martahu
08.02.13,10:16
V susedovej záhrade je hlavný vodomer pre 6 záhrad ,každy mame podružný vodomer okrem majitela zahrady kde je vodomer hlavný ,on si nenamontoval že on zaplatí zbytok vody čo ostane na vodomeri po od´dich vodomerov,teraz ale nastal spor pretože prišla velka faktura a po odpočítaní našich m3 tam je velký zbytok ktory on nechce zaplatiť vraj on tolko neminul ale vlete mu vytiekla voda zo solarneho ohrevu tiekla mu cely den a on teraz to chce aby sme to my uhradili,lebo vraj na jar nám nepustí vodu,Pýtam sa čo máme vtomto prípade urobiť ostatní 6 zahradkari lebo bez vody v lete nemôžeme byť.Ďakujem
kopretinka
08.02.13,09:49
chýbajú info.
s kým máš zmluvu o dodávke vody,komu platíš za vodu,máš zmluvu so susedom?
martahu
08.02.13,13:29
Za vodu platíme vodárňam a vybera to práve ten sused kde je vodomer na 1faktúru azmluvu nemáme žiadnu nakolko to hlavné potrubie ide cez jeho záhradu.
kopretinka
09.02.13,07:28
Za vodu platíme vodárňam a vybera to práve ten sused kde je vodomer na 1faktúru azmluvu nemáme žiadnu nakolko to hlavné potrubie ide cez jeho záhradu.
tak keď nemáš žiadnu zmluvu s nikým,vôbec ťa nemá trápiť spotreba vody.že ste sa dohodli so susedom,to je jeho dobrá vôľa.Ak ste sa dohodli na podružných meračoch,tak potom tak plaťte,podľa toho,čo je na nich. Ak to nemáte na papieri,tak chyba.....ak sused tvrdí,že on bude platiť ten zvyšok,tak nech platí,nech zaplatí to,čo mu vytieklo z toho solárneho systému.On nemôže voči vám ostatným nič,iba odstaviť vás od vody.To je ťažko toto riešiť,najlepšie by bolo mať písomnú zmluvu,papier nepustí.Alebo si dajte namontovať každý svoj merač.
hubatá
09.02.13,07:58
Akože a odstaviť od vody je pre záhradkára "nič?"

Nehádajte sa cez plot, ale píšte ..... Máte nejakého vedúceho záhradkárskej kolónie, ste organizovaní v SZZ a platíte členské poplatky? Tak sa sťažujte písomne a sú povinní vec urýchlene vyriešiť veď ak prišla faktúra narastajú tam penále. Bez písomného dokladu nič nevybavujte.
hubatá
09.02.13,08:03
A nemáte nejakú záhradu voľnú? :)
buchač
09.02.13,08:06
Alebo si dajte namontovať každý svoj merač.
Toto sa malo udiať už v prvopočiatku , keď sa potrubie ťahalo a merače montovali ...

Lenže je jednoduchšie a hlavne lacnejšie iba jednu šachtu vykopať a tie všetky merače tam namontovať ...
Šak jasné ...lovky sú lovky ...jedna šachta vyjde na tých cca 1.000 € ...( teda , aspoň ja som tak platil , mali sme ale množstevnú zľavu , celá záhradkarska oblasť bola vtedy rozkopaná )...
Lenže našli sa aj pacienti , ktorí šli potom - neskôr na sólovku , všetko si sami museli zabezpečiť ...cifra hneď poskočila ...

Už len zo zásady by som chcel mať všetky tie meráky na vlastnom pozemku ... potom by ma nejaký obmedzenec nemohol obmedzovať - podmienky si klásť ...
kopretinka
09.02.13,08:07
Akože a odstaviť od vody je pre záhradkára "nič?"

Nehádajte sa cez plot, ale píšte ..... Máte nejakého vedúceho záhradkárskej kolónie, ste organizovaní v SZZ a platíte členské poplatky? Tak sa sťažujte písomne a sú povinní vec urýchlene vyriešiť veď ak prišla faktúra narastajú tam penále. Bez písomného dokladu nič nevybavujte.
nieje to nič,ale na to sa neumiera.keby to bola záhradkárska kolónia,neplatili by predsa susedovi.
hubatá
09.02.13,08:20
To mi je jasné že záhradár bez vody nezomrie, má ju doma z vodovodu, ale mu vyschnú rastliny, kríky, stromy a má škodu, nemôže užívať svoj pozemok na to na čo chce. Ak to nie je záhradkárska kolónia prečo píše o záhradkároch? Potom si vykopem obyčajnú jamu-studňu na vlastnom pozemku a neťahám drahú vodu od suseda. Či zle tomu rozumiem?
buchač
09.02.13,08:28
Za vodu platíme vodárňam a vybera to práve ten sused kde je vodomer na 1faktúru azmluvu nemáme žiadnu nakolko to hlavné potrubie ide cez jeho záhradu.

nieje to nič,ale na to sa neumiera.keby to bola záhradkárska kolónia,neplatili by predsa susedovi.
...čítam ...či ??? ;)
kopretinka
09.02.13,08:34
...čítam ...či ??? ;)
čo mám čítať? oni platia susedovi,sused platí vodárňam.ty čítaš?
buchač
09.02.13,08:59
Logika nepustí ... :rolleyes:


V susedovej záhrade je hlavný vodomer pre 6 záhrad ,každy mame podružný vodomer okrem majitela zahrady kde je vodomer hlavný ,

Za vodu platíme vodárňam a vybera to práve ten sused kde je vodomer na 1faktúru azmluvu nemáme žiadnu nakolko to hlavné potrubie ide cez jeho záhradu.
Sused len vyberá , lebo na neho znie faktúra ...

nieje to nič,ale na to sa neumiera.keby to bola záhradkárska kolónia,neplatili by predsa susedovi.

čo mám čítať? oni platia susedovi,sused platí vodárňam.ty čítaš?
Ja hej ..lebo je to záhradkárska kolónia ...
Pochybujem , že sa jedná o nejaké záhrady , ktoré sú za tými domami ...to by boli tí šiesti majitelia teda poriadne na hlavu , ak by v domoch nemali vlastné meráky...

Hlavné potrubie ide od zdroja k susedovi ...sused má ten ( akože ) hlavný merač , takže je jasné , že on platí potom vodárňam ...
kopretinka
09.02.13,09:08
Logika nepustí ... :rolleyes:



Sused len vyberá , lebo na neho znie faktúra ...


Ja hej ..lebo je to záhradkárska kolónia ...
Pochybujem , že sa jedná o nejaké záhrady , ktoré sú za tými domami ...to by boli tí šiesti majitelia teda poriadne na hlavu , ak by v domoch nemali vlastné meráky...

Hlavné potrubie ide od zdroja k susedovi ...sused má ten ( akože ) hlavný merač , takže je jasné , že on platí potom vodárňam ...
1.nikde nie je napísané,že je to záhradkárska kolónia.
2.Svokra má záhradku v kolónii,neplatí žiadnemu susedovi,platí zväzu,lebo zväz dal naťahať potrubie,lebo zväz má zmluvu s vodárňami.
3.Krstná má rodinný dom so záhradou.za jej záhradou je niekoľko záhrad bez rodinných domov,bez vody.Majitelia berú vodu od nej,ona platí faktúry vodárňam.
buchač
09.02.13,09:21
mimotemy

1.nikde nie je napísané,že je to záhradkárska kolónia.
Budiž...
2.Svokra má záhradku v kolónii,neplatí žiadnemu susedovi,platí zväzu,lebo zväz dal naťahať potrubie,lebo zväz má zmluvu s vodárňami.
Detto bolo...už som ale predal ..
3.Krstná má rodinný dom so záhradou.za jej záhradou je niekoľko záhrad bez rodinných domov,bez vody.Majitelia berú vodu od nej,ona platí faktúry vodárňam.
JEJ dobrá vôľa...

...všade sú iné špecifiká ...
Je to len o ľuďoch a vzťahoch ...

Ale určite by som mal najradšej ten merák pod vlastným menom a aj dohľadom..........:rolleyes:
...a šak aj mám...:cool:
pablito74
09.02.13,10:55
Tak toto co pises je dost sila. Chyba je podla mna ze aj on si nedal namontovat podruzny vodomoer, no ale aj tak, ked vy vsetci mate vodomery, a tam je cierne na bielom, kolko vody ste minuli, ako si vam dovoluje povedat ze on ten zbytok neminul ? A kto ho minul... ?! Asi sa sama minula....
Povedali ste mu ze to moze byt spôsobene tym, ze mu tiekla cely den voda zo solarneho ohrevu ?

Moja rada je, ze ja by som si to s nim vyriesil osobne ! (nakolko nemate riadne zmluvy atd., tak vam ani nic ine nezostava) A ak by ma aj tak odpojil od vody, tak si na svojej zahradke, nikdy viac nic nevypestuje. Detaily radsej nepisem, ale aj ked ma do toho nic, tak som sa rozculil. :mad: