KaZaSvet
13.02.13,17:27
Dobrý deň,
Volám sa Karin mám 15 rokov, a zaoberám sa handmade výrobou bižutérie.Doteraz som predala asi 7 výrobkov cez internetový portál Sashe.sk .Prečítala som si zopár materiálov, ale stále tomu celkom nechápem! V prvom rade píšu ze ako slobodný umelec nemusím mať živnosť, ale inde píšu, že musím mať živnosť! A ešte môj zisk je nepravidelný .

Chcela by som sa opýtať, či by ste mi vedeli poradiť!!

Po prvé: Musím mať živnosť?
Po druhé: Musím mať živnosť keď som neplnoletá?
Po tretie: Aké mi hrozia pokuty?

Ďakujem :)
misoft
13.02.13,16:49
Nezakladaj duplicitné témy s rovnakým obsahom!
http://www.porada.sk/t209900-nemam-zivnost.html
A povinne si preštuduj:
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.
kopretinka
13.02.13,17:01
Veď ti radia - nemáš 18 rokov - živnosť nedostaneš!
Odvody sa ťa netýkajú (si poistenec štátu) - tvoj príjem nehrá rolu.Pokuty žiadne - je to ručná práca, vlastný výrobok.
ak by mala 18,tak je to neoprávnené podnikanie,rieši sa to kade-tade po handmade portáloch.Podľa správnosti by si ani nemala byť registrovaná na sashe.Nie je tam náhodou podmienka vek 18 rokov?
píšem sem,lebo tá druhá téma je uzavretá.
kopretinka
13.02.13,17:03
a nemysli si,že misoft ti poradil dobre........
KaZaSvet
13.02.13,17:03
Som tam prihlasená spolu s mojou ucitelkou, ktorá zivnost ma ( no vlastne je tam ona, a moje vecicky tam obcas prida)
kopretinka
13.02.13,17:05
ale si tam registrovaná ty pod týmto nickom,nie? Ak má ona živnosť,tak čo sa stresuješ.......
KaZaSvet
13.02.13,17:08
Tak, ale chodime predavat aj na jarmoky do remeselnickych uliciek, a moje ostatne kamosky su tam prihlasene na seba aj ked nemaju 18 :D :D

Takže ak som spravne pochopila, nehrozi im teoreticky ziaden trest ak nemaju viac ako 18?
kopretinka
13.02.13,17:11
Tak, ale chodime predavat aj na jarmoky do remeselnickych uliciek, a moje ostatne kamosky su tam prihlasene na seba aj ked nemaju 18 :D :D

Takže ak som spravne pochopila, nehrozi im teoreticky ziaden trest ak nemaju viac ako 18?
teoreticky nie,ale prakticky neviem.....možno tú pokutu budú musieť zacálovať rodičia :rolleyes:
kopretinka
13.02.13,17:13
Tak, ale chodime predavat aj na jarmoky do remeselnickych uliciek
a to ako? kto ti dá povolenie? kto zaplatí trhové miesto? či to všetko zastrešuje učiteľka?
KaZaSvet
13.02.13,17:16
u nas v meste su stánky v remeselnickej ulicke zadarmo.. pre hanmade
kopretinka
13.02.13,17:19
u nas v meste su stánky v remeselnickej ulicke zadarmo.. pre hanmade
aha,tak to je super.......