nivckovbrat
09.02.13,18:14
Zdravím,
mám problém pri prepise energií. Dodávateľ už 3 mesiace po zaslatí zmlúv ich neprepísal na moje meno. Ide o Energetické centrum, tam boli predchádzajúci majitelia bytu. Už neviem na koho sa obrátiť. Ako by som mal postupovať? Vďaka za pomoc.
Adriana7675
09.02.13,18:43
Ahoj, musíš obvolať priamo na energetické centrum, maj po ruke preberací protokol a ak máš aj tlačivo o zmene odberateľa príp. zmluvu, ktorú ako píšeš ste zaslali. Ja sa s týmito úradmi denne doslova hádam o prepisoch - majú v tom poriadny neporiadok.. Ale ponáhľaj sa, aby ťa neodpojili :-(. Prajem veľa trpelivosti a nervov
arizona
09.02.13,20:03
Zdravím,
mám problém pri prepise energií. Dodávateľ už 3 mesiace po zaslatí zmlúv ich neprepísal na moje meno. Ide o Energetické centrum, tam boli predchádzajúci majitelia bytu. Už neviem na koho sa obrátiť. Ako by som mal postupovať? Vďaka za pomoc.
Vykasli sa na nich a najdi si ineho dodavatela.

Hod si do vyhladavaca " energeticke centrum" a uvidis, kolko ludi chce od nich odist a ake im robia problemy...bud rad ;)
nivckovbrat
10.02.13,08:35
Vykasli sa na nich a najdi si ineho dodavatela.

Hod si do vyhladavaca " energeticke centrum" a uvidis, kolko ludi chce od nich odist a ake im robia problemy...bud rad ;)
to som už skúšal, ale tam je problém, že sa najprv musí odhlásiť od nich pôvodný odberateľ a tam bol problém že záhadne stratili žiadosť o odhlásenie, tak som to potom skúsil prepisom, ale to je tiež na nič. Ja už by som to potom poriešil, len treba žeby to bolo na moje meno.
nivckovbrat
10.02.13,08:39
Ahoj, musíš obvolať priamo na energetické centrum, maj po ruke preberací protokol a ak máš aj tlačivo o zmene odberateľa príp. zmluvu, ktorú ako píšeš ste zaslali. Ja sa s týmito úradmi denne doslova hádam o prepisoch - majú v tom poriadny neporiadok.. Ale ponáhľaj sa, aby ťa neodpojili :-(. Prajem veľa trpelivosti a nervov
Ja tam volám každý týždeň (na ich štedro spoplatnenú infolinku). Stále mi povedia iba: "Dám Vám tam urgenciu. Niekto sa na to pozrie." Nevieš na koho sa obrátiť? u nich to nemá zmysel.
nivckovbrat
10.02.13,08:45
Neviete niekto ako sa dá obísť EC? To nemôžem len starých odhlásiť a ísť kde chcem?
kopretinka
10.02.13,08:52
Neviete niekto ako sa dá obísť EC? To nemôžem len starých odhlásiť a ísť kde chcem?
samozrejme,môžeš si vybrať dodávateľa,akého chceš.
nivckovbrat
10.02.13,08:56
samozrejme,môžeš si vybrať dodávateľa,akého chceš.
Ale napríklad vo VSE mi povedia, že pôvodný spotrebiteľ je na danom odbernom mieste evidovaný v spoločnosti EC. Ak sa chcete prihlásiť k nám stačí aby sa odhlásili - a to je ten problém, oni ich len tak neodhlásia, to som skúšal, trvalo to 4 mesiace, potom som to vzdal.
kopretinka
10.02.13,09:02
Ale napríklad vo VSE mi povedia, že pôvodný spotrebiteľ je na danom odbernom mieste evidovaný v spoločnosti EC. Ak sa chcete prihlásiť k nám stačí aby sa odhlásili - a to je ten problém, oni ich len tak neodhlásia, to som skúšal, trvalo to 4 mesiace, potom som to vzdal.
otázka bola,či môžeš ísť,kam chceš-môžeš.Druhá vec je,ako sa dostať preč od EC......
http://www.porada.sk/search.php?searchid=193550
command
10.02.13,13:02
Pri kazdom probleme co som mal s E-centrom so vzdy kontaktoval Urad pre reguláciu sietových odvietvi prvy krat na urso@urso.gov.sk potom uz som odpovedal na mail. Bezne do takych 2 tyzdnov problem vyrieseny. Ono na energeticke centrum sa neopalti ani volat lebo su tam vselijaky operatory a nic nevedia a ked napisete taktiez o nicom kedze odpovede su aj 2-3 tyzdnove.
arizona
10.02.13,19:58
Ak si ty s nimi ziadnu zmluvu neuzatvoril, tak si podla mna mozes pri kupe nehnutelnosti uzavriet zmluvu aj s inym dodavatelom.

A byvaly majitel nech si svoju uzavretu zmluvu s EC zrusi sam, je to jeho starost pri predaju bytu.
command
11.02.13,07:11
Podla mna zase ked predložiš pravoplatny list vlastnictva tak by to maly previesť a automaticky ukončiť zmluvu po predchadzajucom majitelovi samozrejme musi tam byt aj jeho podpis. Mi pri prepise na mamu sme podali normalne ziadost o zmenu odberatela kde sme zoskenovali list vlastnictva a samozrejme v tej ziadosti musi byt podpisany aj povodny majitel. Najlepsie uzatvorit za pomoci mailu a posty vtedy mate narok do 14 dni odstupit. Mozno je to aj návod na to ako sa zbavit e-centra staci spisat zmluvu o najme a dat prepisat odberatela na najomnika co moze byt aj vas syn/dcera/pribuzny samozrejme vsetko robit cez postu vtedy je narok 14 dni na odstupenie od zmluvy aj ked je napisana na 5 rocnu viazanost a samozrejme je to bez pokuty. A vzdy pri dlhsom cakani kontaktovat urso oni ich popohnaju.