Serratia sp. E-15. [1] Tento mikroorganizmus bol pôvodne izolovaný v neskorej 1960 z priadky morušovej Bombyx mori L. (Črevo), [2] Serratiopeptidase je prítomný v čreve morušovej a umožňuje vznikajúce mora, aby sa rozpustil jeho kuklu. Serratiopeptase je produkovaný čistenie z kultúry baktérií Serratia E-15.

Niektoré alternatívnej medicíny zástancovia tvrdia, že serratiopeptidase je prospešný pre bolesti a zápalu [3] , ale "existujúce štúdie [boli] malý a všeobecne zlej metodologické kvality." [4] prihlásený lekársky časopis Bandolier (špecializujúca sa na dôkazoch založenej myslenie o zdravotnej starostlivosti ) [5] publikoval článok (asi 2001) v reakcii na čitateľa ankete o serratiopeptidase. [6] Potom, čo hľadal PubMed a Cochrane Library ", aby zistili, či existujú nejaké randomizovanej, kontrolovanej štúdie", článok uvádza, že "dôkazy na serratiopeptidase je byť efektívny pre čokoľvek nie je založená na pevných základoch klinických štúdií. " [4]

Vyhľadávaním bolo nájdených 34 publikácií v lekárskych databázach vzťahuje, ktorá sa zaoberala účinnosť z serratiopeptidase, z ktorých niektoré boli uznané ako pokusy na zvieratách, osobné listy, nekontrolovaných štúdií alebo tí s nedostatočnou alebo neexistujúce náhodnosti. Článok varoval pred ignoruje bezpečnostné problémy s použitím biologických agens. [4] žiadne štúdie sa zistilo, že boli vykonané na účinnosť serratiopeptidase ako liečba pre bolesti chrbta, srdcový infarkt, mŕtvicu alebo astma. Z 10 ochorení s randomizovaných dôkazy štúdií o spisu v súvislosti s serratiopeptidase, bola štúdia kvality popisovaný ako "všeobecne nízka". [4] [7]

V spravodajského článku zverejnenom 22. februára 2011, Kyodo News hlási: "Takeda Pharmaceutical Co povedal v pondelok, že bude dobrovoľne pripomenúť anti-poburujúce droga ponúkal efektívne pre rôzne podmienky od chronickej bronchitídy sa vymkol členok, pretože nedávne testy majú pochybnosť obsadenie na jeho účinnosti, aj keď to bolo na trhu viac ako 40 rokov. Double-slepé pokusy, ktoré porovnávali účinky drog Danzen, ktorý debutoval v roku 1968, a placeba preukázané žiadne významné rozdiely medzi týmito dvoma, major drugmaker povedal. Predaj výrobku, druhovo volal serrapeptáza, predstavovali 6,7 miliardy len vo fiškálnom roku 2009, ale vplyv odvolanie bude pravdepodobne obmedzený z dôvodu podobné lieky sú predávané na trhu, povedal. " [8] [9]

http://en.wikipedia.org/wiki/Serratiopeptidase

Čítaj poriadne a urob si svoj názor...nemienim zvýrazňovať a ovplyvňovať ...
terezamaria
07.02.13,21:07
Dotaz na serapeptázu som poslala aj všetkým cca 100 známym, spolužiakom, priateľom..... ktorých mám uložených v emailovej schránke. Práve mi prišiel jeden ohlas, skopírujem ho v pôvodnej záhoráckej podobe - píš ako počuješ:
Čau Terko,moje mjela fčíl pred vánocama problém se zavápnenýma ramennýma klúbama a tudíš byli nepohyblivé. Její brácha jí poslal jedno 60 tabl. balení. Užívala to 2 x denne t.j. kúra na mjesíc. Prý je to dosť drahé, nevíme co za to dál, ale velice jí to pomohlo, ale asi by sa to mjelo užíval déléj. Ahoj Krivák
Jeden postreh...pokiaľ ich bude viac, budem sa tešiť a určite ich sem pridám....
terezamaria
07.02.13,21:21
...hm .......viď internet ...

http://www.provitamin.sk/nas-diamant/serrapeptase-30000-u-serrapeptaza-zazracny-enzym-30000-u-90-cps.html

Preklad z googľa ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Serratiopeptidase

Čítaj poriadne a urob si svoj názor...nemienim zvýrazňovať a ovplyvňovať ...
Juraj, mohol si kľudne zvýrazniť, každý z nás si všimne niečo iné a hlavne venuje pozornosť tomu, čo ho zaujme alebo čo nemusí...ďakujem. Nedá sa mi pridať minikomentár.
buchač
07.02.13,22:13
...hm .......viď internet ...
Čítaj poriadne a urob si svoj názor...nemienim zvýrazňovať a ovplyvňovať ...

Juraj, mohol si kľudne zvýrazniť, každý z nás si všimne niečo iné a hlavne venuje pozornosť tomu, čo ho zaujme alebo čo nemusí...ďakujem. Nedá sa mi pridať minikomentár.
Nuž mňa zarazilo viac - menej hento ...teraz zvýrazním ...;)


Serratiopeptidase (Serratia E-15 proteáza, známy tiež ako serralysin, serratiapeptase, Serratia peptidázy, Serratia peptidázy alebo serrapeptidase) je proteolytický enzým (proteázy) produkoval enterobacterium Serratia sp. E-15. [1] Tento mikroorganizmus bol pôvodne izolovaný v neskorej 1960 z priadky morušovej Bombyx mori L. (Črevo), [2] Serratiopeptidase je prítomný v čreve morušovej a umožňuje vznikajúce mora, aby sa rozpustil jeho kuklu. Serratiopeptase je produkovaný čistenie z kultúry baktérií Serratia E-15.

Niektoré alternatívnej medicíny zástancovia tvrdia, že serratiopeptidase je prospešný pre bolesti a zápalu [3]
, ale "existujúce štúdie malý a všeobecne zlej metodologické kvality." [4] prihlásený lekársky časopis Bandolier (špecializujúca sa na dôkazoch založenej myslenie o zdravotnej starostlivosti ) [5] publikoval článok (asi 2001) v reakcii na čitateľa ankete o serratiopeptidase. [6] Potom, čo hľadal PubMed a Cochrane Library ", aby zistili, či existujú nejaké randomizovanej, kontrolovanej štúdie", článok uvádza, že "dôkazy na serratiopeptidase je byť efektívny pre čokoľvek nie je založená na pevných základoch klinických štúdií. " [4]

Vyhľadávaním bolo nájdených 34 publikácií v lekárskych databázach vzťahuje, ktorá sa zaoberala účinnosť z serratiopeptidase, z ktorých niektoré boli uznané ako pokusy na zvieratách, osobné listy, nekontrolovaných štúdií alebo tí s nedostatočnou alebo neexistujúce náhodnosti. Článok varoval pred ignoruje bezpečnostné problémy s použitím biologických agens. [4] žiadne štúdie sa zistilo, že boli vykonané na účinnosť serratiopeptidase ako liečba pre bolesti chrbta, srdcový infarkt, mŕtvicu alebo astma. Z 10 ochorení s randomizovaných dôkazy štúdií o spisu v súvislosti s serratiopeptidase, bola štúdia kvality popisovaný ako [B]"všeobecne nízka".[4] [7]

V spravodajského článku zverejnenom 22. februára 2011, Kyodo News hlási: "Takeda Pharmaceutical Co povedal v pondelok, že bude dobrovoľne pripomenúť anti-poburujúce droga ponúkal efektívne pre rôzne podmienky od chronickej bronchitídy sa vymkol členok, pretože nedávne testy majú pochybnosť obsadenie na jeho účinnosti, aj keď to bolo na trhu viac ako 40 rokov. Double-slepé pokusy, ktoré porovnávali účinky drog Danzen, ktorý debutoval v roku 1968, a placeba preukázané žiadne významné rozdiely medzi týmito dvoma, major drugmaker povedal. Predaj výrobku, druhovo volal serrapeptáza, predstavovali 6,7 miliardy len vo fiškálnom roku 2009, ale vplyv odvolanie bude pravdepodobne obmedzený z dôvodu podobné lieky sú predávané na trhu, povedal. " [8] [9]

Alternatívci tvrdia síce jedno , no ich štúdie sú o ničom ...je pravdou , že ich výskum je určite menej finančne nákladný , nakoľko predsa len nemajú také možnosti ako farma firmy ...
Tých 34 publikácií je na svetové podmienky strašne málo ...
Efekt samotného lieku je pritom ( podľa štúdií ) dosť nízka ...
Ako sa ale zdá , aj samotné zisky (celosvetovo ) z predaja asi nízke ( čítaj nezaujímavé ...) pre samotného výrobcu ...

Ale ak sa jedná o placebo , tak na druhej strane je dosť drahá náhrada ....

P.S.:
...moje vysvetlivky a múdrosti ber z rezervou ...
sopticek
10.02.13,12:42
Mne osobne serrapeptaza pomaha, teda minimalne aspon na bolest. Ci riesi skutocne aj konkretny problem, posudit neviem, nakolko ju uzivam cca 1.5 tyzdna. Problem mam s bolestami chrbtice okolo lopatky a hrudnej kosti. Presla som si neurologmi, ortopedmi a bez zlepsenie. Bola som v kupeloch, skusala rozne druhy masazi (Dornova metoda, bankovanie, ABS), cvicenie, fyzioterapeut, vybrala mnozstvo liekov, ktore mi znicili travenie (Ibuprofen, Nimesil, Diclobene, Mydocalm ...) bez akehokolvek pozitivneho vysledku. Pri liekoch si to odnasal akurat zaludok a bolest bola natolko neznesitelna, ze som uz skutocne nemohla robit nic. Co som zacala brat serapeptazu, bolest o dost poklesla. Nebudem tvrdit, ze uplne zmizla, nakolko by to pravda nebola, ale uz mozem konecne ako tak pracovat. A to problem riesim uz viac ako 15 rokov a je to jedina vec, ktora mala badatelny pozitivny efekt.

Nejaky extra vysledok som od toho necakala (ale clovek ked je zufaly, uz skusa asi vsetko), vsetky tie skusenosti po webe mi prisli skor ako reklama. Evidentne to ale funguje.

Kazdopadne ak si do googlu zadajte "serrapeptase enzyme" a najdete mnozstvo informacii.

Odporucam objednat na iherb.com. Kupovala som to tam a mam to za menej ako 1/3 cenu ako by ma to stalo na SR alebo v CR.
taiko
04.05.13,16:54
1. Moja zena uziva sarapatazu (ako sme ju familiarne nazvali) a vyrazne sa jej zmensili bolesti pocas menstruacie a navyse uz nemava zapaly
2. Svokra bola na operacii, po ktorej mala obrovsky hematom. Lekari povedali ze by sa mal vstrebat do 6-tich tyzdnov. Sarapataza 120000 2tabletky denne si s hematomom poradila za necele dva, co spolu s rychlym hojenim ran vyvolalo velike prekvapenie na tvari osetrujuceho lekara.
3. update 2012-05-21. Po velkom uspechu u svokry a manzelky sme sarapatazu odporucili manzelkinej tete.
Pre 9 mesiacmi si zranika koleno. mala tam neustale nejaku gulku plnu tekutiny (pravdepodobne bursitida). Tekutinu jej neustale vyberali, ta sa stale vracala. Liecili ju vselijakymi liekmi ale nic nepomahalo. Dala si sarapatazu. Po dvoch tyzdnoch (dve tabletky denne 120000-vej ) sa jej gulka stratila, ma tam len malicku zrazeninu, ktora podla mna tiez zmizne. A lekari len krutia hlavami

ale pozor, ako obvykle sa na tom niekto snazi nekrestansky zarobit. Firma enerex-slovakia.sk sa vam bude snazit sarapatazu 120000 120 tabletiek predat za 104EUR, pricom na amazone.co.uk sa da kupit to iste za 53EUR. ( http://www.amazon.co.uk/Enerex-Serrapeptase-Rx-Serratia-Peptidase/dp/B001TH6LQU/ref=sr_1_sc_2?ie=UTF8&qid=1367685383&sr=8-2-spell&keywords=Serrapeptease+enerex )
sjanko
15.10.13,11:44
Sám ju užívam, ale nekupujem ju na Slovensku nedávam zarobiť slovenským výpalnikom a kde ju nakupujem je 120 000 U 120 tabletkova o 30 - 50 € lacnejšia, cena závisí aj od toho koľko sa nakúpi, nás sa spája viac a obyčajne sa objednáva v počte asi 15ks Prikladám link: http://www.bodykind.com/search/enerex-serrapeptase/product/1188-Enerex-Serrapeptase-120000u-120-VegiCaps.aspx
terezamaria
15.10.13,11:57
Ďakujem za reakciu a link. Môžeš napísať prosím, prečo ju užívaš a po akej dobe začala pomáhať? Ďakujem....:-)
taiko
16.10.13,08:05
Ta cena je dvojnasobna oproti tomu ked si to kupis napr. na
amazone.co.uk
mon3
17.11.13,19:48
dobry den prajem,
prave som si precitala Vas prispevok ohladom serrapeptazy. Rodicom by som ju rada objednala este k Vianociam, prosim ake mate skusenosti s objednavanim zo stranky ktoru doporucujete ? (bodyking). Urcite je vyhodnejsie objednat viac baleni, ak by som Vas poprosila bolo by prosim mozne ak by som dva balenia zobrala od Vas. Samozrejme uhradim aj prip. postovne. Kolko by stalo prosim jedno balenie ?

Velmi pekne Vam dakujem za pomoc.

Monika
mon3
17.11.13,19:50
prave som si precitala Vas prispevok ohladom serrapeptazy. Rodicom by som ju rada objednala este k Vianociam, prosim ake mate skusenosti s objednavanim zo stranky ktoru doporucujete ? (bodyking). Urcite je vyhodnejsie objednat viac baleni, ak by som Vas poprosila bolo by prosim mozne ak by som dva balenia zobrala od Vas. Samozrejme uhradim aj prip. postovne. Kolko by stalo prosim jedno balenie ?

Velmi pekne Vam dakujem za pomoc.
terezamaria
17.11.13,20:56
mon3....sjanko tu nebol od 15.10.2013....možno príde a odpovie.......:-)
sjanko
09.12.13,14:22
Omlúvam sa že sa tak neskoro ozývam, beriem ju na vysoký tlak, šum v ušiach a ako prevenciu.V oboch prípadoch po piatich mesacoch užívania pozorujem mierne zlepšenie. Na začiatku som bral dve tabletky ráno a dve večer teraz jednu ráno a jednu večer. A teraz k objednávke po prihlásení do ich obchodu v priebehu týždňa Vám budú telefonovať na uvedené číslo a budú si overovať vami zadané údaje. Komunikácia prebieha v angličtine, do teraz prebehlo cca 8 objednávok a všetky boli vybavené bez problémov v priebehu týždňa. Väčšie objednávky posielajú kuriérom (nám chodia kuriérom), malé poštou trvalo to asi dva týždne.
zdravie z prírody
01.02.14,11:29
ahoj, rada by som sa pripojila ku skupinke objednavateľov. Prosim uviest emailovu adresu, resp. tel. číslo.
Margaréta 65
07.02.14,22:36
zdravím, tiež by som mala záujem sa pridať k skupine objednávateľov. vďaka za info
terezamaria
04.06.14,08:26
Našla som tento článok na nete, tak priložím link, možno niekoho osloví, druhých zase odradí :
http://www.aktuality.sk/clanok/209575/na-co-pomaha-enzym-serrapeptaza/?i9=4e5b10a31939
zodan
21.08.14,06:44
Dobrý deň,
chce niekto Serrapeptasu? Idem objednať zo zahraničia a vyde lacnejšie ako u nás... omnoho. Oplatí sa ak zobereme viac kusov, nech má aj iný úžitok. Budem tam rozpočítavať poštovné a prípadne clo až bude. Ale cena by nemala byť vyššia než 50€ na jedno balenie 120 kapsúl (120 000 IU). Dajte vedieť čím skôr. Dohodneme detaily.
taiko
21.08.14,06:46
odkial objednavas? Aky vyrobca? Z ktoreho mesta si? Ak objednavas z UK clo sa neplati.
zodan
21.08.14,08:14
bolo by to z Kanady a od firmy Enerex. Zrejme clo bude. Bývam blízko Prievidze.
zodan
22.08.14,20:19
Ako som tak počítal tak zatial mám iba veľmi hrubý odhad, že to jedno balenie víde na cca 52 až 60 € (ponúknuté možnosti poštovného od 50 do 100 dolárov, konverzie z CAD, USD??? + rátam clo cca 20% ale neviem naisto - ak viete niekto tak dajte vedieť). Je to O.K. cena? Ešte si to musím rozmyslieť. Najneskôr ale do nedele.

P.S: ešte som zabudol dodať, že ma odrádza dĺžka dodania 4-8 týždňov (ale druhá firma spomína 2-4 týždne), takže buď to bude u tej prvej lepší prípad alebo u druhej dlhšia lehota... je to narovnako :)
IVEB
04.09.14,06:03
Tak ja som si nakoniec objednala serrapeptázu od fy bodykind .uk dr.Best 120000IU 90tbl. Cena aj s poštovným bola 35 EUR a prišlo mi to za 4 dni bez problémov. / poštovné bolo 1,82EUR/ Neviem ale koľko tbl mám užívať, na krabičke je uvedené 1tbl denne , ale viem že sa to užíva vo väčších dávkách . Mám dlhodobo urino-gyn.problémy .
nylan
02.02.15,22:38
zdravim este to objednavate?ja by som mal tiez zaujem..aj dve balenia by som zobral naraz keby to bolo nejak po tych 50e ..ja som z PE
dogo321
21.05.15,20:28
Nedá mi nereagovať na niektoré akože "fundované" odpovede. Serapeptáza je jeden z najlepších produktov na trhu. Chápem, že ľudia sú skeptický už pomaly ku všetkému, čo sa objaví na trhu, ale serapeptáza nie je nový produkt a ani na slovensku to nie je produkt nový. Dokonca sa na Slovensku vyrába, ale pre zahraničnú firmu, ktorá si ju tu u slovenskej necháva vyrábať. So serrapeptázou som sa stretol už v 2004 v USA, kde ju strčia do ruky každej vystresovanej žienke, ktorá vyjde z mamografie zo zlým výsledkom. A dosť úspešne sa používa aj k liečbe migrén a zápalom klbov po celom svete už nejakých 20 rokov. Len nechápem, kto je ochotný za ňu nejakému slovenskému dealerovi zaplatiť 84 EURO - to je myslím najdrahšia serapeptáza na svete. A je určite lepšia ako kadejaký wobenzym.
jojopipi
22.07.15,12:12
Užívam enzým asi pol roka, predpokladám, že koncentrácie pod 120 000 IU nemá zmysel si všímať....od tuzemských predajcov jednoznačne ruky preč, lebo sú sakramentsky predražení....stačí trochu posurfovať na webe a každému to musí byť jasné.....ja objednávam v UK, po zaplatení cez internet je dodanie asi za 2.-€ približne do týždňa doma a cena je cca tretinová pri väčšom balení.....doteraz bez akýchkoľvek problémov.....ako sa cítim ? Jednoducho dobre....
mabelle
28.08.15,21:07
@jojopipi prosim možem poprosit starnku s kt.si objednaval?dakujem pekne
ivan bielik
30.08.15,08:47
Serrapeptáza je enzým, ktorý sa v prvom rade využíva na dekalcifikáciu karotíd a koronárnych ciev. Do troch mesiacov máte cievy čisté. Sám som si na sebe urobil pokus, keď som si porovnal "sono" karotíd pred jej užívaním a po ňom. Nikomu nechcem brať jeho názor, resp. niekoho zosmiešňovať, ale niektoré príspevky sú viac poznačené žlčou, ako racionalitou. Je len samozrejmé, že farmabiznis potrebuje chronicky chorého pacienta, ktorý bude brať antihypertenzíva, analgetiká, inzulín, kortikoidy, antibiotiká alebo statíny. V prípade vitamínových doplnkov vždy ide o investíciu do zdravia. Koľkí z nás ročne prefajčia aj 1500 euro a je im to jedno. Serrapeptázu nemusíte brať "večne", stačí trojmesačná kúra a potom sa zrieknuť minerálok, vodovodnej vody, kde sa nachádza príliš veľa anorganických látok, najmä vápnika, ktoré ľudský organizmus nevie spracovať, len organické. Aby ste dosiahli úplne čistú vodu, treba ju upravovať filtračným systémom na princípe reverznej osmózy. Aj tento filter je démonizovaný najmä súkromnými vodárenskými spoločnosťami, niektorými "lekárskymi" expertmi, dobre zaplatenými farmafirmami, aby šírili doslova strach až paniku. Túto vodu pijem štyri roky. A môžem každého ubezpečiť, že mi naozaj nič nie je, práve naopak, všetky krvné i močové biochemické výsledky mám na hranici ideálu. Pozor, ak niekto hovorí o cene výrobku a porovnáva ho napríklad s cenou v UK, treba si všimnúť, koľko má (obsahuje) IU (medzinárodných jednotiek) jedna tabletka, čiže, akú má silu. A v tom býva veľmi často obrovský rozdiel, či užijete len balastnú, alebo aj účinnú látku (denná definovaná dávka - DDD). Aj na Slovensku si viem kúpiť napríklad koenzým Q10 za 7 euro, ale aj za 30 euro. Tak asi len toľko pre tých, ktorí si myslia, ako dobre kúpili a ako ostatní len zbytočne vyhodili peniaze.
Kvaka
30.08.15,11:04
Ja užívam zase, po 5 mesiacoch?, ani neviem. Aj môj muž berie druhú dávku, on je váha vyššia, tak bral dve denne, ale sa mu točila hlava, tak teraz jednu. Že to čistí cievy, asi bude pravda, mne arytmie takmer zmizli, ale viac budem vedieť po septembri, fakt je, že CITEĽNE ma menej bolia ruky, nemyslím si, že je to reklama.
bettylou
30.08.15,13:32
prekladač katastrofálny, jak keby mongol písal, ale dá sa z toho vyjsť, diki
bettylou
30.08.15,13:34
cicco je frajer, prvý príspevok za sedem rokov a hneď takýto, asi nemá čo povedať
arizona
27.11.15,13:12
pan dovozca, co prispevok, to reklama...
terezamaria
27.11.15,13:59
Je to slabá stránka, nezobrazí mi vôbec enerex serapeptázu :-)
cristala
10.12.15,20:53
Mam navyse 1 balenie Serrapeptase od Dr. Best 90 kapsulí o sile 120.000 jednotiek. Ma niekto zaujem?
buchač
10.12.15,21:19
Zadarmo beriem aj zo 10 kusov...;)
cristala
11.12.15,06:03
a vyrubili vam aj dph pri colnom konaní?
cristala
11.12.15,06:04
tentokrat by ste mohli mat len 1 balenie za 43
zuza_13
17.02.16,04:23
ja som uzivala wobenzym. to su tiez enzmymy a som velmi spokojna. dostala som sa k nemu po operacii karpalneho tunela cez kamosku rychlo som sa dala dokopy a uz vobec nebyvam casto chora ako som byvala a aj klby co ma pobolievali, ustupilo to (mam nadvahu, tak dostavaju zabrat :/) ..
lujza.j
05.03.16,09:01
Boze zas wobenzym....enzymy na travenie....marketing zatemnil mozog aj dilerom asi....obycajny pankreolan na par penazi ..papain a bromalein....cisty odrb na ludi..akurat sa z toho da dobre posrat.....pri tych mega davkach....
buchač
05.03.16,09:50
Inštruktor001 (Dnes 10:40)
Na druhej strane, každého raz postihne nejaká choroba a radšej sa budem liečiť doplnkami výživy, medzi ktoré patria aj enzými, ako chémiou, ktorú vyrobili farma firmy iba za účelom zisku. Ale základ je prevencia, aby som danú chorobu nedostal a nie liečil následky.
===================
Šak už toľko neškrabkaj...to nemá význam.
Skúsenejších nepresvedčíš ... mňa teda určite nie.

Ale dobre...
Ako chceš napríklad predísť cukrovke, rakovine a podobným ?
Ako môže predísť malé dieťa určitým chorobám, ktoré ešte ani len poriadne rozprávať nevie ?

To majú rodičia dieťa od narodenia tlačiť malému človiečikovi tie doplnky výživy ???
---------------------------------

Toto je chyba tých predajcov... aj vlastnú mať by ojebabrali za vidinou zisku.

----------------------------------
....a mimochodom...ako Ti ide finančné a hypotekárne poradenstvo ?
http://www.porada.sk/member.php?u=353261

Lebo ak aj tam si taký odborník, tak Tebe by som ani len 1€ nezveril ...
R4zor
29.01.17,08:43
Zdravím, mne serapeptáza veľmi pomohla pri vnútornom zápale. Mal som Serrapeptase plus 250 000 SPU odtiaľto http://sportovavyziva.sk/index.php?lang=sk&route=product/product&path=31_282&product_id=939

a som veľmi spokojný. Dostal som pri nákupe dva zľavové poukazy na ďalší nákup serapeptázy na 4 eura čo vlastne pokryje poštovné. Jeden sem dám ak to niekomu pomôže budem rád tu je zľavový kód: SERA4

Predtým sa užíval aj wobenzym ale ten sa mi nezdal až taký učínný nakoľko mi zápal ostal.
Veronika Tesáková
30.10.17,19:17
Dobry den, objednavate este Serrapeptázu, som z Žiaru nad Hronom, rada by som si ju objednala, dakujem.
Veronika Tesáková
30.10.17,19:18
Taiko, prosim nebudete objednavat, pridala by som sa. Dakujem.
Veronika Tesáková
30.10.17,19:26
Dobry den, aj ja by som sa pridala. Dakujem.
Majo144
24.01.18,14:09
Serapeptázu som užíval 3 mesiace,240000 jednotiek.cholesterol mám stále vysoký.
Začal som užívať lecitín a cítim sa lepšie.
janinka22
08.10.18,10:04
Ahojte.

Rada by som sa aj ja podelila o skusenosť so serapeptázou. My s manželom ju užívame asi dva mesiace.
Manžel mal vysoký krvný tlak tak sme skúsili. Berie ju už druhý mesiac a tlak sa jej stabilizoval.
Ja osobne som mala silné menštruačné bolesti. Aj tie už pominuli a je to oveľa znesiteľnejšie.
My kupujeme túto http://www.kupserapeptazu.sk/
Dúfam, že som pomohla.
L-M
30.09.21,19:46
Dobrý večer, prosím Vás kde by sa dala kúpiť teraz aktuálne Serapeptáza? Našla som niečo na SK, ale dosť málo. Máte skúsenosti kde zo zahraničia objednávate?
Ďakujem
robobor
04.02.23,14:55
rozhodol som sa uzivat serapeptázu tiez, uzivam ju 4 den ale urobil som chybu, ze dom ju zacal uzivat s liekmi na tlak/betablokatory, to nerobte....najprv som mal velmi znizeny tlak 110/70, pri mojom beznom tlaku 140/90 dost....berem to kvoli vycisteniu ciev, krcove zily zacinajuce, cystu, zapaly, atd. beriem 120 000U.I a nieco sa so mnou deje, zili ma neboleli ale ma zacali boliet, na nohe,krku,ruke dufam, ze je to z cistenia odburavania usadenin, citim sa znepokojeny ale tlak uz mam v norme 120/76 , planoval som brat aj rutin ale neviem ci sa s tymto liekom nejako neovplyvnuju....tak cakam, isto je ze to ucinkuje, nie je to placebo, len dufam ze v dobrom, ak budem citit to tahanie zil , skusim este natokinazu, vraj ma menej vedlajsich ucinkov,