rango333
18.02.13,03:20
Co by ste robili, ak nemate kde byvat (nemate svoj vlastny byt-dom)
nemate dokoncenu skolu-maturitu z rodinnych dovodov, vo veku 20+
nemate ziadne financie, zijete z nestaleho prijmu v podnajme
nemate sa na koho obratit (rodicia problemovy cely zivot v hadkach kde vam uz z toho kriku hrabe, tiez bez penazi, bez roboty, bez vlastnej strechy nad hlavou)
zije vam len jeden stary rodic ktory prisiel o strechu nad hlavou
je to bezna problematika
cerveny
18.02.13,02:40
Zalezi od povahy cloveka. Ja by som v takom pripade opustil podnajom, kupil si stan, nejaky fajn fotak a cestoval peso po svete a fotil.. :) Do istej miery je to fajn pocit nemat co stratit, byt slobodny, bez zaväzkov.. i ked aj bez penazi co je taka mala/velka dan.
buchač
18.02.13,09:26
Co by ste robili, ak nemate kde byvat (nemate svoj vlastny byt-dom)
nemate dokoncenu skolu-maturitu z rodinnych dovodov, vo veku 20+
nemate ziadne financie, zijete z nestaleho prijmu v podnajme
nemate sa na koho obratit (rodicia problemovy cely zivot v hadkach kde vam uz z toho kriku hrabe, tiez bez penazi, bez roboty, bez vlastnej strechy nad hlavou)
zije vam len jeden stary rodic ktory prisiel o strechu nad hlavou
je to bezna problematika
....je........;)

Len tak mimochodom .... sú aj horšie prípady .............
bjuty smis
18.02.13,09:39
len sa nedostať na ulicu, nestratiť - ak sú- pracovné návyky...

čiže najsť si zamestnanie s ubytovaním....bez vzdelania asi len nejakého vartáša, sbs-kára, ale je kde spať, bude čo do úst...
a potom je len na samotnom človeku, čo bude dalej....škola sa dá dokončiť dnes dialkovo v každej druhej dedine......
Braňo
18.02.13,09:50
veľmi rád by som vedel, čo znamená nemožnosť dokončiť si strednú školu z rodinných dôvodov. Ja som vyštudoval strednú a aj vysokú školu s tým, že mi naši na to nedávali peniaze (som zamestnaný od osemnástich) a nesúhlasim s tým, že vysoká škola je iba otázkou, kto na to má finančne. Vysokú školu môže skončiť aj cigáň z osady s veľmi dobrým prospechom pokiaľ skutočne chce - samozrjme jedná sa skôr o výnimku, ale je to možné.
Co by ste robili, ak nemate kde byvat (nemate svoj vlastny byt-dom)
nemate dokoncenu skolu-maturitu z rodinnych dovodov, vo veku 20+
nemate ziadne financie, zijete z nestaleho prijmu v podnajme
nemate sa na koho obratit (rodicia problemovy cely zivot v hadkach kde vam uz z toho kriku hrabe, tiez bez penazi, bez roboty, bez vlastnej strechy nad hlavou)
zije vam len jeden stary rodic ktory prisiel o strechu nad hlavou
je to bezna problematika
osky
18.02.13,09:53
aj na SBS -kara potrebujes kurz a aj ten si musis zaplatit
na vykon vratnika potrebujes uzavriet poistenei...
dnes je vsade daky blby zadrhel
ale napriek tomu suhlasim s bjuty smis-skolu si dorobis,ked sa trosku rozbehnes
treba chodit na brigady a napokon,ved este je tu socialny prispevok,na ktory mas narok-ci nie?
a tam ti musia najst pracu.aku-taku,ale musia.ak nie,obecny urad ti musi poskytnut moznost aktivacnych prac...
to su take tazke zaciatky,ale celkom bez nicoho byt nemozes.
snaz sa hlavne o to,aby si si mal z coho plati zdravotnu a socialnu,nech mas aspon nejaku istotu.
Braňo
18.02.13,09:59
Kurz na SBS stojí do 200 EUR a môžeš ho získať po šiestich dňoch , neviem o akom zádrhele hovoríš, veď tento kurz Ti pokryje hneď prvá výplata...
aj na SBS -kara potrebujes kurz a aj ten si musis zaplatit
na vykon vratnika potrebujes uzavriet poistenei...
dnes je vsade daky blby zadrhel
ale napriek tomu suhlasim s bjuty smis-skolu si dorobis,ked sa trosku rozbehnes
treba chodit na brigady a napokon,ved este je tu socialny prispevok,na ktory mas narok-ci nie?
a tam ti musia najst pracu.aku-taku,ale musia.ak nie,obecny urad ti musi poskytnut moznost aktivacnych prac...
to su take tazke zaciatky,ale celkom bez nicoho byt nemozes.
snaz sa hlavne o to,aby si si mal z coho plati zdravotnu a socialnu,nech mas aspon nejaku istotu.
Anik
18.02.13,10:02
každý problém je tak bezvýchodiskový, ako ho vnímame mi sami.
Ak s tým vieš, alebo aspoň veľmi chceš niečo robiť ver mi, že sa prebiješ sám a dokážeš, ešte pomôcť aj tým, ktorým budeš chcieť pomôcť.
Dostať sa niekde napr. do rakúska, a robiť niekde v kuchyni , alebo iné pomocné práce máš prístup k internetu učiť sa aspoň základy po nemecky ak to nevieš určite sa to dá. Často sa ľudia dokážu naštartovať práve na dne a ja mám pocit, že ty si myslíš, že na tom dne si tak to využi.
Držím ti palce nech sa ti to podarí.
vratnik
18.02.13,15:26
To máme teda za systém, najlepší aký kedy bol vymyslený.
arizona
18.02.13,15:41
Najst si pracu, kde ponukaju aj ubytovanie. Bud tu,alebo do zahranicia.
A potom,ak je to mozne dokoncit aspon aku taku skolu,lebo so zakl.vzdelanim sa vzdy hlada praca tazsie.