S.Marcela
10.02.13,19:22
ahojte chcem vas poprosit o radu .mam strašní stach z gynekologičky a neviem čo s tým. už som tam raz bola vyšetrila ma spravila sono a kazala dojst na krv .no u som viac nemala odvahu prist mam taky neprijemny pocit ked tam prídem trasiem sa cela som nervozna potim sa mam pocit ako keby všetka teplota z miestnosty stúpa do mňa.od tedy prešlo asi 5 mesiacou čo som tam bola a teraz sa aj hambím že ma nahreši aj sa jej bojim viem že mi nič nespraví ale bojím sa .najmä som začala mat problemy začali my meškat prípadne ani mesiac dva nedostanem potom dostanem strašne bolestive a silné a to som mavala take že som ani nevedela že mam hrávala som futbal aj ked som mala .no teraz sa bojím či som neni náhodou v tom alebo či to nieje niečo vážne prosím najde sa niekto kto ma pochopí a neodsúdi ma za nezodpovednú ženu .mam 22 rokou a fobiu :(Vopred ďakujem za všetky odpovede Marcela
arizona
10.02.13,19:23
Andy Kralik
11.02.13,06:35
Pozri.. ku gynekológovi budeš musieť chodiť pravidelne.. lebo sa ti to môže vypomstiť.

- Takže tú fóbiu prekonaj.
- Ak je to len konkrétna osoba.. zmeň gynekológa.
- Ak je to fóbia všeobecne a nevieš ju prekonať - navštív psychológa.. Čím skôr..

Iná možnosť nie je.
sawana
12.02.13,19:52
a coho sa vlastne bojis? ved nepises, ze by ti tam nieco zle robili. ja som na prvej prehliadke odpadla, lebo mi to bolo neprijemne. ale druhykrat to bolo uz lepsie a teraz sa tam dokonca tesim :D vzdy si povedz, ze to je len pre tvoje dobro.
tom_i
14.02.13,07:58
čo keby si o tomto tvojom strachu povedala samotnej gynekologičke? môžeš sa s ňou porozprávať, ona ti povie čo a ako bude vyšetrovať .... veď sa dá aj dohodnúť a môžeš ísť na vyšetrenie s nejakou kamarátkou (alebo aj s mamou) proste treba to prekonať a keď nie po dobrom, tak za pomoci liekov - psychológ, ale mysli na to že raz budeš chcieť mať bábo a tam potrebuješ prehliadky a samozrejme aj pomoc pri pôrode
trisestri
15.02.13,10:58
u gynegologa to nie je take strasne ako to maju muzi u urologa,predstava ze vam pchaju hadicku v hrubke tuzky do mocovej trubice,brr muciaren./hanba je nic oproti bolestivemu vysetreniu,nuz a intimnost je rovnaka./-opisujes vlastne pocity,nepisala si zeby ta trauma bola sposebene spravanim gynekologicky,ak sa spravala v pohode,treba odblokovat fobiu a treba to brat ako prirodzene lekarske ukony.