maviem
08.02.13,10:12
Potrebujem previezť drevo na vozíku za osobnýma autom z východu na liptov.Potrebujem neaký prevozný lístok?
zuzusa
08.02.13,15:17
Viem len to,že ak keď nám z ubáriatu priviezli palivové drevo tak nám kázal jeden známi policajt si uschovať lístok o pôvode nadobudnutia dreva.Nakoľko je veľa krádeží dreva ja sa mám aspom čím preukázať,že som ho kúpila.Ako to je s drevom,ktoré spíliš na vlastnom pozemku neviem.
buchač
08.02.13,15:30
Potrebujem previezť drevo na vozíku za osobnýma autom z východu na liptov.Potrebujem neaký prevozný lístok?
Ak je to z lesa , tak ÁNO ... príslušná Lesná správa ho vystaví ...

Viem len to,že ak keď nám z ubáriatu priviezli palivové drevo tak nám kázal jeden známi policajt si uschovať lístok o pôvode nadobudnutia dreva.Nakoľko je veľa krádeží dreva ja sa mám aspom čím preukázať,že som ho kúpila.Ako to je s drevom,ktoré spíliš na vlastnom pozemku neviem.
V lete som si pripravoval sám palivové drevo na tých tzv. skladoch ...
Bol som na lesnej správe , dostal bumážku a hajde do lesa ...
Aj keď to drevo bolo zadarmo ( jednalo sa o stromy po kalamite ) , aj tak bolo potrebné povolenie...

Ako vraví zuzu , je to iné , ak máš iný zdroj ...
Môžeš mať predsa drevo aj od fyzickej osoby , nejakú kvalitku ( orech , čerešňa ) ...tam je to potom iné ...
Prevozný lístok by mala nahradiť nejaká faktúrka , zmluva ....a podobne ...
pavol54
08.02.13,18:22
Viem len to,že ak keď nám z ubáriatu priviezli palivové drevo tak nám kázal jeden známi policajt si uschovať lístok o pôvode nadobudnutia dreva.Nakoľko je veľa krádeží dreva ja sa mám aspom čím preukázať,že som ho kúpila.Ako to je s drevom,ktoré spíliš na vlastnom pozemku neviem. aký je to pozemok ? roľa vypíliš náletovú drevinu tak nič hrubšie nad 70 povolenie o výrube z obce,
buchač
08.02.13,18:24
Potrebujem previezť drevo na vozíku za osobnýma autom z východu na liptov.Potrebujem neaký prevozný lístok?

aký je to pozemok ? roľa vypíliš náletovú drevinu tak nič hrubšie nad 70 povolenie o výrube z obce,
Pali , čítaj ...
Povolenky na výrub sú jedna vec a prevoz je druhá...

Vysvetlíš polišom ...??? ;)
pavol54
08.02.13,19:17
Pali , čítaj ...
Povolenky na výrub sú jedna vec a prevoz je druhá...

Vysvetlíš polišom ...??? ;)zuzu sa pýta ako je to keď vypíli na svojom pozemku tak to si bude musieť vydať povolenie na prevoz sama čo sa mi zdá nelogické to by tým polišom musela niečo vysvetliť inšpekcia. Či drevo či zelenina ak je z tvojho vlastného kto ti dá doklad? maximálne pri nejakom vyšetrovaní doložiť že som vlastníkom priestoru odkiaľ mám to čo kontrolujú. Ja síce drevo nevozím ale keď ma kontrolovali zo zeleninou vždy som im povedal že vlastná produkcia a ďalej sa nestarali.
zuzusa
05.02.14,10:03
Ja som sa nič nepýtala.
No s výrubom dreva to nie je také ľahké..to nie je ako zelenina.Viem,že treba aj povolenie z úradu ,keď chceš vyrúbať strom aj na vlastnom pozemku.To nejde len tak .
pavol54
05.02.14,10:53
Za rok sa veľa zmení pozri si posledné novely