focus3ccd
09.02.13,02:42
Ahojte, nikde nemozem najst ziadne pooperacne info ohladom zlomenej nohy (pistaly). Som piaty den po operacii a doktor mi dovolil prejst sa s barlami len na toaletu a ani sa necudujem, ked sa na ne postavim, tak mi nabehne riadny tlak do nohy a akurat, ze to ten cas vydrzim, lebo bolesti sa potom stupnuju a musim sa vratit a lahnut si....
Mate prosim nejake pooperacne skusenosti? btw. stale sa mi pomotava ,mala teplota a nie a nie sa jej zbavit.

Dakujem
buchač
09.02.13,06:49
Ahojte, nikde nemozem najst ziadne pooperacne info ohladom zlomenej nohy (pistaly). Som piaty den po operacii a doktor mi dovolil prejst sa s barlami len na toaletu a ani sa necudujem, ked sa na ne postavim, tak mi nabehne riadny tlak do nohy a akurat, ze to ten cas vydrzim, lebo bolesti sa potom stupnuju a musim sa vratit a lahnut si....
Mate prosim nejake pooperacne skusenosti? btw. stale sa mi pomotava ,mala teplota a nie a nie sa jej zbavit.
Dakujem
Sa nečuduj príznakom...
Veď " píšťala " musí nejakú tú váhu vydržať ...
Nejaký čas to ešte bude trvať , kým budeš OK ...ale zahojenú ranu už budeš cítiť , občas sa pripomenie ...

http://nd03.jxs.cz/834/895/168f1a66fe_57605952_o2.jpg
focus3ccd
09.02.13,07:05
diki moc...
kaivorus
09.02.13,13:03
je možné, že zlomenina bola spôsobená oslabením elasticity pojivových tkanív - kolagénových štruktúr / kolagénové štruktúry sú aj: oči, nechty, vlasy,úpony, šľachy, chrupavky, cievy, tepny, žily, ...

tieto kolagény sú vlastne aj v kostiach ako zabezpečovateľ pružnosti kostí.

Kolagénové štruktúry sú veľmi dobrým krmivom pre baktérie, vírusy parazity a plesne..../to mohlo byť príčinou, že kosť nevydržala.../

Ich pobyt v oblasti zlomeniny môže spôsobovať zápalový proces, oneskorenie hojenia, ako aj zvýšenie teploty...
BXLmiami
09.02.13,16:40
Bože,Bože........Vyštuduj už tú medicínu nech vieš o čom hovoríš.
focus3ccd
10.02.13,05:05
Este som aj prechladol, lebo tupi bielorusi ked kaslu a kychaju, tak si ani posranu ruku nedaju pred usta, haved jedna komunisticka..... Stale mam 38,3
BXLmiami
10.02.13,06:46
Si v Bielorusku?Máš celkové anibiotiká?
focus3ccd
10.02.13,10:54
Ano, som. Pichaju mi rano a vecer, vraj antibiotika, dnes rano kozy zabudli, som sa musel pripomenut, tu je to normalne. Aj teplotu mi namerala, aj povedala, ze treba tabletku, ale uz nedoniesla. Som si vypytal... A vecer este jedna injekcia do brucha, asi proti krvnym zrazeninam....
Ak vsetko vyjde, zajtra letim domov, zo specialnyhm timom zo slovenska cez poistovnu..... Tesim sa, aj ked je mi pod psa....
BXLmiami
10.02.13,12:28
Takže máš antibiotiká aj na riedenie krvi,tak sustred všetky svoje sily na seba a svoju psychiku.Uvedom si,že keby si si čo aj zdravý ľahol na 5 dní do postele,tak by sa Ti pri vstávaní hlava točila.Ty si za posledných 5 dni prekonal uraz,pourazový šok aj pravdepodobne operáciu v celkovej anesteze,takže máš plné právo cítiť sa zle,slabo a nie je to zvláštne.Jediné čo potrebuješ je domáca posteľ a opatera a tá bude asi už zajtra,takže nestresuj,dozri aby Ti dali lieky a zajtra bude lepšie.
focus3ccd
10.02.13,14:11
No teraz mi namerali 39,4 .... Museli mi pichnut injekciu protiu teplote. A ze ak bude teplota aj vecer, tak mam si dat pichnut dalsiu. No stresuje ma len teplota , ozaj , co som nespomenul, ze tu maju chripkovu karantenu... Aby som nejaky virus nedostal... No nic, idem pit vodu a drzat sa, co mi ine zostava. A tu psychyku chapem, lebo som 6 dni poriadne nespal, lebo oni odioti si do rana 3.00 pozerali filmy, teraz som uz na inej izbe.....
Dakujem za info...
focus3ccd
10.02.13,14:14
No asi , zlate slovensko. Tu sa citim, ako samoliecitel... Ja ich musim nahanat, ze mam teplotu a mi nieco treba. Ani raz mi po operacii nezmerali tlak, iba na moje vyziadanie, lebo srdce bilo ako o zivot. Ale mal som 130/75/110 a odvtedy mi nemerali..... Teraz som 6 den po operacii....
focus3ccd
10.02.13,14:25
No stresove je tu vsetko, na tomto lozku som bol pred operaciou tri dni a po operacii 4.... Horor... Ziadne meranie tlaku a ni teploty, len ked som si ja nieco vyziadal.....
lujza.j
10.02.13,14:55
No stresove je tu vsetko, na tomto lozku som bol pred operaciou tri dni a po operacii 4.... Horor... Ziadne meranie tlaku a ni teploty, len ked som si ja nieco vyziadal.....
aspoň Merci-čka je na lepšie nervy;) inak:eek:....drž sa
focus3ccd
10.02.13,15:02
To bolo pre sestricky, aspon trochu viac starostlivosti bolo, inak by ma nechali zdejchnut......
btw. Dakujem.... Ja to uz nejako zvladnem...
focus3ccd
11.02.13,14:06
No, zazil som zamozrejme pikosku na zaver, isiel som bieloruskou sanitkou na letisko do minska. Stará hrdzava haraburda, v ktorej bolo snad -10 a dve hodiny... Ludia cente si, co mate doma... Uz som na svk a lezim si vo vyhrievanej sanitke, iny luxus...
focus3ccd
14.02.13,06:06
No predsi som si asi doniesol nejaky kvalitny virus navyse, lebo teploty az teraz ustavaju a nestiham behat na zachod.... Ani lekari zatial netusia, co to je.....
bodliak
14.02.13,06:17
To je základ nejakého kvalitného príbehu, ktorý budeš rozprávať chlapom v krčme a neskôr vnúčatám.

Najväčšie zážitky nie sú o tom, ako dobre tam bolo, ale pochádzajú z problémov, prúserov, trapasov a nešťastí, ktoré sa dobre skončili.
Váž si to a BEHAJ !
:D
lujza.j
14.02.13,07:27
No predsi som si asi doniesol nejaky kvalitny virus navyse, lebo teploty az teraz ustavaju a nestiham behat na zachod.... Ani lekari zatial netusia, co to je.....

No ...nepotesi.....ale poteši ze si prdkáš na svojom hajzliku....teda dufam ze nie si v špitaly...
maad
14.02.13,07:42
No presne viem o akej bolesti hovoríš!!! Pred dvomi rokmi som si zlomila nohu, mala som špirálovú zlomeninu píšťaly.Zlomila som obe kosti na nohe a skončila som na operačke kde mi museli dať klince. Strašná bolesť ešte teraz ma bolí noha keď si na to spomeniem. Môj problém bol ešte i v tom že som bola tehotná vo štvrtom mesiaci. Takže ani lieky proti bolesti neprichádzali do úvahy. Ale našťastie teraz mám krásne zdravé bábo :). Jediné lieky ktoré som mohla brať bol paralen a len ležať v posteli alebo sedieť s vyloženou nohou. A neviem čo povedať ohľadom zdravot. starostlivosti, lebo tu na Slovensku ja keď som bola v nemocnici na druhý deň po operácii prišla fyzioterapeutka a chcela aby som hneď cvičila. No proste slzy mi tiekli od bolesti nikomu tú bolesť neželám.Želám skoré uzdravenie nech sa to zahojí čím skôr. A nech bolí noha čo najmenej.
BXLmiami
14.02.13,10:20
:-DD Tak Bielorusi to zmákli bez fyziotherapeuta,čiže lacnejšie.Napriek bolesti behá na záchod a teda rehabilituje.Pardon.Veľa zdravia želám.
Stefan2005
14.02.13,10:51
... Tak Bielorusi to zmákli bez fyziotherapeuta,čiže lacnejšie....

... tiež želám zadávateľovi skoré zotavenie a dúfam, že o dva-tri mesiace napíše, ako funguje tá noha... ak dobre, v našom zdravotníctve sú fakt veľmi velké rezervy :) (Bielorusi možno neušetrili len na fyzioterapeutovi, kúrení v sanitke,.... ale určite i na spúste iných vecí - a to prosím operovali zahraničného pacienta !)
focus3ccd
15.02.13,06:27
Dakujem vsetkym za podporu...

Stale lezim v nemocnici, ale od vcera uz nehnackujem. Lepsi sa to, ale doktori ma nechu pustit, lebo este nemaju vsetky vysledky.... Ale dnes pride pozriet uz aj syncek, aj ked je tu tiez chripkova karantena, takze uz to snad nejako prezijem....
focus3ccd
18.02.13,12:38
Tak, po 18 dnoch konecne doma.
lujza.j
18.02.13,12:42
Tak, po 18 dnoch konecne doma.

No super tak si to uzivaj primerane k zdrav.stavu:)
BXLmiami
18.02.13,18:41
Tak, po 18 dnoch konecne doma.
No vidíš,ani si netušil,ako je doma nádherne.
focus3ccd
21.02.13,07:58
JJ, krasa, manzelka, dve zive deticky a zlepseny zdravotny stav..... A plny plat... Neuveritelne....
focus3ccd
27.02.13,08:32
Nie ze by som takuto zlomeninu niekomu prial, ale aspon dam info ohladom liecenia, keby sa niekto dostal do takejto dost neprijemnej situacie. Zlomene to mam takto /vid foto/...

po 26 dnoch mi dali dole dlahu, s upozornenim, nikde nebuchnut a v ziadnom pripade nestupit na nohu. Za dva tyzdne kontrola a rontgen, kde posudia, ci mozem postupne nohu zatazovat.
Doktor kazal trenovat nohu (prsty na nohe /chodidlo/ tlacit ka sebe a od seba), ale zda sa mu, ze malo s nou hybem, a ze hrozi aj to, ze to znovu otvoria a skontroluju prisite slachy, ale to ze je este predcasne hovorit ....

Namiesto profizym uzivam wobenzym. Zdal sa mi drahy. Doktorka potvrdila, ze je to to iste, len iny vyrobca. V lekarni 200ks profizymu stoji 110 Eur a 200ks wobenzymu kupila manzelka z 800ks balenia za 28 eciek...
Tak len pre info....
kezeso
27.02.13,12:39
Nikde nespomínaš ako si k tej zlomenine prišiel. Môžeš to doplniť???
focus3ccd
27.02.13,16:56
Tak tomu neuveris..... Chodim po horach, jazdim moutainbike, hram squash, beham po priehrade inline na karbonovych korculach, nahanam sa s detmi po parku a pracujem v Office. Zaparkoval som auto na stavbe a samozrejme ako prachaci do nicoho neinvestuju, tak novucicka asfaltka robena na jesen (si zivo pamatam) v zime vyzerala ako tankodrom. V bielorusku je posun 2 hodiny , takze ked ides na 8.00 do prace stale je tma az do deviatej. V noci poprsalo a rano to bola korculovacka. Ako som z auta isiel do office cca 100m, tak mi prava noha sklzla na kopceku dolava a v sekunde to bolo ako karateristicky svih som padol na zem a zachrupcala kost. Uz som sa na pravu nepostavil, ledva odskakal ku nakladaku, ktoreho som sa chytil, bol som v soku a asi 7 minut som sa snazil niekomu dovolat, lebo vsetci moji kolegovia mali vybite telefony a nabijali ich pre istotu vo vypnutom rezime..... Zdravotak mi hovoril, ze som si musel tou druhou nohou nejako este dopomoct, lebo ten snimok tomu tak nasvedcuje.... Za mnnou padli este traja, ale nie tak nestastne ako ja.......
kezeso
28.02.13,07:03
Ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách...