mandyla
15.02.13,13:44
Na vypestovanie priesad som doteraz kupovala zeminu ktorú práve mali ale rastlinky mi nerástli vždy rovnako pekne, na rovnakom mieste. Napadlo mi že to môže byť v rôznej kvalite zeminy.
S ktorou zeminou máte dobré skúsenosti?
Samir
16.02.13,21:45
Odporúčam výrobcov napr. Rašelina Soběslav, Klasmann, Gramoflor. Neodporúčam Agro CS - býva kontaminovaný smútivkami. A treba si dať pozor a kúpiť výsevný substrát, prípadne substrát na konkrétny typ rastliny. Lebo napr. ten, ktorý je určený pre trvalky, nie je vhodný pre letničky a pod.
BXLmiami
17.02.13,06:34
Stále čítam zeminu prepariť,ale ako?
hubatá
17.02.13,07:36
Dať do starého hrnca a vložiť do vyhriatej rúry ...... Na priesady ti to bude stačiť.
BXLmiami
17.02.13,07:47
No to nie,do rúry kde robím jedlo žiadne larvy nepôjdu.Skôr som rozmýšľala starý hrniec a do neho menší so zeminou a spariť...neviem.
arizona
17.02.13,07:52
Na vypestovanie priesad som doteraz kupovala zeminu ktorú práve mali ale rastlinky mi nerástli vždy rovnako pekne, na rovnakom mieste. Napadlo mi že to môže byť v rôznej kvalite zeminy.
S ktorou zeminou máte dobré skúsenosti?
Ja zasadne nekupujem tu zeminu,ktoru ponukaju na priesady. Je to ako prach ! Radsej kupujem zeminu na izbove kvety,ta lepsie drzi vlhkost aj semiackam a priesadam sa v nej viac dari.
Chokma
17.02.13,21:26
Celkom zaujimavy dokument. Mozno aj do inej temy. Nielen o vegetacnych dobach, ale celkovo o priesadach...
Chokma
17.02.13,21:31
My pouzivame zmes substratu, normalnej zeme a piesku, pomer 1/3. :) Pikirujeme do cistej zeme, do ktorej sa napokon zeleninova priesada aj dostane...