daria29
10.02.13,21:44
Bola som prekvapena,po vytrhuti zuba som dostala papier, ze mam ist do pokladne zaplatit, ubolena som dala listok manzelovi a on mi povedal ze mam platit 25 eu.viem ze sa plati injekcia,nieco za trhanie, ale to sa mi zdalo vela.trhali mi dolu , asi to je stolicka, na heidukovej, pravidelne mam prehliadky, nieje to sukromnik....
lujza.j
10.02.13,20:46
pasuliatko
10.02.13,21:39
áno je to normálne, nehradí to poisťovňa.... takže tak. nie je to bežný úkon
korela
10.02.13,22:23
Ak ťa to upokojí, pred 10 dňami trhanie nie stoličky 50 eur. Neproblematické.
avalik
10.02.13,22:28
áno je to normálne, nehradí to poisťovňa.... takže tak. nie je to bežný úkon

hmmm ... a tu pisu ze hradi poistovna

Príloha 2
A. Zdravotné výkony plne uhrádzané na základe verejného zdravotného poistenia





A02

Injekčná anestéza
Infiltračná alebo zvodová anestéza. Uhrádza sa zajedno ošetrenie iba raz. Vykazuje sa pri
extrakciách, vitálnej extirpácii pulpy a pri chirurgických výkonoch v hornej čeľusti a fron-
tálnom úseku sánky v rozsahu troch zubov, v laterálnych úsekoch v rozsahu kvadrantu.








3. Chirurgická stomatológia



E01

Extrakcia mliečneho zuba alebo koreňa
Jednoduchá extrakcia resorbovaného zuba alebo jeho častí bez následnej chirurgickej in-
tervencie. Povrchová slizničná anestéza je súčasťou výkonu.



E11

Extrakcia trvalého zuba alebo koreňa
Jednoduchá extrakcia jednokoreňového trvalého alebo neresorbovaného dočasného zuba
bez následnej chirurgickej intervencie s prípadnou exkochleáciou granulácií, úpravou okra-
ja alveoly a zastavením krvácania.



E12

Extrakcia viackoreňového zuba
Jednoduchá extrakcia trvalého alebo neresorbovaného dočasného zuba bez následnej chi-
rurgickej intervencie s prípadnou exkochleáciou granulácií, úpravou okraja alveoly a zasta-
vením krvácania.



E14

Sutúra extrakčnej rany
Sutúra - približovací steh ako doplnok k extrakcii jedného zuba alebo viacerých zubov
v rozsahu kvadrantu alebo frontálneho sextantu.



E21

Neplánovaná chirurgická extrakcia trvalého alebo dočasného zuba alebo jeho častí
Komplikovaná extrakcia trvalého alebo dočasného zuba alebo jeho častí. Výkon obsahuje
extrakciu trvalého alebo dočasného zuba alebo jeho častí so separáciou koreňov s prípad-
ným odklopením mukoperiostálneho laloka a alveolotómiou, exkochleáciou, egalizáciou
a sutúrou.



E22

Chirurgická extrakcia zuba
Plánovaný výkon na odstránenie retinovaného alebo hlboko rozrušeného zuba, zubných ko-
reňov alebo jeho častí osteotómiou. Uhradí sa iba lekárovi s certifikátom.





777/2004 Z. z. (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-777) - Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa vydáva Zoznam chorôb, pri ktorých sa zdravotné výkony čiastočne uhrádzajú alebo sa neuhrádzajú na základe verejného zdravotného poistenia


informujte sa u revízneho lekára vo svojej zdr. poistovni
Melnick
10.02.13,22:29
Keď vidím ten bezzubý Slovenský národ, rozmýšľam,či sú chudobní ľudia, alebo sú bohatí zubári. Žeby teória relativity???
korela
10.02.13,23:01
Keď vidím ten bezzubý Slovenský národ, rozmýšľam,či sú chudobní ľudia, alebo sú bohatí zubári. Žeby teória relativity???
http://www.porada.sk/t209324-p2-ma-zubar-pravo-pozadovat-poplatok-za-preventivnu-prehliadku.html#post2245956
AnnaK
11.02.13,06:37
Ja si sťahujem zo ZP, aké výkony preplatila mojim lekárom. ZP hradila v 2. polroku 2012 lekárovi za inj. anestézu 4,24 eura a za extrakciu trvalého zuba 7,07 eura. Mimo toho som ešte platila ja za každý zub 12 eur resp. 15 eur.
555555
11.02.13,06:59
Záleží na serióznosti zubára,ja som platila pred pár dňami 4 eurá za anestézu,za trhanie nič:)
KoxXxo
11.02.13,07:37
Minulú sobotu na pohotovosti 7€.
daria29
12.02.13,21:00
No ako citam ,rôzne ceny,nepomozeme si,uz nech sa mi diera zahoji,mam dost velke bolesti, zjedla som uz skoro celu krabicku ibalginu ,nehnisa to ale, nemozem spojit spolu horne zuby s dolnymi, asi sa to vsetko porusilo.no a vobec v tomto case nejdem von, aby to neprechladlo.Dakujem za kazde informacie!
Darina1234
12.02.13,21:06
Záleží na serióznosti zubára,ja som platila pred pár dňami 4 eurá za anestézu,za trhanie nič:)

zeby stastie ?
Xanti
12.02.13,21:47
zeby stastie ? Prečo?
Ja u môjho zubára som naposledy a vlastne aj prvý krát platila za dáku výplň koreňa zubu po ťahaní nervu pred cca 3-4 rokmi. Ako za plombovanie neplatím, za trhanie neplatím len za injekciu, posledne som dostala 2 . A to musím podotknúť, že som častým návštevníkom zubára aj ked mám neskutočný strach.
erik555
12.02.13,22:01
Prečo?
Ja u môjho zubára som naposledy a vlastne aj prvý krát platila za dáku výplň koreňa zubu po ťahaní nervu pred cca 3-4 rokmi. Ako za plombovanie neplatím, za trhanie neplatím len za injekciu, posledne som dostala 2 . A to musím podotknúť, že som častým návštevníkom zubára aj ked mám neskutočný strach.
tak predsa stastie...na zubara :) a v ktorej zdravotnej poistovni si?
U mna pri jednej aj potom druhej zubarke sa plati. Predosla mala a teraz druha tiez ma na dveroch cennik za ukony, kde je pri ukone napisana suma, ktoru zaplati poistenec a poistovna...ked poistenec nemal predosly rok prehliadku, tak zaplati aj tu sumu, ktoru mala hradit poistovna.
Ten tvoj zubar je asi z Modreho z neba :D jemu staci iba z poistovne...alebo na druhu stranu je to nenazranost zubarov? :(
Xanti
12.02.13,22:04
tak predsa stastie...na zubara/ku :) a v ktorej zdravotnej poistovni si?
VšZP a zubára som nemenila od strednej. Asi ako slepé kura ku zrnu som došla tam :) ...
Xanti
12.02.13,22:18
Ten tvoj zubar je asi z Modreho z neba :D jemu staci iba z poistovne...alebo na druhu stranu je to nenazranost zubarov? :(A tak tomu neverím, ale sama sa čudujem ked počúvam tie sumy od iných ľudí koľko platia u svojich zubárov. A to som rada, že zuby lieči a netrhá. Na posledné vytrhnutie 8-čky som musela urobiť nátlak, lebo silou mocou len opravovať a opravovať. A tá mrcha ma už dosť potrápila tak som to šmarila vonku :)
korela
12.02.13,22:49
No ako citam ,rôzne ceny,nepomozeme si,uz nech sa mi diera zahoji,mam dost velke bolesti, zjedla som uz skoro celu krabicku ibalginu ,nehnisa to ale, nemozem spojit spolu horne zuby s dolnymi, asi sa to vsetko porusilo.no a vobec v tomto case nejdem von, aby to neprechladlo.Dakujem za kazde informacie!
Ešte ťa to stále bolí? Neviem aký budú mať iní názor, ale podľa mňa ak je zub vonku od min. 10.2., kedy si napísala príspevok, už by si to mala mať dávno uzavreté a bez bolesti.
Mne trhali min. mesiac cez poludnie, večer som nevedela, že som bola u zubára.
Toto bol horný.
Moja skúsenosť pri prvom vytrhnutom zube: päť dní pred dovolenkou v zahraničí som išla ešte na tri dni do Prahy, deň po vytrhnutí zuba. Neskutočná bolesť, stále iba stúpala, no proste na nevydržanie. Nakoniec som išla na pohotovosť.
Zubár pozrel a vytiahol mi z rany tampónik. Tým, že tam zostal, rana sa nemohla uzavrieť a zahojiť. Ani neviem, kedy mi ho tam lekárka vsunula, prečo ho nevytiahla pred odchodom z ordinácie, alebo ma na to neupozornila, ani nezavolala na kontrolu. Tak som sa tohto zubára hanbila za lekárku...
Dnes viem, že ten zub vôbec nemusel ísť von.
Potom nastala okamžitá úľava.
Ak ťa to ešte bolí, ja by som odporúčala tiež nechať prezrieť.
jozef.agh
13.02.13,11:29
Má to hradiť zdravotná poisťovňa , ale žial lekári si robia čo len chcú.Mňa stála stolička 48 eur.
erik555
13.02.13,18:17
A tak tomu neverím, ale sama sa čudujem ked počúvam tie sumy od iných ľudí koľko platia u svojich zubárov. A to som rada, že zuby lieči a netrhá. Na posledné vytrhnutie 8-čky som musela urobiť nátlak, lebo silou mocou len opravovať a opravovať. A tá mrcha ma už dosť potrápila tak som to šmarila vonku :)
Takto: za opravu zuba maju stale zaplatene...vytrhnuty zub sa uz neda opravovat a tym padom ani na nom zarabat :D
BXLmiami
14.02.13,10:27
62,00 euro.Ale ja to vidím trochu inak,rozhodne nechcem,aby lekár robil s tými najlacnejšími šmejdmi čo platí poisťovňa a chcem nové vrtáky a nástroje,neznášam Mesocain preto si zaplatím iné anestetikum.Takže tak.
lujza.j
14.02.13,10:32
Moje decko dnes....jednotky 80e...rtg za CD 9,30..,
daria29
14.02.13,20:19
Korela dakujem za opytanie, je to lepsie,vydrzim bez liekov, no boli ma to, nehnisa, hoci pozeram to so zväcsovacim zrkadlom, diera sa uzatvara, myslela som ze ked mi to dnes napuchne, tak idem to ukazat,ale da sa to zniest.nahrievam sa biotronom,vyplach so salviou, a nieko tu dal radu, natieram to gelom pre male deti. ako citam to su dobre palky za tie zuby!!Ten zub bol uz blombovany,potom som bola poslana k druhemu dokt, aby mi urobil koren vypln, teda prisla som,sadla a vytrhol mi nervy,ani som nevedela co mi ide vlastne robit, po tej bolesti mi dal blok na zaplatenie okolo 17 eu,potom som sa opytala kolko budem platit na druhy raz, aby som vedela, vraj vypln okolo 70 eu a potom blomba asi 80 eu , isla som spet lekarke ktora ma tam poslala, ze to nieje mozne, cestou som to spocitala, okolo 200 eu jeden mrtvy zub?!!to nieje mozne, tak som sa rozhodla jo dat von.moj dochodok je 260 eu, tak do smiechu mi nebolo.doma mi povedali ze tie peniaze si mozem dat vlozit druhy zub, mrtvy vydrzi mozno 1-2 -3?roky.Nakoniec vysvitlo, ze doktor mal specialne vrtaky, proste vsetko mal speciane, mne staci obycajne.co je ale zaujimave, v ordinacii sa lekarky pri mne rozpravali, ako je to mozne,vraj on ma mat ceny take ako oni, ved pracuje v Ustave sv,Alzbety ako oni, ze co si to nepoviete na sedeni? tak sa bavili, no a ja pacient som sa rozhodla pre vytrhnutie. pytam sa pan doktor preco platim tak vela? a sestra povie ze nie som ich pacientka! ja som pacient s kartou v ich neocnici,tak mi nejde do hlavy ,ked ma tam poslala primarka,ako som nie ich pacient?no moze cloveka jedine trafit šlak! prepacte ze som sa tak rozpisala.
nerysa
27.02.13,18:11
V statnej nemocnici by to to mali urobit zadarmo, bola som uz 3 krat a nikdy som neplatila!
Miroslav2111
17.06.15,00:26
62 € na pohotovosťi s RTG. Je to sila :/
Xanti
17.06.15,06:31
zeby stastie ? Prečo?
Ja u môjho zubára som naposledy a vlastne aj prvý krát platila za dáku výplň koreňa zubu po ťahaní nervu pred cca 3-4 rokmi. Ako za plombovanie neplatím, za trhanie neplatím len za injekciu, posledne som dostala 2 . A to musím podotknúť, že som častým návštevníkom zubára aj ked mám neskutočný strach.
No a i mne už skončili zlaté časy, pani zubárka odišla do dôchodku. A nová mladá od nej zase utekajú všetci pacienti ( aj zubárka čo jej predala s.r.o od nej ušla, sestrička od nej chce ujsť, a mnoho iných čo som s nimi rozprávala).

A i ja hladám nového zubára, nakoľko tá moja "nová" má tie ceny neskutočné. Ja neviem prečo jeden zubár vie zaplombovať zuby zadarmo a další chce za amalganovú plombu 30 eur . A RTG pri starej zubárke 5e lebo ma poslala na kliniku. U novej samozrejme nakúpila si nové mašinky a tie treba splácať tak som cvakla 14e.
A dalšie čo ma rozčuluje okrem toho, že je nová a má vyššie ceny ako zubáry v okolí, ktorý sú už zabehnutý je to, že prečo ja mám platiť jej nové mašinky na prácu ak ich využíva tri dni v týždni na pár hodín, lebo na dva dni chodí ešte niekam do školy či čo.

Ak vie zubár v krajskom meste KE urobiť podla cenníka zuby lacnejšie ako ona v okresnom meste, a zubár v kraji má iste vyšší nájom ako ona tak niekde je zrejme chyba, bud nenažraný zubári ako sa tu spomínalo alebo neefektívne využívané nové mašinky .

Zubár v KE tak jeho prácu považujem za efektívnu nakoľko na jedných mašinkách pracujú dvaja zubári a čas od 8:00 do 19:00, PO až PI je podla mna využitý efektívnejšie ...
Táto moja nová zubárka práca od 7:00-14:00 a len v UT-ŠT
Takže v podstate sa nedivím prečo je taká drahá, niekto tie mašinky zaplatiť musí ale ja to nebudem.

No a tak hľadám nového zubára, ktorý mi nenájde kazy aj tam kde nie sú ( 6 ks pod plombami a plomby tvoria 3/4 zubu, lebo mám lámavé zuby ani si nechcem predstaviť tú pálku čo by mi zaspievala ).
buchač
17.06.15,06:40
[QUOTE="Xanti"]
A dalšie čo ma rozčuluje okrem toho, že je nová a má vyššie ceny ako zubáry v okolí, ktorý sú už zabehnutý je to, že prečo ja mám platiť jej nové mašinky na prácu ak ich využíva tri dni v týždni na pár hodín, lebo na dva dni chodí ešte niekam do školy či čo.

Že ako by si bola rozčúlená, že aké ceny by mala, ak by sa ešte aj za školu platilo ???
Xanti
17.06.15,06:43
Že ako by si bola rozčúlená, že aké ceny by mala, ak by sa ešte aj za školu platilo ??? Jojha Buchy, a to sa bojím zubára a vystrájam takže mi oznámila, že ak som taká tak jedine z anestezou ma bude ošetrovať ...
Anesteza u nej 13e , u iných zubárov tak od 7-9 eur ... urob si názor sám :)
buchač
17.06.15,08:53
Že ako by si bola rozčúlená, že aké ceny by mala, ak by sa ešte aj za školu platilo ??? Jojha Buchy, a to sa bojím zubára a vystrájam takže mi oznámila, že ak som taká tak jedine z anestezou ma bude ošetrovať ...
Anesteza u nej 13e , u iných zubárov tak od 7-9 eur ... urob si názor sám :)

No neviem teraz, ako je to u nás.
Ale minulý rok na pohotovosti poplatok za ošetrenie 1,90 € (alebo tak nejak)...plus cca 5 € za lokálkovú dupľu. Ešte mi aj ranu zašívali, lebo v podstate museli...lebo DIA.

Čo sa týka môjho zubníka, ten sa ani nepýta a rovno mi drbne injekcijku, lebo inak by som mu ešte aj vrtačku odhryzol ;) :D. Bolesti som si užil dostatok, tak nemienim, keď nemusím.
Xanti
17.06.15,09:13
Že ako by si bola rozčúlená, že aké ceny by mala, ak by sa ešte aj za školu platilo ??? Jojha Buchy, a to sa bojím zubára a vystrájam takže mi oznámila, že ak som taká tak jedine z anestezou ma bude ošetrovať ...
Anesteza u nej 13e , u iných zubárov tak od 7-9 eur ... urob si názor sám :)

No neviem teraz, ako je to u nás.
Ale minulý rok na pohotovosti poplatok za ošetrenie 1,90 € (alebo tak nejak)...plus cca 5 € za lokálkovú dupľu. Ešte mi aj ranu zašívali, lebo v podstate museli...lebo DIA.

Čo sa týka môjho zubníka, ten sa ani nepýta a rovno mi drbne injekcijku, lebo inak by som mu ešte aj vrtačku odhryzol ;) :D. Bolesti som si užil dostatok, tak nemienim, keď nemusím.
Buchy máš lacného zubára? :D priamo v Kašavároš? Idem k nemu? :D
buchač
17.06.15,12:28
Buchy máš lacného zubára? :D priamo v Kašavároš? Idem k nemu? :D
Hej, priamo v Cassavaroši.
Hm...a čo ja viem, či je lacný ? Hlavne, že je dobrý...poznám ho od ukončenia školy, vojenčil u nás a potom ostal na TPP. Vyše 20 rokov chodím k nemu...samozrejme, že aj celá família. Už aj vnučke pozrel na zúbky.
He...no neviem, neviem...by sa Ti to ošetrenie fest predražilo...;)
cinky16
17.06.15,12:34
ja som platila za vytrhnutie zuba 60 eur. 25 eur, to je ako zadarmo...
Xanti
17.06.15,17:47
Buchy máš lacného zubára? :D priamo v Kašavároš? Idem k nemu? :D
Hej, priamo v Cassavaroši.
Hm...a čo ja viem, či je lacný ? Hlavne, že je dobrý...poznám ho od ukončenia školy, vojenčil u nás a potom ostal na TPP. Vyše 20 rokov chodím k nemu...samozrejme, že aj celá família. Už aj vnučke pozrel na zúbky.
He...no neviem, neviem...by sa Ti to ošetrenie fest predražilo...;)
Buchy myslíš, že predražilo tuším MHD stojí 30 c jedna cesta pre mňa ... a zvyšok zadara ... :--- len ak k nemu chodíš 20r tak to tiež pomaly do dúchodu pôjde, ja som k mojej 23 r. chodila
sito
17.06.15,20:41
ja som platila za vytrhnutie zuba 60 eur. 25 eur, to je ako zadarmo...

Posledne 22. Lacnejšia je už len svojpomoc, že?
lacotinka
18.06.15,06:22
Že ako by si bola rozčúlená, že aké ceny by mala, ak by sa ešte aj za školu platilo ??? Jojha Buchy, a to sa bojím zubára a vystrájam takže mi oznámila, že ak som taká tak jedine z anestezou ma bude ošetrovať ...
Anesteza u nej 13e , u iných zubárov tak od 7-9 eur ... urob si názor sám :)

šag si nedaj ak ti je (dneska) 13 € veľa :D
Xanti
18.06.15,06:58
Že ako by si bola rozčúlená, že aké ceny by mala, ak by sa ešte aj za školu platilo ??? Jojha Buchy, a to sa bojím zubára a vystrájam takže mi oznámila, že ak som taká tak jedine z anestezou ma bude ošetrovať ...
Anesteza u nej 13e , u iných zubárov tak od 7-9 eur ... urob si názor sám :)

šag si nedaj ak ti je (dneska) 13 € veľa :D
A tebe veľa neni? A to ona mne povedala, že bez toho ma ošetrovať nebude ... tha ked si nedám tha neošetrí ... tha chápeš čo píšem ...
Peggynka
18.06.15,07:02
[QUOTE="buchač"][QUOTE="Xanti"]
Buchy máš lacného zubára? :D priamo v Kašavároš? Idem k nemu? :D
Napíš mail s otázkou tu: http://web.vucke.sk/sk/kompetencie/zdravotnictvo/ pod koho patríš (bydlisko).Mne vyhodili 4 mená,kto má musí vziať (rajonizácia) a potom si to obehaj kvôli cenníkom a na nete over recenzie.
Xanti
18.06.15,07:17
Napíš mail s otázkou tu: http://web.vucke.sk/sk/kompetencie/zdravotnictvo/ pod koho patríš (bydlisko).Mne vyhodili 4 mená,kto má musí vziať (rajonizácia) a potom si to obehaj kvôli cenníkom a na nete over recenzie. Viem ku ktorému patrím, je málinko lacnejší od tej novej ... ale sú tam dlhé čakačky .. a ja musím ak mám problém zo zubami riešiť to hned čo najrýchlejšie tak hladám iného niekoho a keby bol ešte lacnejší tak super ... :)
Ale ďakujem, možno aj napíšem lebo ja viem o jednom ku komu patrím ak by som k viacerím tak no ... bolo by to zaujímavé ... díkes.