miro077
10.02.13,19:19
Ak má lekár ambulanciu ako s.r.o kde robí zaroven odborného garanta a z nejakého dovodu mu zoberu licenciu má ľte nejakú možnosť niečo s tou ambulanciou robiť, predať atd. dakujem
Mila123
10.02.13,18:22
Ak má lekár ambulanciu ako s.r.o kde robí zaroven odborného garanta a z nejakého dovodu mu zoberu licenciu má ľte nejakú možnosť niečo s tou ambulanciou robiť, predať atd. dakujem
sro, resp. ambulancia je zaujímavá vtedy, keď má pekný limit objednaných výkonov zdravotných poisťovní, alebo dostatočný počet kapitácie.....
miro077
10.02.13,18:25
sro, resp. ambulancia je zaujímavá vtedy, keď má pekný limit objednaných výkonov zdravotných poisťovní, alebo dostatočný počet kapitácie.....
Tomu rozumiem, dajme tomu že ten lekár má kapitáciu ale ak nemá lekár/vlastník licenciu tak pre neho nemá vlastne žiadnu hodnotu, alebo sa mýlim?
Mila123
10.02.13,18:28
Tomu rozumiem, dajme tomu že ten lekár má kapitáciu ale ak nemá lekár/vlastník licenciu tak pre neho nemá vlastne žiadnu hodnotu, alebo sa mýlim?
VUC mu odobral garanciu?
miro077
10.02.13,18:30
VUC a možno aj SLK mu odobrala licenciu
Mila123
10.02.13,18:40
VUC a možno aj SLK
odporúčam ak je to kapitovaná ambulancia dohodnúť sa s budúcim vlastníkom, pretože ak ten druhý bude chytrý, nemusí to doplatiť pre súčasného vlastníka sro celkom dobre.....
prečo?
každá ZP, musí vystaviť a podpísať zmluvu lekárovi, resp. FO či PO, ktorá má vybavenú licenciu na poskytovanie služieb, FO či PO ktorá poskytuje služby primárneho charakteru, t.j. gynekolog, prakt. lekár pre dospelých či deti.....
poznám u nás jedného obvoďáka pre dospl. predával svoju sro, nevedel čo pýtať, nepohodol sa s nastupujúcim lekárom....a ten? založil si novú- čistú sro a posťahoval !starému" lekárovi karty (zdravotnú dokumentáciu)
miro077
10.02.13,18:53
ok ak by si mi vedela povedať aký bude teraz postup bol by som Ti vdačmý, lebo určite je to pre toho lekára výhoda že má s.r.o, čiže čo bude VUC teraz prideľovať? Ked karty su majetkom s.r.o
Mila123
10.02.13,19:04
ok ak by si mi vedela povedať aký bude teraz postup bol by som Ti vdačmý, lebo určite je to pre toho lekára výhoda že má s.r.o, čiže čo bude VUC teraz prideľovať? Ked karty su majetkom s.r.o
karty nie sú majetkom sro, karty sú majetkom pacienta (klienta)....

sro je už bez odborného zástupcu?
miro077
10.02.13,19:07
ešte nie ale zástupca je v procese odobratia licencie preto chcem vedieť čo potom či sa ešte dá z tej ambulancie niečo vyaťažiť
Mila123
10.02.13,19:12
ešte nie ale zástupca je v procese odobratia licencie preto chcem vedieť čo potom či sa ešte dá z tej ambulancie niečo vyaťažiť

odporúčam právnika, takého, ktorý už nejaké prevody na VUC vykonával......
rada by som poradila, ale stretávam sa už s hotovými prevodmi.....(som účtovníčka)
BXLmiami
10.02.13,19:20
ešte nie ale zástupca je v procese odobratia licencie preto chcem vedieť čo potom či sa ešte dá z tej ambulancie niečo vyaťažiť
Majiteľom s.r.o môže byť aj bez licencie,musí mať ale garanta čiže iného lekára s licenciou.Môže to byť aj dôchodca zatiaľ,na taký pracový pomer ako mal lekár predtým.
miro077
10.02.13,22:18
ved hej ale kdo to pjode robiť za nejaky plat ked može mať celú ambulanciu že?
A ked by nemal licenciu od VUC ani SLK može sa zamestnať v tej ambulancii ak by mu iný doktor robil garanta?
Estetic
11.02.13,06:45
Tak vzdelanie nestratí,takže ako zamestnanec zrejme robiť bude môcť,ale zároveň myslím,že garant tam musí byť zamestnaný.Najlepšie obrátiť sa na právničku ----asociácia súkromných lekárov-www.ASLSR.sk
alebo na právnika LK.
A mohol by isť dôchodca,ktorý si chce privyrobiť,ale už nechce byť majiteľom,zatiaľ kým sa ambulancia predá.