Petka2708
13.02.13,11:20
Nemáte niekto skúsenosť s hypoúverom bez založenia nehnuteľnosti?
Máme totiž pozemok (darovaný) a chceli by sme začať stavať dom, avšak všade čo som hľadala medzi bankami tak som našla iba hypotéku so založením nehnuteľnosti. Keďže my nemáme čo založiť, a rodičovské domy nezaložíme určite, tak potrebujeme nájsť hypotéku alebo nejaký bezúčelový úver vo výške cca. 50 000€. Avšak bezúčelové úvery do takejto výšky nikde nedávajú.
Nestretli ste sa s takouto situáciou?
ivka70
13.02.13,10:29
onrec
13.02.13,10:49
Aký úrok je pre Vás prípustný?
mmaarreekk
13.02.13,10:58
možnosťou je ísť cestou hypotekárneho úveru na rozostavanú nehnuteľnosť - založiť rozostavanú nehnuteľnosť (základová platňa + nejaký ten rad uložených tehál...) a postupného ohodnocovania a navyšovania poskytnutej hypotéky/úveru zabezpeč. nehnuteľnosťou - tak, aby v prvom momente bolo možné zamerať budúci dom a jeho pôdorys - to ale vyžaduje istú mieru vstupných nákladov z vašej strany (dostať sa do štádia rozostavanej nehnuteľnosti...)
pepa78
13.02.13,12:00
Ak nemáte hotovosť, resp. ju máte v pozemku, tak by som išiel cestou bezúčelového úveru v takej výške aby ste spravili základy + 1m vysoké steny. Potom sa dá stavba zapísať na kataster ako rozostavaný dom, ktorý vám už v banke aj spozemkom založia v prospech hypotéky. Bezúčelový úver by mohol byť v tej istej banke ako bude hypotéka...kvoli lepšiemu servisu pri splácaní toho bezúčeláku z financí hypotéky...
draik
13.02.13,13:00
Bez zábezpeky Vám nikto 50.000 e nepožičia. Najjednoduchšie je založiť rozostavanú stavbu (sú s tým však spojené vyššie náklady, ako keby ste založili inú nehnuteľnosť a mali hotovosť). Inak hypotekárny úver je preto hypotekárny, lebo je krytý záložným právom na nehnuteľnosť.
Petka2708
13.02.13,13:04
veď ja som už zisťovala, viem že bez založenia nehnuteľnosti nám nikto hypotéku nedá, takže preto zisťujem ako by sa to dalo riešiť.

onrec: tak určite je pre každého najlepší čo najnižší úrok aký by sa dal získať
onrec
13.02.13,18:07
aké mate predstavy o mesačných splátkach a dĺžke splácania?
Petka2708
13.02.13,18:31
tak dlzka splacania takejto hypoteky je bezne 25-30 rokov to uz by trebal skombinovat aj s vyskou splacania. ale tak najidealnejsie by boli splatky tak do 180€ mesacne
Petka2708
13.02.13,18:33
a neviete ako je to s tým štátnym fondom rozvoja bývania??? aké sú tam presné podmienky, že či by sa vzťahovala aj na výstavbu celého RD?
draik
13.02.13,20:40
Pozrite si ich stránku.
Petka2708
14.02.13,06:07
Podporu možno poskytnúť na tieto účely:

obstaranie bytu výstavbou, nadstavbou, vstavbou, prístavbou, dostavbou, prípadne prestavbou nebytového priestoru v bytovom dome, v rodinnom dome alebo v polyfunkčom dome (polyfunkčným domom je budova, v ktorej najmenej jedna tretina podlahovej plochy je určená na bývanie a pozostáva najmenej zo štyroch bytov),
výstavba alebo dostavba zariadenia sociálnych služieb, ktoré poskytuje starostlivosť celoročne, alebo prestavba nebytového priestoru na zariadenie sociálnych služieb,
kúpa bytu,
obnova bytovej budovy,
výstavba nájomného bytu vrátane bytu, ktorý sa získa nadstavbou, vstavbou, prístavbou, prípadne prestavbou nebytového priestoru,
obnova zariadenia sociálnych služieb,
zatepľovanie bytovej budovy.


takže to obstaranie výstavbou bytu, tak to znamená aj dom?