radolukac
10.02.13,13:22
Dobrý deň mám takýto problém,zohnal som starší solarny zásobník v ktorom mali byť dve vykurovacie telesa( medeny had). No po otvorení priruby som zistil že tam nieje ani jeden preto by som sa chcel spytat či máte niekto skúsenosť s výrobou a osadzanim medenych vykurovacích telies ďakujem Rado
tienik
10.02.13,17:56
zabudni nato, ta cena bude taka (ak sa na to vobec niekto da) ze sa to ani z dialky neoplati.
Ale nemoze to byt zasobnik systemu nadoba v nadobe? Proste ze voda ohrievana solarom je okolo zasobnika.
Lebo zeby niekto vyberal len tak tie hady a potom predaval....aj ked ludia su kadejaky.
Martin1310
10.02.13,21:24
Dajú sa kúpiť hotové výmenníki aj s prírubou.Predpokladám že nádoba je smaltovaná,takže navárať novú prírubu na nu nemôžeš.Treba zistit či sa nevyrába nejaká čo by pasovala na tu tvoju.
Ak ešte existuje vyrobca tej tvojej tak sa na neho obráť či nieje možnosť dodatočnej montáže či napríklad nieje v ich súčasnej ponuke niečo čo by pasovalo aj do tvojej staršej nádoby.
radolukac
12.02.13,03:34
Martin podľa tvojej rady som bol pohľadať stitok a jediné čo som z neho vyčítal je že ma 250 kg a ked že je celá antikorova chcem ju využiť ako zásobník TUV našiel som na internete video ako majsterko staca medenu trubku do spirali už len zistiť aký priemer a koľko zavitov no a potom možno motyka vystrelí a podarí sa mi to spraviť alebo dať spravit dve spirali a môžem kurit
Martin1310
12.02.13,20:27
Ked je antikorový tak super,škoda by ho bola.
Pozri na TZB-info dá sa tam nájsť dosť informácii aj o tých výmenníkoch a potrebnej ploche.Treba trošku hladať,myslím že v témach o akumulačných nádržiach sa o tom dosť popísalo.

Oni tie mekké trubky sa vlastne kupujú namotané na cievke,takže už vpodstate majú skoro ten správny tvar.Len teraz neviem ako a čím sa zvára nerez z medou ale určite sa to nejako dá.
radolukac
19.02.13,10:08
Niekde na iternete som videl srobovacie koncovky s tým by sa to dalo vyriešiť len ma zaujíma ked už aj zatocim tu medenu trubku do spirali neohne sa vlastnou váhou? Musí byt mäkká aby sa dala tvarovat ale nebude moc?
Martin1310
19.02.13,21:08
No ona zase až taká mäkká nieje.Keby si robil z tvrdej tak tá sa kupuje v tyčiach po max6 metrov.takže by si ju musel nadvárať,tomu by som sa ja rád vyhol.
A to hlavné,nech ju urobíš z hocičoho nemôže visieť len na koncoch trubky,musí sa uchytit aj niečím iním.Sú rôzne spôsoby ako sa to dá spraviť.Neviem akým spôsobom ju tam chceš dostať či nejakou existujúcou prírubou alebo rozrezaním nádoby,vložením a následným zvarením späť.
V zásade sa to ale robí tak že po výške stočenej špirály priložíš napríklad antykorovú alebo medennú pásovinu,do nej navrtáš dierky pri každom záviťe a pridrátuješ medenným drátom alebo bez dierok a privariť o každý závit.Tieto pásoviny samozrejme treba uchytit na konci o niečo pevné teda prírubu alebo stenu nádoby,to už záleží od toho akým spôsobom ju tam dáte.
Platí že čím večší priemer má špirála tým je slabšia a tým ju treba lepšie prichytit.
Ale inak ide len o to aby nebola váha špiráli neustále len na koncoch trubky a aby sa nenatahovala takže na to nieje treba žiadnu velkú silu aby sa tomu zabránilo.
http://forum.tzb-info.cz/102030-akumulacna-nadrz-prakticke-skusenosti dolu na tejto stránke sú nejaké obrázky,pozri si to.Toto je ale akumulačka takže tam je fuk aký materiál sa použije u teba prichádza do úvahy jedine med alebo nerez.