Letko
12.02.13,10:10
Ahojte,

potrebujem doma trochu dvihnúť plastové dvere, lebo časom trochu spadli a to robí problém pri ich otváraní/zatváraní.

Kovanie je na fotkách.

Ako na to? Kľúč nemám a maticu som skúšal skrutkovačom a kladivkom otáčať v smere hodinových ručičiek. No dvere sa otvárajú/zatvárajú ešte horšie.

Ďakujem :)
Halli
12.02.13,09:28
robo197
12.02.13,10:09
Ak dobre vidim, je to kovanie AUBI, podla toho kde to zadrhava,tak treba stelovat.Na spodnej casti zvýhas cele kridlo.
Skus so 4mm imbus klucom hore v rohu pri pante stelovat.Okno otvoris do koran,a ked pretacas imbus kluc, medzera v rohu medzi pantom a plastom bude mensia.

Ak ti to neide, napis, a este poradim.
Halli
12.02.13,11:33
Letko
12.02.13,12:01
Na obrázku 2223 je matica, s ktorou sa dá otáčať.
220870
12.02.13,13:35
Kovania majú tri body na doladenie okna.na fotkách ja spodný pánt.Tam je jedna skrutka na 4mm imbus a tá matica.Otáčaním imbusom v smere hodinových ručičiek posúvate spodný profil krídla okna vodorovne smerom od pántu.Otáčaním matice dvíhate celé krídlo.Na hornom pánte je ešte jedena imbusová skrutka(tá je najdôležitejšia) je vidieť len veľmi ťažko a len pri otvorenom okne.Jej zaskrutkovávaním dvíhate krídlo okna diagonálne.
Pokiaľ vám nejde otáčať maticou tak je možno na doraz.Nič nerobte na silu.
jezo421
12.02.13,16:33
Ked uz hovorite o nastavovani - da sa niekde kupit ten 2x zahnuty imbus ako pouzivaju oknari?
220870
12.02.13,16:53
Ked uz hovorite o nastavovani - da sa niekde kupit ten 2x zahnuty imbus ako pouzivaju oknari?
Ten kľúč je zahnutý do písmena U jednu stranu má kratšiu to preto aby sa ním dalo dostať pri spodný pánt.Alebo stačí z klasického imbusáku odrezať.
Letko
20.02.13,09:04
Nakoniec som zavolal servisáka a urobil to za € 15,-.
lujza.j
20.02.13,09:07
Nakoniec som zavolal servisáka a urobil to za € 15,-.

A aj si vyšpehoval,co a ako šrobkoval....?
Letko
20.02.13,09:14
Bol som v robote, doma bola manželka ale dcérenka plakala, tak sa jej práve v tom čase venovala. Ja som to skúšal len s kladivom a skrutkovačom, tak som si potom povedal: "Tudy cesta nevede pánove, tudy né.", a zavolal som toho servisáka.
lujza.j
20.02.13,09:56
Bol som v robote, doma bola manželka ale dcérenka plakala, tak sa jej práve v tom čase venovala. Ja som to skúšal len s kladivom a skrutkovačom, tak som si potom povedal: "Tudy cesta nevede pánove, tudy né.", a zavolal som toho servisáka.

Skoda tiez mi visí okno....bojim sa do toho pustit...a firma co okno robila....bola podvodnicka....takze jedine si zavolat inej....