alabut
12.02.13,13:10
Kuwa, borim sa s problemom ako tieto chemicky ciste koncentrovane pozivatiny kupit. S lekarnami nie je rec, aj v biochemickom laboratoriu som zaklopal. Na dobierku nikto neposiela a s malym mnozstvom sa nikto nechce otravovat. Je nejaka moznost kupit tieto chemicky ciste suroviny s dodanim na adresu a v malom baleni (1 liter a menej)? :-)
Kvaka
12.02.13,12:15
Vitaj, si vstal z mŕtvych?
Kvaka
12.02.13,12:19
Skúsil si tu? http://www.pentachemicals.eu/kvalita-chemikalii.php
Majú kvalitu p.a.
Katy a R
12.02.13,12:26
Kvaka
12.02.13,12:29
Akurát HCl ako čistú koncentrovanú kyselinu ani nekúpiš, je len roztok chlorovodíka cca 35%. A treba čítať bezpečnostné predpisy, HCl len so štítom, vyparuje sa chlorovodík. Proti účinkom pár je potrebné chrániť dýchacie cesty respirátorom resp. dýchacím prístrojom. V prípade poleptania a nadýchania treba okamžite navštíviť lekára..

Takže, ak píšeš
...ako tieto chemicky ciste koncentrovane pozivatiny kupit....
snáď nemyslíš ako požívatiny použiť naozaj.:eek:
bodliak
12.02.13,12:41
No ja teda neviem. Zobral si do ruky sekeru a čítali sme o tom pol roka.
Čo sa stane, ak vezmeš do ruky koncentrovanú kyselinu sírovu ?
alabut
12.02.13,17:37
Samozrejme, ze ich chcem spokojne pozivat, napriklad kyseliny chlorovodikovej je v tele az az, v zaludku znizuje kyslost prostredia dokonca pod PH 2. V tele je udajne zmes tychto kyselin v mnozstve 3 - 13 litrov, hoci pre potreby rozstiepenia potravy v zaludku staci udajne 0,4 litra. Koncentrovane preto, ze su chemicky ciste. Mam doma cca 40 litrov kyseliny sirovej, aj par flias kyseliny solnej, ale boli urcene pre priemyselne vyuzitie a nerad by som sa s nimi nadajal. Na webove linky sa v priebehu tyzdna pozriem a skusim sa k uvedenym kulinarskym specialitam dostat, dakujem. :-)

Priemyselne kyseliny som vyuzival do kvasu na vylepsenie prostredia pre kvasinky. Co sa tyka sekery, aj chirurg krutil hlavou nad vybornym zahojenim, za co vdacim patronatu pod velenim BXL. :-)
Kvaka
12.02.13,17:44
v zaludku znizuje kyslost prostredia dokonca pod PH 2.
Chcel si napísať, že HCl zvyšuje kyslosť v žalúdku, čím nižšie PH, tým kyslejšie prostredie, ak si dobre pamätám.
alabut
12.02.13,17:53
A co budem medzi bandou krestanov zavadzat, teraz im rezignoval najvyssi, mal by som kopu pripomienok, aky to ma v stade zmysel? Vystacim si s kyselinou. :-)
alabut
12.02.13,18:00
Prepac, to mi nedoslo. :-)
srska
12.02.13,23:07
najvyšší = raditel, namestník = peter a vedúci odboru odstúpil