cibka1
08.02.13,08:26
Poradíte mi prosím kde by som kúpila zavárané egreše?
arizona
08.02.13,11:50
V potravinach nemaju??? :confused:
cibka1
08.02.13,12:18
nemajú, dokonca ani v bio obchodoch....možno niekde vo veľkom meste :-(
ani na nete som nič nenašla...

môj syn ma vysoké horúčky a egreše sú vraj dobré na zrazenie horúčky...
Tweety
08.02.13,12:21
nemajú, dokonca ani v bio obchodoch....možno niekde vo veľkom meste :-(
ani na nete som nič nenašla...

môj syn ma vysoké horúčky a egreše sú vraj dobré na zrazenie horúčky...
Podľa mňa je lepší čučoriedkový, alebo ríbezľový( z čiernych) kompót.
lujza.j
08.02.13,12:41
Kym zoženieš pomohli by zabaly,alebo sprcha....a potom zabalit a sup do postele pod perinu...ale viem ze len pri velmi vysokych...neviem ake ma tvoje dietko:(
avalik
08.02.13,12:43
cibka1
11.02.13,06:59
Podľa mňa je lepší čučoriedkový, alebo ríbezľový( z čiernych) kompót.

ďakujem za radu, to som ešte nepočula
Tweety
11.02.13,06:59
ďakujem za radu, to som ešte nepočula
Skús pomáhajú.
cibka1
11.02.13,07:00
Kym zoženieš pomohli by zabaly,alebo sprcha....a potom zabalit a sup do postele pod perinu...ale viem ze len pri velmi vysokych...neviem ake ma tvoje dietko:(


http://zena.atlas.sk/sluzby/videotip/o-detoch/ako-znizit-horucku-bez-liekov/584625.html

syn máva pri horúčkach studené dlane aj chodidlá, a vtedy sa vraj obklady a zábaly nemajú dávať...
ivka70
11.02.13,07:01
Podľa mňa je lepší čučoriedkový, alebo ríbezľový( z čiernych) kompót.

Pripadne aj cernicovy :)
Tweety
11.02.13,07:01
syn máva pri horúčkach studené dlane aj chodidlá, a vtedy sa vraj obklady a zábaly nemajú dávať...
ÁNo tak, zábaly vtedy nie je správne dávať.
cibka1
11.02.13,07:03
aj tak by som tie egreše mala rada doma, to ich naozaj nikde nepredávajú?
ak by niekto vedel o gazdinke, ktorá by bola ochotná predať aspom 2 fľašky, tak ma prosím kontaktujte cez SS
zatiaľ ďakujem
Ivenka
11.02.13,07:03
Cibka...zabaly a obklady dávaš, len mu treba dať na nohy vlnené-teplé ponožky a tak isto aj na ruky.
buchač
11.02.13,07:04
Podľa mňa je lepší čučoriedkový, alebo ríbezľový( z čiernych) kompót.

Skús pomáhajú.
...s čučoriedkami ale opatrne...
Majú aj inú vlastnosť - zapchávajú ...
cibka1
11.02.13,07:06
ÁNo tak, zábaly vtedy nie je správne dávať.

veď to, keď mu obklady nemôžem dávať a lieky zaberú len na chvílu, musím to niečím vyplniť kým užije ďalšiu dávku, a keďže mi nechce pri horúčkach ani jesť, tieto kompoty by aspom sčasti zaplnili jeho žaludok....
cibka1
11.02.13,07:09
...s čučoriedkami ale opatrne...
Majú aj inú vlastnosť - zapchávajú ...

áno, čučoriedky sú dobré na črevné problémy,
to sa nebojím že by mu uškodili, pretože vo väčšej miere ich doňho aj tak nenapchám, možno pár lyžičiek...
no musím tento rok pozháňať a zavariť, lebo už mi došli...
lujza.j
11.02.13,07:11
Neviem odkial si....ak su pobliz hranice u susedov si neskušala.....
Tweety
11.02.13,07:14
veď to, keď mu obklady nemôžem dávať a lieky zaberú len na chvílu, musím to niečím vyplniť kým užije ďalšiu dávku, a keďže mi nechce pri horúčkach ani jesť, tieto kompoty by aspom sčasti zaplnili jeho žaludok....
Nemusíš dávať kompót, stačí len tú šťavu.
Tatiana 1
11.02.13,07:17
Mojim detom na horucky zaberali obklady z vajecnych bielkov: bielok mierne naslahat, namocit gazu al. vreckovku, obklady dat na zapästia a clenky, na to este zabalit do suchych urakov.Po chvili skontrolovat ci su obkaldy suche, a zopakovat.
cibka1
11.02.13,07:20
Neviem odkial si....ak su pobliz hranice u susedov si neskušala.....

veru neskúšala, blízko máme čechy aj poľsko, ja za hranice nechodím a ísť tam kvôli kompotu ktorý tam možno ani nemajú...
ale ďakujem za tip, budem na to myslieť a ak tam niekto pôjde, tak ho poverím aby zistil či tam predávajú...
cibka1
11.02.13,07:21
Nemusíš dávať kompót, stačí len tú šťavu.


ok, je mi to jasné
cibka1
11.02.13,07:23
Mojim detom na horucky zaberali obklady z vajecnych bielkov: bielok mierne naslahat, namocit gazu al. vreckovku, obklady dat na zapästia a clenky, na to este zabalit do suchych urakov.Po chvili skontrolovat ci su obkaldy suche, a zopakovat.

to som ešte nepočula, keď nemá studené dlane a chodidlá, tak sa mu snažím dať kolečko citrónu, to mu pomáha, ale keď mu to idem dať plače ako... tak sa mu to snažím vysvetlovať, dokonca som citronom omotaná aj ja aj manžel.... to mu pomáha, no v poslednej dobe má stále studené dlane aj chodidlá, tak sa bojím mu dávať obklady..
buchač
11.02.13,07:24
áno, čučoriedky sú dobré na črevné problémy,
to sa nebojím že by mu uškodili, pretože vo väčšej miere ich doňho aj tak nenapchám, možno pár lyžičiek...
no musím tento rok pozháňať a zavariť, lebo už mi došli...
Minulý rok bola dobrá úroda , takže tento rok to bude teda pravdepodobne poslabšie ( ak vôbec ) ...
cibka1
11.02.13,07:31
Minulý rok bola dobrá úroda , takže tento rok to bude teda pravdepodobne poslabšie ( ak vôbec ) ...

:(
to si ma nepotešil, a dokonca už ani čučoriedkový džem nemám..
cibka1
11.02.13,07:36
ja mám v pamäti, ako mi moja mama dávala egrešový kompót, viem že to zaberalo a dokonca mi to aj chutilo,
ale že sa nebude dať kúpiť, to ma nenapadlo, v tejto dobe sa dá kúpiť asi všetko, obchody sú prepchaté stabilizátormi, polotovarmi a také jednoduché a chutné , navyše aj zdravé egreše sa nedajú zohnať :confused:
ivka70
11.02.13,07:38
Inak, mozes pouzit aj surovy zemiak, koliecka pripevnit k zapastiam a clenkom, a menit ....
maja
11.02.13,07:45
Moja malá mávala vysoké teploty, studené nohy a ruky, raz dokonca až kŕče. Ja som ju posadila do vane, dala hračky a sprchovala. Najprv teplou vodou a pomaly ochladzovala na vlažnú, aby to nebol pre ňu šok. Až kým teplota neklesla, to sa mi osvedčilo najviac a aj dieťa z toho nebolo uplakané.
korela
12.02.13,01:08
korela
12.02.13,01:17
http://www.akv.sk/images/stories/povodne/small/egrese_1.jpgEgreše (Grossularia uva-crispa, G. Lasiocarpa, G. reclinata) sa ako divoké ovocie zbierali ešte pred niekoľkými stovkami rokov v Severnej Amerike, na Ukrajine a Kaukaze. V našom tisícročí sa egreše zo Severnej Ameriky dostali do takmer všetkých európskych krajín a dnes je známych najmenej 2000 kultivarov. Delia sa podľa farby (červený, zelený, žltý) a chlpatosti (hladký, chlpatý, pichľavý). Dávne egreše rastúce divoko mali bobule vraj až 100-krát ľahšie ako dnešné záhradné odrody. Egreš "disponuje" veľkou biologickou a liečivou silou. Obsahuje látky podobné látkam v ríbezliach aj keď ich pomer je odlišný. Vyšší obsah cukrov a kyseliny citrónovej, menší obsah vitamínu C a vysoký obsah pektínu, slizu a ostatnej vlákniny (http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=253&Itemid=30) je pre egreš charakteristic*ký. Egreš sa v surovom stave uplatní výborne pri poruchách tráviaceho systé*mu (http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=267), na prečistenie čreva a obličiek a na podporu tvorby krvi. Odmenou za dopichané ruky pri oberaní egrešov je zdravotný úžitok, ktorý v konzervo*vanom ovocí môžeme užívať po celý rok.











© Ambulancia klinickej výživy
www.akv.sk
korela
12.02.13,01:32
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=583
dolu je aj o čiernej baze, ja som si náhodou kúpila 2 fľašky 100% šťavy bez konzervantov a farbív http://www.biologika.sk/index/produkty/kategoria/113/n/stavy-a-oleje/strana/1, vypredali ju, doplnili a vidím, že zasa ju nemajú, stojí menej ako 2 eurá, zrejme je dobrá, keď im ide.
Mám s ňou veľmi dobrú skúsenosť asi max. trojtýždňovú, ani som netušila, ale baza ako ti tu už radili a aj na www.akv.sk, stále je to iba ovocie z bobúľ, skús nejaké príbuzné, malo by to zabrať.
korela
12.02.13,01:37
korela
12.02.13,02:31
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/availability/70124691/ aj ten egrešový lekvár je v BA Ikea vypredaný.
Gabhus
12.02.13,03:43
Ja sa liečim tak, že si nastrúham zázvor, nakrájam očistený citrón (bez toho bieleho čo má pod šupkou), premiešam a zalejem medom. Beriem po lyžičke dvakrát - trikrát denne, alebo si rozpustím v čaji (nie celkom horúcom). Je to celkom chutné a nám pomáha. Len ak ide o dieťa neviem - ten zázvor je dosť taký ostrý, dieťaťu chutiť nemusí.... :)
cibka1
12.02.13,07:16
ďakujem
cibka1
12.02.13,07:17
ďakujem za radu
cibka1
12.02.13,07:18
ďakujem korela, si zlatá
korela
12.02.13,23:06
Rado sa stalo a tiež sme sa dozvedeli, že taká jednoduchá potravina podľa všetkého na Slovensku nie je.
Ja zasa ďakujem po týchto všetkých radách tu, že si nazaváram všetky možné bobule.
:-) V posledných rokoch som akosi prestala. Najbližší, že vraj cukor.
Melnick
13.02.13,05:35
Dúfam, cibka1, že Tvoje dieťa je už v poriadku. Treba pri hľadaní nektorých zaváranín využiť aj predaj z dvora,napr hľadaj v podobných témach .

Nečítala som tú tému celú, ale napriek tomu ju sem prikladám, možno nájdeš čo hľadáš .

http://www.porada.sk/t209546-p6-co-potrebujem-na-predaj-zavaranin.html

Nóó, po prečítaní pár príspevkov si myslím, že zadávateľka stratila o výrobu zaváranín záujem. :) Alebo sa mýlim ?
cibka1
29.03.13,11:27
ahojte
tak som medzičasom zistila, že zavárané egreše sa dajú kúpiť v krajskom meste v hypertescu, ale tá cena za tú malú konzervu... a dovážajú ich z čiech...
a už mám aj džem z ikei, mňááám ;-)
dmundi
13.03.16,11:52
Egrese je nedostupný tovar, ale viem kde je možné ho kúpiť. Ja som sa tiež dozvedel že v Nemecku v obchodnom centre REAL .I keď som pracoval poblisku obchodného centra Reali, cena toho kompótu je 1, 70 £
arizona
13.03.16,12:01
Egrese je nedostupný tovar, ale viem kde je možné ho kúpiť. Ja som sa tiež dozvedel že v Nemecku v obchodnom centre REAL .I keď som pracoval poblisku obchodného centra Reali, cena toho kompótu je 1, 70 £
Naco vytahujes niekolkorocne,stare temy z archivu? Si myslis, ze si niekto pojde kupit flasu kompotu do Nemecka???

Ale to slovo "poblisku" sa mi paci :D :D :D ...to som este nepocula :O
ivka70
13.03.16,12:05
Egrese je nedostupný tovar, ale viem kde je možné ho kúpiť. Ja som sa tiež dozvedel že v Nemecku v obchodnom centre REAL .I keď som pracoval poblisku obchodného centra Reali, cena toho kompótu je 1, 70 £

V Nemecku v REALe maju ceny v librach?
misoft
13.03.16,16:04
...a potom sa spamätal a zistil, že bol poblisku v Anglisku....:D:D:D