parom84
10.02.13,20:07
Dobry den, neviet nahodou v akom rozmedzi je asi pokuta za nepovolenu vysadbu zelene v meste, keby mi nahodou nasu ziadost na vysadbu neschvalilo?
arizona
10.02.13,20:32
Precitaj si VZN vaseho mesta, malo by byt aj na nete
ajuschka
11.02.13,15:52
ja by som to zvalila na querilla gardening :)
Dáša_
11.02.13,16:24
ja by som to zvalila na querilla gardening :)

JA SOM "GUERILLOVAla" minulý rok :D, ale žiaľ, nič sa mi neuchytilo. Neva, už obzerám nové miesta :) no to vôbec nie je jednoduché nájsť miesta, kde je kúsok pôdy a nekosi sa :)
J500j
12.02.13,07:28
Jednoducho zasaď, daj kolík, priviaž a nechaj tak. Ak to niekto z vandalov nezničí, nič sa neudeje pretože nikto nemá jasno kde je čo kedy vasadené. Každý sa aspoň poteší niečomu novému peknému. Kolík poinformuje aspoň kosičov a dajú možno pozor.

Jano
Samir
13.02.13,19:38
Moja skúsenosť. Za našim domom vzadu je pás neudržiavanej mestskej trávy, potom cesta a sídlisko. Mesto tú trávu pokosí sotva 2 krát za rok. Pred X rokmi som sa už nemohol pozerať na to, aké to je zanedbané. Tak som to všetko vykosil, odburinil a celé to vysadil rastlinami - trvalky, letničky aj dreviny. Chodil som to polievať, trhať burinu a tak. Jedného pekného dňa u nás zazvonili dvaja páni v oblekoch. Vraj nás sused udal na mestskom úrade, že sme si privlastnili mestský pozemok. Ale hneď nám s úsmevom povedali, že sa už na to boli pozrieť. Pochválili nás, že to je pekné a že keby to tak každý spravil, hneď by bolo mesto krajšie. No a prišli nám to len oznámiť, aby sme vedeli, akého máme fajn suseda. Popriali nám pekný deň a nech rastliny pekne rastú. Mimochodom, odvtedy ubehlo dobrých 15 rokov. Po tom, čo tam denne chodia ľudia zo sídliska venčiť svojich psov, z rastlín zostal už iba jeden javor a tráva. Mesto to zase 2 krát za rok pokosí. Akosik ma prestalo baviť denne z rastlín zbierať psie exkrementy, odpadky a cigaretové ohorky, čo tam ľudia hádzali. Neustálu dávku psích výlučkov samozrejme rastliny nezvládli. Tak asi toľko.
nika.sum
13.02.13,19:51
No u nas si spravil sused nevkusnu zahradku pred domom, nejde ani tak o rastliny ale o dreveny vyrezavany plot, nejaky pahyl na ktory chce dat popolnik a podobne. Kazdy z vchodu nadava ale len poza chrbat. A mestskej casti to je jedno....
Janiela
13.02.13,20:04
to poznám :-)
Halli
13.02.13,20:06
Moja skúsenosť. Za našim domom vzadu je pás neudržiavanej mestskej trávy, potom cesta a sídlisko. Mesto tú trávu pokosí sotva 2 krát za rok. Pred X rokmi som sa už nemohol pozerať na to, aké to je zanedbané. Tak som to všetko vykosil, odburinil a celé to vysadil rastlinami - trvalky, letničky aj dreviny. Chodil som to polievať, trhať burinu a tak. Jedného pekného dňa u nás zazvonili dvaja páni v oblekoch. Vraj nás sused udal na mestskom úrade, že sme si privlastnili mestský pozemok. Ale hneď nám s úsmevom povedali, že sa už na to boli pozrieť. Pochválili nás, že to je pekné a že keby to tak každý spravil, hneď by bolo mesto krajšie. No a prišli nám to len oznámiť, aby sme vedeli, akého máme fajn suseda. Popriali nám pekný deň a nech rastliny pekne rastú. Mimochodom, odvtedy ubehlo dobrých 15 rokov. Po tom, čo tam denne chodia ľudia zo sídliska venčiť svojich psov, z rastlín zostal už iba jeden javor a tráva. Mesto to zase 2 krát za rok pokosí. Akosik ma prestalo baviť denne z rastlín zbierať psie exkrementy, odpadky a cigaretové ohorky, čo tam ľudia hádzali. Neustálu dávku psích výlučkov samozrejme rastliny nezvládli. Tak asi toľko.

...klobúk dole pred tebou. Ako by sa nám krásne žilo, keby bolo takých ľudí veľa...ale žiaľ je to práve naopak :(
buchač
13.02.13,20:25
Dobry den, neviet nahodou v akom rozmedzi je asi pokuta za nepovolenu vysadbu zelene v meste, keby mi nahodou nasu ziadost na vysadbu neschvalilo?
...bacha na jedno ...

Jednoducho zasaď, daj kolík, priviaž a nechaj tak. Ak to niekto z vandalov nezničí, nič sa neudeje pretože nikto nemá jasno kde je čo kedy vasadené. Každý sa aspoň poteší niečomu novému peknému. Kolík poinformuje aspoň kosičov a dajú možno pozor.
Jano
Jednoduché to je ... to je fakt ...
No druhý fakt je aj to , že nie všetko a len tak hocikde sa dá a môže sadiť ...

Bavíme sa o stromoch ( viď ten kolík ) , tak nie všetky stromy sa môžu sadiť ...
Príkladne sa jedná o tzv. škodné stromy ...topoľ , breza a podobne ...

Taktiež stromy sa nesmú sadiť v blízkosti panelákov , aby po čase nezasahovali do okien alebo balkónov na tých nižších poschodiach , nakoľko okrem peľu sa tam usalašuje rôzny hmyz ...
Halli
13.02.13,21:05
myslim ze na toto si daju uz pozor...neboj:-)
automat
15.02.13,08:53
Zamyslite sa.

Urobme si v mestách a na dedinách ešte väčšie betónové džungle ako máme. Odstráňme všetku zeleň, a hlavne tzv. škodné stromy ...topoľ , breza a podobne ..., nemusíme sa o ňu potom starať. Budeme mať vystarané s peľom, chrobačou, vtákmi, ktoré nám se_r_ú na hlavy a chodníky, lístim, ktoré neustále zavadzia, trávou ktorú vraj treba neustále kosiť. Načo sú nám stromy, kto to vôbec vymyslel aby boli pri domoch? Vyčleňme im priestor mimo nás a nariaďme to všetko zákonom.

To sa nám bude potom sveta žiť.

Neviem ale kde potom budete venčiť tie Vaše áreštové – v izbách veznené zvery, kde pôjdete s deťmi na prechádzku, kam vyhodíte odpočívajúcich dôchodcov a zaľúbencov? Konečne obce a mestá ušetria predsa na tom na čo vlastne ani financie nemajú, pretože z toho prostriedky nezískávajú. Kde je hlava a kde päta zákona o výsadbe a výrube stromov. Veď v zmysle zákona potom nemôžem ani vysádzať ani odstraňovať. Veď za všetko predsa v konečnom dôsledku dostanem pokutu. Keď nebude voľný priestor pre zeleň, nemusí byť zákon nebudeme mať kde sadiť zeleň a nebudú musieť byť ani pokuty.

To sa nám bude potom sveta žiť.


:D:mad::eek::mee:
automat
15.02.13,08:59
No u nas si spravil sused nevkusnu zahradku pred domom, nejde ani tak o rastliny ale o dreveny vyrezavany plot, nejaky pahyl na ktory chce dat popolnik a podobne. Kazdy z vchodu nadava ale len poza chrbat. A mestskej casti to je jedno....


:confused:
Je alebo bola nevkusná aj pre neho?
:eek::confused:
automat
15.02.13,09:20
Ale veď uvedomte si že to je predsa zase neekologické.
Hovorím tu pomôže len betón a aby bola spokojnosť a nebola z toho tiež nejaká pokuta nech je ešte aj ekologický.
dregina
05.03.13,14:59
pokial viem, zakon neriesi povinnost ziadat o suhlas na vysadbu, takze nie je v zakone ani sankcia; jedine ze by to upravovalo VZN prislusnej obce; kontrola dodrziavania VZN je asi v kompetencii Mestskej policie; avsak ak sadi niekto na inom ako sukoromnom pozemku jedna sa skor obcianskopravne vztahy, je vhodne mat pisomny suhlas majitela pozemku; v opacnom pripade je hypoteticky moznost postihu alebo sudny spor; nehovoriac o moznosti pri realizacii poskodit napr. taky opticky kabel - a v takom pripade uz ide o vysoku sumu a sposobenu skodu
KristínkaDK
10.03.13,18:08
Uff to ešte i za toto akože existuje pokuta???