robrox_flash
13.02.13,16:40
Zdravím poraďáci.
Nema niekto z vás podobný problém ako mám ja? Z ničoho nič sa mi začal tvoriť hlien v stolici / priesvitný/. Niekedy mám pocit ísť na veľkú a vylúčim iba hlien.Je to dosť nepríjemné. Ked vylučim iba hlien bez stolice mám taký divný pocit pri konečníku /svrbenie, nepokoj/..aj hodinu po stolici.Zistil som že mi zle robia káva, alkohol, mlieko... Testy na celiakiu su negatívne.
Absolvoval som kolonoskopiu..vraj mierny zapal..nejesť štipľavé 3 týždne..ľahke jedlá...napriek diete mam to stale..+mám aj hemeroidy.No neviem či ten hlien s nimi suvisí.
Viete mi poradiť prečo to vzniká.
Xanti
13.02.13,15:44
Vzniká z toho zápalu, treba to preliečiť.
Vyskúšaj jedávať strúhanú mrkvu .. dlhodobejšie .. ako posledné jedlo dňa tak cca pol kila ...

A skús si pohľadať na nete informácie o nemoci ulcerozna kolitída - zápal v hrubom čreve.
kisko@inmail.sk
13.02.13,16:19
Zdravím,mal som krv v stolici,kŕče v podbrušku,hnačky.
Mám unceróznu kolitídu.Netreba sa báť nechcem strašiť-dá sa stým žiť.
Moja rada znovu kolonoskopia nech pozrú či to nieje tátodiagnóza.
robrox_flash
13.02.13,17:11
tu mrkvu skusim určite. Och a ta kolonoskopia...to bola hruza des...doktor mi prisiel ako masiar riadne...Nechceli mi dat iniekciu....ale o tom potom... idme pozriet teda tu unceróznu kolitídu ci mam priznaky nejake....
Xanti
13.02.13,17:14
tu mrkvu skusim určite. Och a ta kolonoskopia...to bola hruza des...doktor mi prisiel ako masiar riadne...Nechceli mi dat iniekciu....ale o tom potom... idme pozriet teda tu unceróznu kolitídu ci mam priznaky nejake....Máš všetky príznaky, ak máš mierny zápal tak možno sa Ti z toho podarí dostať. Lebo sem tam sa stane, že človek sa z toho ochorenia dostane.
Ale častejšie sa dopracuje k chronickému ochoreniu, tj. na doživotie.

Tu asi nájdeš všetko http://forum.crohnclub.sk/
Aljona
13.02.13,17:26
Skuste pozriet na nete aj info o kampylobakterioze.
robrox_flash
13.02.13,18:42
Skuste pozriet na nete aj info o kampylobakterioze.

pozeral som to...ja sa uz s tymto trapim od leta ta bakteria vymizne do tyzdna co citam...
robrox_flash
13.02.13,18:45
Máš všetky príznaky, ak máš mierny zápal tak možno sa Ti z toho podarí dostať. Lebo sem tam sa stane, že človek sa z toho ochorenia dostane.
Ale častejšie sa dopracuje k chronickému ochoreniu, tj. na doživotie.

Tu asi nájdeš všetko http://forum.crohnclub.sk/

Veď ja som bol na kolono...:mee:a nic mi doktor take nepovedal ze mam kolitidu...iba sa pousmial povedal ze to su hemeroidy...ale podla mna tie hemeroidy nemaju spolocne s tym hlienom nič... :/
navyse tu ludia uvadzaju neviem ake tazkosti s kolitidou...ja som v poho oproti niekt. neuzivam nic...iba ten hlien je strasny no...
Xanti
14.02.13,06:24
Veď ja som bol na kolono...:mee:a nic mi doktor take nepovedal ze mam kolitidu...iba sa pousmial povedal ze to su hemeroidy...ale podla mna tie hemeroidy nemaju spolocne s tym hlienom nič... :/
navyse tu ludia uvadzaju neviem ake tazkosti s kolitidou...ja som v poho oproti niekt. neuzivam nic...iba ten hlien je strasny no...
Ulcerozna kolitída = zápal v hrubom čreve.
Tebe lekár povedal, že máš mierny zápal v čreve.

Poznám dosť ľudí s týmto ochorením. Každý mal nejaké iné ťažkosti a problémy, sem tam sa nájde aj nejaký spoločný menovateľ. Poznám človeka, čo mal takýto zápal a vyliečil sa s toho ( pravdou je, že sa to môže vrátiť ) , poznám ľudí čo prišli v dôsledku silného zápalu o časť alebo aj o celé hrubé črevo ( nechcem strašiť ) to boli ludia čo im lieky nezaberali a toto bolo posledné riešenie. Tebe lekár lieky nedal, a telo má samoregeneračnú schopnosť do istej mieri a máš mierny zápal takže je šanca obrovská na to, že to vyliečiš.
A takisto dieta, neviem čo Ti kázal lekár čo dodržiavať, lebo moje skúsenosti sú také, že každý zvláda iné potraviny .
Jeden môže to, a nič mu to nerobí a dalšiemu tá istá potravina škodí. Dieta sa volá vyhýbavá. Musíš sám zistiť čo Ti ubližuje, prišiel si na to, že káva, mlieko alkohol.
Skús sa vyhýbať potravinám s obsahom vlákniny. Lebo tá škriabe stenu čreva a potom zápal nemá šancu sa preliečiť.
A samozrejme ako som písala hlieny sú zo zapáleného čreva, hemoroidy s tým nič nemajú.

Ináč tá mrkva pomáha ale je zároveň aj testom, ak z teba vyleze von v takom stave v akom si ju zjedol ( oranžová nestrávená ) tak je stále v črievku zápal.
buchač
14.02.13,06:33
Zdravím poraďáci.
Nema niekto z vás podobný problém ako mám ja? Z ničoho nič sa mi začal tvoriť hlien v stolici / priesvitný/. Niekedy mám pocit ísť na veľkú a vylúčim iba hlien.Je to dosť nepríjemné. Ked vylučim iba hlien bez stolice mám taký divný pocit pri konečníku /svrbenie, nepokoj/..aj hodinu po stolici.Zistil som že mi zle robia káva, alkohol, mlieko... Testy na celiakiu su negatívne.
Absolvoval som kolonoskopiu..vraj mierny zapal..nejesť štipľavé 3 týždne..ľahke jedlá...napriek diete mam to stale..+mám aj hemeroidy.No neviem či ten hlien s nimi suvisí.
Viete mi poradiť prečo to vzniká.

Veď ja som bol na kolono...:mee:a nic mi doktor take nepovedal ze mam kolitidu...iba sa pousmial povedal ze to su hemeroidy...ale podla mna tie hemeroidy nemaju spolocne s tym hlienom nič... :/
navyse tu ludia uvadzaju neviem ake tazkosti s kolitidou...ja som v poho oproti niekt. neuzivam nic...iba ten hlien je strasny no...
Z ničoho nič sa samé nevytvára ... .........( mimotemy to len jeden pán predseda vlády dokáže ;) ) ....

To svrbenie a tie blbé pocity okolo konečníka súvisia s hemeroidmi ...
Predpokladám , že máš nutkanie na stolicu ...tak hupneš na WC a oné ... možno aj potlačíš a vyjde iba ten hlien .
No práve tým tlačením aj hemáky trochu vydráždiš a tým pádom aj vystúpia , zduria sa ...
Následok a výsledok je to svrbenie...

Zistil si , že nemôžeš to alebo onô , zakázané máš štipľavé...
Ľahké jedlá - diéta ... ale aká ???
Možno používaš viac tukov...
Ja by som skôr jedol také jedlá , ktoré stravu trochu zahusťujú ...

Samozrejmosťou sú aj tie nejaké ďaľšie vyšetrenia ....
Dav
14.02.13,06:41
Doporučujem aj Psylium - vlákninu, 1 lyžičku v 2 dcl vody, večer.
Najviac sa mi osvedčilo vylúčiť dráždiace potraviny a denne užívať Psýlium. Diétu som zahájila po kolonoskopii - suché rožky, jablká, mrkva, detské piškóty, varené kuracie mäso, a postupne som skúšala cestoviny, ryžu, zemiaky, ovocie a zeleninu. Akonáhle si nedám pozor na stravu, vrátia sa mi problémy.
Xanti
14.02.13,06:43
Doporučujem aj Psylium - vlákninu, 1 lyžičku v 2 dcl vody, večer.
Najviac sa mi osvedčilo vylúčiť dráždiace potraviny a denne užívať Psýlium. Diétu som zahájila po kolonoskopii - suché rožky, jablká, mrkva, detské piškóty, varené kuracie mäso, a postupne som skúšala cestoviny, ryžu, zemiaky, ovocie a zeleninu. Akonáhle si nedám pozor na stravu, vrátia sa mi problémy.
Oli,
ja vlákninu nedoporučujem ... lebo vláknina škriabe stenu čreva a tým sa zápal nevyhojí. Skôr sa viac rozbehne, v takej fáze by sa mal vláknine vyhýbať.
Dav
14.02.13,06:56
Oli,
ja vlákninu nedoporučujem ... lebo vláknina škriabe stenu čreva a tým sa zápal nevyhojí. Skôr sa viac rozbehne, v takej fáze by sa mal vláknine vyhýbať.

Jemnejšie od Psýlia by už bola len tekutá strava. Je oveľa jemnejší, ako mrkva. Má gélovitú konzistenciu.
Viacej : http://abysportnebolel.sk/vyziva/vlaknina-psyllium-skorocel-indicky-zdrava-strava-pre-crevo/
Xanti
14.02.13,07:02
Jemnejšie od Psýlia by už bola len tekutá strava. Je oveľa jemnejší, ako mrkva. Má gélovitú konzistenciu.
Viacej : http://abysportnebolel.sk/vyziva/vlaknina-psyllium-skorocel-indicky-zdrava-strava-pre-crevo/
No hovorím, každý musí sám vyskúšať čo mu pomôže a čo mu ubližuje . :)
buchač
14.02.13,07:06
No hovorím, každý musí sám vyskúšať čo mu pomôže a čo mu ubližuje . :)
...tak veru .......

Furt sa tu točí okolo hrubého čreva , že tam je problém ........

Ibaže hlienovitá stolica sa môže vyskytnúť aj pri iných problémoch ....

Sú aj iné orgány ....žeby pečeň , žlčník , pankreas ???
maja
14.02.13,07:16
Myslím, že v prvom rade ešte aspoň jeden rozhovor s lekárom o tom,čo ťa trápi. A ak mu nedôveruješ, treba ho zmeniť.
Xanti
14.02.13,07:22
...tak veru .......

Furt sa tu točí okolo hrubého čreva , že tam je problém ........

Ibaže hlienovitá stolica sa môže vyskytnúť aj pri iných problémoch ....

Sú aj iné orgány ....žeby pečeň , žlčník , pankreas ??? Buchy, jasne že sa to točí kolo čreva ked mu tam lekár pri kolono našiel zápal ... takže ja som si na 100% istá, že problém je v čreve a nie v pečeni, žlčníku , alebo pankrease.
buchač
14.02.13,07:35
Buchy, jasne že sa to točí kolo čreva ked mu tam lekár pri kolono našiel zápal ... takže ja som si na 100% istá, že problém je v čreve a nie v pečeni, žlčníku , alebo pankrease.
...v podstate mne je jedno ( vyznieva ako neeticky - no nie je ...:rolleyes: )...
Ja len dedukujem , nie som lekár ... iba vlastné názory ( žeby skúsenosti ??? ;) ...)...

100 % né nie je nič ... niekedy ani tá smrť ...
Xanti
14.02.13,07:39
...v podstate mne je jedno ( vyznieva ako neeticky - no nie je ...:rolleyes: )...
Ja len dedukujem , nie som lekár ... iba vlastné názory ( žeby skúsenosti ??? ;) ...)...

100 % né nie je nič ... niekedy ani tá smrť ...Vážne Buchy? Našli ti zápal v čreve , mal si hlieny a príčinou bol žlčník, pečeň či pankreas?
buchač
14.02.13,07:49
Vážne Buchy? Našli ti zápal v čreve , mal si hlieny a príčinou bol žlčník, pečeň či pankreas?
...decko moje ....neblázni ... :--- ...

Niekde sa niečo spustí ...nejaký ten proces ...( všeobecne myslené ) ...

Otázka č.1. : ...áno , mal ...

Otázka č.2. : ...našli , milí rádcovééé , našli ....výsledok je v Onko téme ...;)

Ale netvrdím , že je tam ( ale môže byť ) súvislosť ......
jozef.agh
14.02.13,09:09
http://primar.sme.sk/diskusie/images/design/lekar_re.gif
Vaše príznaky nemusia znamenať žiadnu poruchu, hlien je normálnou súčasťou stolice a stolica 1-3x denne je taktiež úplne v poriadku. Normy na konzistenciu stolice nie sú žiadne. Pocit neúplného vyprázdnenia môže byť tiež len funkčného pôvodu.




Čítajte viac: http://primar.sme.sk/poradna/2091729/1/hlien-v-stolici.html#ixzz2KrnYBks7
robrox_flash
14.02.13,10:25
.
A takisto dieta, neviem čo Ti kázal lekár čo dodržiavať, lebo moje skúsenosti sú také, že každý zvláda iné potraviny .
Jeden môže to, a nič mu to nerobí a dalšiemu tá istá potravina škodí. Dieta sa volá vyhýbavá. Musíš sám zistiť čo Ti ubližuje, prišiel si na to, že káva, mlieko alkohol.

Tak zatial som zistil iba tieto tri veci. Dieta mala byt taka že malo soli...nemastne neslane jedla...nekysle...atd...moc sa to dodrziavat neda... Napriklad dnes na ranajky som mal krajec chleba, syrokrem kvalitnu šunku papriku paradajku a citronovy caj s medom...nic zle...napriek tomu mam zase pocit ist na velku, pritom som ráno bol :/ Čo škodí trebarz Vám?

K tej vláknine. Začal som jesť jedlá s vyšším obsahom vlákniny- na odporučaniíe lekárky kvoli hemeroidom/vločky, klíčky, celozrné pečivá, kukuricne chleby atd/..ale ako zacal ten hlien tak vlocky s mliekom uz nejuedavam ani ovsenu kasu...po nej mi byva zle
robrox_flash
14.02.13,10:29
Možno používaš viac tukov...
Ja by som skôr jedol také jedlá , ktoré stravu trochu zahusťujú ...
.

Buchač možno maš pravdu s tymi tukmi...ake jedla zahusťuju?Som na intráku...ťažko vvariť a ešte ťažžšie vybrať si z menzy dobre jedlo
robrox_flash
14.02.13,10:30
dav čo tebe robí zle? aka strava?
robrox_flash
14.02.13,10:35
http://primar.sme.sk/diskusie/images/design/lekar_re.gif
Vaše príznaky nemusia znamenať žiadnu poruchu, hlien je normálnou súčasťou stolice.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/poradna/2091729/1/hlien-v-stolici.html#ixzz2KrnYBks7

Pan lekar. Ja som si čítal to vlákno...ale ide o to presne čo popisuje ta slečna "nieje normalne aby clovek chodil na wc a namiesto stolice mal len hlien.Hlien je sucastou stolice ale ked tam nieje stolica len hlien?"
Ja mam presne ten isty problem... Tak je normalne ze mi namiesto stolice aj 5krat za den vychadza iba hlien? Nevravim ze je to permanentne..ale obcas to tak je :(
buchač
14.02.13,10:42
Buchač možno maš pravdu s tymi tukmi...ake jedla zahusťuju?Som na intráku...ťažko vvariť a ešte ťažžšie vybrať si z menzy dobre jedlo
...čo sa týka tukov , tak na 100 % mám pravdu ...
Menza ???...nuž smola , čo Ti iné na to ???

Jedine , ak by si sa skúsil niekde v tej diétnej reštike stravovať ...
Ibaže študent má vždy prázdnu kešeň a tie diétky sú vždy drahšie ...
Xanti
14.02.13,11:03
Tak zatial som zistil iba tieto tri veci. Dieta mala byt taka že malo soli...nemastne neslane jedla...nekysle...atd...moc sa to dodrziavat neda... Napriklad dnes na ranajky som mal krajec chleba, syrokrem kvalitnu šunku papriku paradajku a citronovy caj s medom...nic zle...napriek tomu mam zase pocit ist na velku, pritom som ráno bol :/ Čo škodí trebarz Vám?

K tej vláknine. Začal som jesť jedlá s vyšším obsahom vlákniny- na odporučaniíe lekárky kvoli hemeroidom/vločky, klíčky, celozrné pečivá, kukuricne chleby atd/..ale ako zacal ten hlien tak vlocky s mliekom uz nejuedavam ani ovsenu kasu...po nej mi byva zle
No hej od kedy som ja ochorela tak napr. krupicovú kašu nemôžem, brrrrrrrr... jogurty nemôžem ráno, poobede už hej. Kyslá kapusta ako kedy raz mi nie je zle inokedy je. Zo zeleniny mi býva ťažko .. proste fakt každý si musí nájsť to svoje . A ja tej vláknine moc do nosa nedám ... načo dráždiť...
Napr. chlieb by si nemal jedávať čerstvý ale starší, a biely nie celozrný detto pečivo.
robrox_flash
14.02.13,12:23
Jedine , ak by si sa skúsil niekde v tej diétnej reštike stravovať ...
Ibaže študent má vždy prázdnu kešeň a tie diétky sú vždy drahšie ...

ved ja sa snazim piect v tych sackoch na pecenie s troskou oleja..Na intraku bieda-mam len remosku.A kura stale jest to tiez nieje nic moc...K tym dietnym rozvozom..teoreticky to nestoji vela /3,5€ teda o 2€ drahsie ako menza/..teoreticky ! ..pre studenta je toho dost..navyse sa z toho určite nenajem ked vidim tie vrabcie porcie..
robrox_flash
14.02.13,12:25
...ach jo..človek aby sa teraz vyhybal zdravej strave..zelenina celozrne veci.. :/...a prave vlaknina sa ma jest pri hemeroidoch..jedna choroba kontruje tu druhu
Xanti
14.02.13,12:27
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

robrox_flash (http://www.porada.sk/member.php?u=251936) 1 Minute Ago #34835 ...ach jo..človek aby sa teraz vyhybal zdravej strave..zelenina celozrne veci.. :/...a prave vlaknina sa ma jest pri hemeroidoch..jedna choroba kontruje tu druhu

No neviem či kontruje, lebo hemoroidy máš zrejme z toho zápalu, teda skôr s toho častejšieho chodenia na WC to je bežným javom ...
robrox_flash
14.02.13,12:31
Takze nebudem brat ohlad na hemoroidy ale zameriam sa na ten zapal...skusim toto :
http://forum.crohnclub.sk/viewtopic.php?t=295
Xanti
14.02.13,12:35
Takze nebudem brat ohlad na hemoroidy ale zameriam sa na ten zapal...skusim toto :
http://forum.crohnclub.sk/viewtopic.php?t=295 No len ťa upozorním , je to skvelo popísaný článok o strave . Ale ...
je tu to ale, môžeš to brať len ako všeobecné doporučenie. Lebo aj podľa toho jedálnička Ti nemusia všetky potraviny vyhovovať.
Musíš si nájsť ty tie svoje potraviny čo Ti neškodia. A vyhnúť sa tým čo ti ubližujú.

A robili ti iste kolono? či len rektoskopiu?
robrox_flash
14.02.13,12:58
ano kolonoskopiu..no budem si musiet zvyknut na sledovanie toho co jem...
Xanti
14.02.13,13:05
robrox_flash (http://www.porada.sk/member.php?u=251936) 5 Minutes Ago #34840 ano kolonoskopiu..no budem si musiet zvyknut na sledovanie toho co jem...

No to áno, trošku sa sledovať a snažiť sa vyhnúť stresu, lebo aj to je príčinou ... a v škole má stresu človek až až dosť.
robrox_flash
14.02.13,13:08
ano stres určite..to mam odsledovane..len to že ja sa moc nestresujem počas roka..ttakže to nebude hlavna príčina :)
Jogo 78
14.02.13,21:49
Dobry den.Viete doktory choroby liecia,ale nezistuju pricinu danej choroby.Vsetko je to o bakteriach a pliesnach.Zla strava,velmi dolezity je pytny rezim.Nemal som konkretne problemi z hemeroidmi,ale tykalo sa to tiez stolice.Pomohol my pan ktori mi odborne vysvetlil co a ako mam robit a pomohlo mi to.
robrox_flash
14.02.13,22:51
a co vam okrem pitneho rezimu pomohlo..nieco specialne?
buchač
15.02.13,06:46
Dobry den.Viete doktory choroby liecia,ale nezistuju pricinu danej choroby.Vsetko je to o bakteriach a pliesnach.Zla strava,velmi dolezity je pytny rezim.Nemal som konkretne problemi z hemeroidmi,ale tykalo sa to tiez stolice.Pomohol my pan ktori mi odborne vysvetlil co a ako mam robit a pomohlo mi to.
Múdra veta ....na mašľu hotová .......

napiste mi na moj email a dozviete sa viac.
Niečo nové o odkyslení organizmu ???

Buď frajer a napíš - poraď sem ...podeľ sa o svoje skúsenosti ....alebo , nerob si tu biznis ( lebo k tomu to smeruje )...
irma1
15.02.13,07:20
robrox_flash (http://www.porada.sk/member.php?u=251936)

5 Minutes Ago #34840ano kolonoskopiu..no budem si musiet zvyknut na sledovanie toho co jem...

No to áno, trošku sa sledovať a snažiť sa vyhnúť stresu, lebo aj to je príčinou ... a v škole má stresu človek až až dosť.

Ja to tiež tipujem na stres. Mala som podobné problémy, keď sa odstránila príčina stresu, do mesiaca zmizli aj tieto problémy.
robrox_flash
15.02.13,22:07
dnesny obed-fazulova polievka bez fazule aby som nedrazdil steny creva..spenat a2vajcia...a aj tak mi bolo zle..stres tam nebol..mozno malicke vzrusenie lebo som bol rad ze som prisiel na jednu vec nad kt som davno prekyslal;) tak som bol rad...
tak z coho to mohlo byt?
branislavp
15.02.13,23:12
no z toho obeda, fazuľa nafukuje, voda z fazule-puríny, prekysľuje organizmus, vajcia, špenát,
branislavp
15.02.13,23:14
dnesny obed-fazulova polievka bez fazule aby som nedrazdil steny creva..spenat a2vajcia...a aj tak mi bolo zle..stres tam nebol..mozno malicke vzrusenie lebo som bol rad ze som prisiel na jednu vec nad kt som davno prekyslal;) tak som bol rad...
tak z coho to mohlo byt?
Ja si myslím, že na diétu to nie je pre Teba vhodný obed. Fazuľa je zdravá, ale nie pre človeka, ktorý má zdravotné problémy. Fazuľa nafukuje, fazuľa obsahuje veľa purínov, prekysľuje organizmus, vajíčka tiež nafukuju. A špenát, je síce zdravý, ale tiež iba pre zdravého človeka. Ani voda z fazule nie je vhodná.
Skús si variť veľmi jednoduché jedlá, nie vyprážané, ale dusené. Vylúčila by som živočíšne tuky, nahradila ich rastlinnými. Pečivo tmavé, nie čerstvé, ale odležané. Namiesto cibule používaj pór, červenáí cibuľa, že je vraj
jemnejšia. Ani ocot v jedle nepoužívaj, je agresívny, ocot používaj hroznový alebo, jablkový, alebo náhradu - citrón.
korela
16.02.13,01:06
dnesny obed-fazulova polievka bez fazule aby som nedrazdil steny creva..spenat a2vajcia...a aj tak mi bolo zle..stres tam nebol..mozno malicke vzrusenie lebo som bol rad ze som prisiel na jednu vec nad kt som davno prekyslal;) tak som bol rad...
tak z coho to mohlo byt?

Fazuľu si si mohol prepasírovať. V strukovinách sú vzácne rastlinné bielkoviny.
Môže fazuľa prekysľovať, ale jedno jedlo denne ak si dáš a vyvážiš to s ďalšími zásadotvornými potravinami podľa odporúčaného pomeru, tak je to v poriadku.
Ak nepoznáš cícer, skús, ten je bezšupkový, veľa železa okrem bielkovín.

Dr. Bukovský - varenie fazule - namočiť - prevariť 3x po sebe tri minúty, zakaždým zliať, dať novú teplú vodu a až potom variť. Zníži sa podstatne nafukovanie.

Okrem toho si môžeš riadiť dennú stravu podľa lunárneho kalendára, ak si citlivý na zažívacie orgány.
http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=lunarcalendarpage

Inak na vyladenie, resp. vyliečenie zažívacieho traktu a určite i iných dg odporúčam TČM. Iba cez stravu, žiadne lieky. Chce to trpezlivosť a výdrž, ale výsledok sa dostaví.
Hlien môže byť aj z plesní, to chce odborníka, príčina aj v iných vnútorných orgánoch. Alergie ...
Pozri si ešte stránku dr. Klucha, má aj blog na SME, http://www.gastroenterolog.com/, to je zanietený lekár. Možno niečo nájdeš.
korela
16.02.13,01:14
Okrem vylúčenia celiakie ti zisťovali možné alergie alebo intolerancie na potraviny?
To je dosť podstatné. Sono vnútorných orgánov, ktorých?
branislavp
16.02.13,15:30
Zdravím poraďáci.
Nema niekto z vás podobný problém ako mám ja? Z ničoho nič sa mi začal tvoriť hlien v stolici / priesvitný/. Niekedy mám pocit ísť na veľkú a vylúčim iba hlien.Je to dosť nepríjemné. Ked vylučim iba hlien bez stolice mám taký divný pocit pri konečníku /svrbenie, nepokoj/..aj hodinu po stolici.Zistil som že mi zle robia káva, alkohol, mlieko... Testy na celiakiu su negatívne.
Absolvoval som kolonoskopiu..vraj mierny zapal..nejesť štipľavé 3 týždne..ľahke jedlá...napriek diete mam to stale..+mám aj hemeroidy.No neviem či ten hlien s nimi suvisí.
Viete mi poradiť prečo to vzniká.
Nezanedbaj to a buď v kontakte s lekárom. Zmeň stravovacie návyky. A to v prvom rade, jedz pravidelne, menej a častejšie, pri jedení sa venuj sám sebe, jedz pomaly, potravu v ústach dokonale spracuj a až potom prehltni. Nejedz chvátavo , ako keď Ti ide utiecť vlak. V jedálnom lístku musí byť prevaha zeleniny, dusenej na vode a potom si do taniera pridaj lyžicu oleja. Vodu pi z vodovodu prevarenú. Ja si myslím, že by si sa mal dietne stravovať aspoň pol roka.
Ja Ti dám také nápady k jedlu´.
Hustá zeleninová polievka-mrkva, petržlen, zeler, brokolica, pór-všetko dusiť na vode a potom pridať na koniec olej. bez zahustenia s múkou, alebo so škrobom.
robrox_flash
16.02.13,15:37
tčm je tradična činska medicina? To mi google vyhodil...
robrox_flash
16.02.13,15:38
Okrem vylúčenia celiakie ti zisťovali možné alergie alebo intolerancie na potraviny?
To je dosť podstatné. Sono vnútorných orgánov, ktorých?

Nie nič ine mi nerobili okrem kolono a testov na celiakiu
robrox_flash
16.02.13,15:42
Nezanedbaj to a buď v kontakte s lekárom. Zmeň stravovacie návyky.

keď mne lekar povedal akurat ze nejest stiplave ani mastne ani slane..to bolo cele :/ ..
Olej by som praveze mal obmedziť..NIE?
robrox_flash
16.02.13,15:44
tomu kalendaru nejako nechapem...
branislavp
16.02.13,23:17
keď mne lekar povedal akurat ze nejest stiplave ani mastne ani slane..to bolo cele :/ ..
Olej by som praveze mal obmedziť..NIE?
Ty musíš sám prísť na to, čo môžeš jesť, ani doktor nie je vševed. Ľudský organizmus je zložitý.
Však olej ani neješ, iba na ňom varíš a nesmieš ho prepáliť. Vynechaj maslo, nahraď ho napr. Florou alebo iným rastlinným tukom.
Skús si uvariť toto:
Na panvicu si daj rastlinný olej, iba tak na dno, pridaj nakrájaný na drobno pór, do toho pridaj 3 polievkové lyžice vody, trochu osoľ, opatrne, radšej potom si to prisolíš a dusíš to, po chvíli pridaj nadrobno nakrájanú mrkvu, petržlen, zeler. Za cca 10 min. je to hotové. Potom premytú ryžu, asi 1/2 šialky daj do vriacej vody mierne osolenej variť. Keď je ryža mäkká, tak ju preceď na sitku ako rezance. Ryžu zmiešaj so zeleninou, prichuť si to napr. sušenou bazalkou polej 1 čajovou lyžičkou olivového oleja už na pripravenej porcii a máš diétny obed, múžeš jesť. Keď tam chceš mať aj mäsko, tak si priprav kuracie prsia-nakrájať na rezance podusiť a máš zasa niečo iné. Podobné jedlo sa dá urobiť aj s cestovinou, s prosom.
ALEBO. Varené zemiaky posypané peržlenovou vňaťou, omastené olivovým olejom NA TANIERI, parená brokolica zapečená so syrom nízkotučný - KLEOPATRA, k tomu uvarená cvikla v náleve cukor, citrÓn, aníz, kmín. Toho nálevu musí byť málo, aby nastrúhaná cvikla bola hustá, aby neplávala v tom náleve.
ALEBO - paradajková polievka s ryžou hustá, nie zapravená múkou, varené zemiaky+dusená zelenina na oleji - pór, mrkva, petržlen, zeler. Na určitý čas skús stravovanie takéto šetrné.
A sleduj sa. Doporučujem Ti, aby si si našiel vhodné stravovanie vzhľadom na Tvoju diagnózu na internete cez google.
Xanti
17.02.13,05:59
Ty musíš sám prísť na to, čo môžeš jesť, ani doktor nie je vševed. Ľudský organizmus je zložitý.
Však olej ani neješ, iba na ňom varíš a nesmieš ho prepáliť. Vynechaj maslo, nahraď ho napr. Florou alebo iným rastlinným tukom.
No ta ti poviem nahradiť maslo umelinou .. tfuj ... mimochodom od nikoho som nepočula, že by mu robilo problém maslo.

Ale zato brokolica vie narobiť problémy.
robrox_flash
18.02.13,10:41
dakujem za typy..co teda ta brokooica?maslo mi nerobi zatial problemy....
Xanti
18.02.13,11:23
dakujem za typy..co teda ta brokooica?maslo mi nerobi zatial problemy....
Už som ti písala, skúšať musíš sám ... mne osobne robí problémy brokolica, karfiol, kapusta, cibula, paprika , cesnak ani nehovorím ... ale to som ja ... možno tebe problémy robiť nebude.
branislavp
18.02.13,12:56
[QUOTE=Xanti;2253368]No ta ti poviem nahradiť maslo umelinou .. tfuj ... mimochodom od nikoho som nepočula, že by mu robilo problém maslo.

Ale zato brokolica vie narobiť problémy.[/QUOTE
Áno častá konzumácia brokolice m§že narobiť problémy, ako hocičo iné čoho sa bez miery nafutrujeme. Všetkého moc škodí, aj zdravému človeku, nieto ešte chorému.
Čo sa týka konzumácie masla pre niektorých chorých veruže spôsobuje veľké peklo. Preto tie rastlinné tuky. A k brokolici platí to isté, ako keď zješ nadmerne veľa nielen brokolice, uhoriek, mrkvy, petržlenu, cibule cesnaku a čo ja viem čo. Strava musí byť vyvážená, pestrá, nie jedno ato isté dookola. je to veľmi nebezpečné a nezdravé. Totiž aj maslo je zdravé, aj klobása je zdravá, aj slanina, aj neviem čo je zdravé, iba človek, ktorému to nerobí dobre je chorý. Preto je donútený si vyberať také poživatiny, ktoré mu nespôsobia tráviace ťažkostí. A preto som písala, že sám človek si to musí vyzistiť, čo mu jeho organizmus príjme.
branislavp
18.02.13,13:10
dakujem za typy..co teda ta brokooica?maslo mi nerobi zatial problemy....
naštuduj si cez google o brokolici a potom sa sám zariaď. Ja používam brokolicu asi tak 1-2x do týždňa v malom množstve a to v polievke, alebo v zmiešanej dusenej zelenine a som tu nič sa mi nestalo. Floru používam tiež veľmi málo na natieranie tmavého chleba, maslo som nahradila nizkotučným tvarohom. Mliečne výrobky som vylúčila. Sladké mlieko tiež, ale acidko môžem. Kel, kapusta, karfiol nie - z toho nafukuje, cibula je lepšia na trávenie červená, v obmedzenom množstve,ale dusená, nie surová, najviac používam pri varení pór, alebo aj surový pór, len tak na tvaroh si dám. Upozorňujem, že Ty sám si to musíš na sebe vyskúšať čo mňžeš a čo nie.
korela
18.02.13,14:11
TČM, áno čí. trad. medicína
korela
18.02.13,14:41
[QUOTE=Xanti;2253368]No ta ti poviem nahradiť maslo umelinou .. tfuj ... mimochodom od nikoho som nepočula, že by mu robilo problém maslo.

Ale zato brokolica vie narobiť problémy.[/QUOTE
Áno častá konzumácia brokolice m§že narobiť problémy, ako hocičo iné čoho sa bez miery nafutrujeme. Všetkého moc škodí, aj zdravému človeku, nieto ešte chorému.
Čo sa týka konzumácie masla pre niektorých chorých veruže spôsobuje veľké peklo. Preto tie rastlinné tuky. A k brokolici platí to isté, ako keď zješ nadmerne veľa nielen brokolice, uhoriek, mrkvy, petržlenu, cibule cesnaku a čo ja viem čo. Strava musí byť vyvážená, pestrá, nie jedno ato isté dookola. je to veľmi nebezpečné a nezdravé. Totiž aj maslo je zdravé, aj klobása je zdravá, aj slanina, aj neviem čo je zdravé, iba človek, ktorému to nerobí dobre je chorý. Preto je donútený si vyberať také poživatiny, ktoré mu nespôsobia tráviace ťažkostí. A preto som písala, že sám človek si to musí vyzistiť, čo mu jeho organizmus príjme.
Musím potvrdiť, že potraviny sa majú striedať.
V rámci očisty, ktorá bola veľmi prísna a skladala sa najmä zo surovej zeleniny plus ešte 3 zložky v malých množstvách, trochu neskôr sa ako varená strava pridala iba polievka zo zeleniny ako obed. Cca pol roka. Znášala som to dobre. Potom pomalé postupné pridávanie potravín.
V tejto fáze som začala mať úzkostné stavy. Lekár, ktorý ma viedol (TČM), mi po tejto informácii prikázal zapisovať všetky potraviny a čas ich konzumácie. Úzkosťou som reagovala na brokolicu. Pretože som jedla jednu hlávku denne aj štyri dni po sebe. Chutila mi. :-) De facto zareagovala na ňu štítna žľaza, nie zažívacie orgány. Dal mi olej na potieranie ŠŽ, brokolica a iné jedlá, ktoré by s tým mali súvis sa zredukovali, všetko sa vrátilo do normálu. Bola som aj na sono po čase z iných dôvodov, všetky orgány, ŠŽ bola v poriadku.
Takže naozaj striedať potraviny. Jedlo ako liek, jedlo ako jed.

Úzkosť sa mi objavila ešte raz v súvislosti s ukončovaním tejto liečby, tentokrát to bola reakcia na liek na tlak. Ten sa mi totiž natoľko znížil po tom stravovaní, že telo začalo reagovať, nepotrebovalo ho. Vyraďovala som ho postupne veľmi dlho a tešila som sa, že som si dokázala vyradiť dva lieky zo svojho zatiaľ neveľkého repertoáru liekov. A jeden vlastnou vôľou ešte predtým.

Keď človek počúva svoje telo, môže prispieť k liečbe.
Myslím si osobne po týchto vlastných skúsenostiach, že mnohí ľudia sú zbytočne nastavení na lieky proti úzkosti, ak je to možné, treba hľadať príčinu i mimo psychiky. Je síce zložitá doba, ale preto netreba všetko hádzať na psychiku.
korela
18.02.13,14:43
Kaleráb ti nerobí problémy?
korela
18.02.13,14:56
Nie nič ine mi nerobili okrem kolono a testov na celiakiu
Zadávateľovi:
Do komentára som dopísala odpoveď.
Tiež by bola asi vhodná dobrá očista organizmu pod dohľadom lekára.
Vytestovať nevhodné potraviny sa dajú aj cez testy, dostať v lekárni, alebo si ich dať urobiť. Rýchlejšie zistíš, čo ti môže škodiť.
Ak reaguješ na mlieko, zisťovali ti intoleranciu aspoň na laktózu, mliečne bielkoviny?
Tie zvyknú robiť šarapatu, ako aj iné zložky potravín.
Oleje kvôli výžive teraz kvalitné za studena lisované, množstvo aké znesieš.

Popíš mi celý stav, ktorý predchádza návšteve vecka. Čo všetko pociťuješ?
Mária Mojžišová
18.02.13,15:09
[QUOTE=branislavp;2254483]
Musím potvrdiť, že potraviny sa majú striedať.
V rámci očisty, ktorá bola veľmi prísna a skladala sa najmä zo surovej zeleniny plus ešte 3 zložky v malých množstvách, trochu neskôr sa ako varená strava pridala iba polievka zo zeleniny ako obed. Cca pol roka. Znášala som to dobre. Potom pomalé postupné pridávanie potravín.
V tejto fáze som začala mať úzkostné stavy. Lekár, ktorý ma viedol (TČM), mi po tejto informácii prikázal zapisovať všetky potraviny a čas ich konzumácie. Úzkosťou som reagovala na brokolicu. Pretože som jedla jednu hlávku denne aj štyri dni po sebe. Chutila mi. :-) De facto zareagovala na ňu štítna žľaza, nie zažívacie orgány. Dal mi olej na potieranie ŠŽ, brokolica a iné jedlá, ktoré by s tým mali súvis sa zredukovali, všetko sa vrátilo do normálu. Bola som aj na sono po čase z iných dôvodov, všetky orgány, ŠŽ bola v poriadku.
Takže naozaj striedať potraviny. Jedlo ako liek, jedlo ako jed.

Úzkosť sa mi objavila ešte raz v súvislosti s ukončovaním tejto liečby, tentokrát to bola reakcia na liek na tlak. Ten sa mi totiž natoľko znížil po tom stravovaní, že telo začalo reagovať, nepotrebovalo ho. Vyraďovala som ho postupne veľmi dlho a tešila som sa, že som si dokázala vyradiť dva lieky zo svojho zatiaľ neveľkého repertoáru liekov. A jeden vlastnou vôľou ešte predtým.

Keď človek počúva svoje telo, môže prispieť k liečbe.
Myslím si osobne po týchto vlastných skúsenostiach, že mnohí ľudia sú zbytočne nastavení na lieky proti úzkosti, ak je to možné, treba hľadať príčinu i mimo psychiky. Je síce zložitá doba, ale preto netreba všetko hádzať na psychiku.

Ako jedna zo zložiek šalátu zo surovej zeleniny , ktorú konzumujem už 14 rokov ako prílohu k hlavnému jedlu je aj surová brokolica. Konzumujem ju každučký deň v šaláte, ktorý pozostáva ešte z ďalších častí surovej zeleniny pór,cibuľa,reďkvička, naklíčené semená, avokádo, uhorky,paradajky, pridávam podľa sezóny a nemám žiadne problémy. Chcem len toľko povedať že každý si musí na vlastnej koži vyskúšať čo mu robí dobre a čo nie. Čo je pre neho liek a čo jed. Ohľadom tej brokolice a jej konzumácii v surovom stave som sa obrátila aj na MuDr. Bukovského, pretože som kdesi čítala že v surovom stave je zdraviu škodlivá. Potvrdil že táto správa sa nezakladá na pravde. Toto je len môj osobný názor na brokolicu, na jej konzumáciu, vzhľadom na moje vlastné skúsenosti. Čo sa týka ochorenia čriev určite by som takúto stravu obmedzila, z dôvodu nadúvania.
korela
18.02.13,15:14
branislavp
18.02.13,18:19
všetko čo je na k mi robí problémy-kapusta, kel, karfiol, kaleráb v surovom aj v uvarenom stave stave
kaivorus
26.02.13,19:24
nedostatok enzýmov, následnéprekyslenie stravy spôsobuje nesprávne trávenie v črevnom trakte, a následok zápalové procesy v črevách. TRakže črevo alebo pečeň,pankreas, žlčník, štítna žľaza... Zistil by som si bakterálnu plesňovú záťaž v týchto orgánoch..
kaivorus
26.02.13,19:26
nemusia, ale môžu..., nenechal by som to len tak
kaivorus
26.02.13,19:27
pri takýchto problémoch, by som si aj celozrnnýmipotravinami dal na čas pokoj
kaivorus
26.02.13,19:28
opýtam sa, máš ešte slepé črevo? tam môže byť "zakliaty" pes....