ivaana81
19.02.13,07:46
Pracujem na obci, potrebujem poradiť ohľadne príspevku na žiakov z centier voľného času, v januári sme dostali v sume podielových daní aj peniaze určené pre CVČ, obec nemá ZŠ ani MŠ len žiakov, ktorý navštevujú iné CVČ. Viem mi niekto poradiť ako sa vypočíta sum na jedného žiaka navštevujúceho CVČ, našla som sumu 59,22 € na 1 žiaka, ale je tam ešte koeficient pre CVČ 1,1, tak neviem, je v tom riadny chaos. Ešte jedna otázočka musí mať obec VZN ohľadne financovania CVČ, keď nemá ani MŠ ani ZŠ. Ďakujem
GabiZ
20.02.13,07:53
Pracujem na obci, potrebujem poradiť ohľadne príspevku na žiakov z centier voľného času, v januári sme dostali v sume podielových daní aj peniaze určené pre CVČ, obec nemá ZŠ ani MŠ len žiakov, ktorý navštevujú iné CVČ. Viem mi niekto poradiť ako sa vypočíta sum na jedného žiaka navštevujúceho CVČ, našla som sumu 59,22 € na 1 žiaka, ale je tam ešte koeficient pre CVČ 1,1, tak neviem, je v tom riadny chaos. Ešte jedna otázočka musí mať obec VZN ohľadne financovania CVČ, keď nemá ani MŠ ani ZŠ. Ďakujem

V prílohe Vám prikladám východiskové štatistické údaje na rok 2013, ktoré sú zverejnené na stránke ministerstva financií v časti fiškálna decentralizácia.
V tejto prílohe si nájdete svoju obec a počet žiakov, ktorí sú tam uvedení.
Tento počet žiakov vynásobíte koeficientom 59,22 a následne koeficientom 1,1. Ak obec nemá iné školské zariadenie, tak je to objem FP, ktoré by malo CVČ na svoju činnosť dostať.
Obec má od 1.1.2013 zo zákona povinnosť vydávať VZN, kde presne určí podmienky, za akých bude svoje zariadenie financovať.
Je ale otázne do akej miery je moja odpoveď správna vo vzťahu k vašej obci, pretože ste uviedli, že "obec nemá ZŠ ani MŠ, len žiakov, ktorí navštevujú iné CVČ". Toto je prosím vás ako myslené. Lebo na záujmové vzdelávanie dostali všetky obce finančné prostriedky v podielových daniach bez ohľadu na to, či v obci CVČ majú alebo nie. Napočítavalo sa to podľa počtu detí od 5 do 15 rokov s trvalým pobytom v obci. Pokiaľ vaša obec nemá CVČ ale tieto FP dostala, môže ich poskytnúť tej obci, ktorá pre vaše deti toto záujmové vzdelávanie poskytuje a to je už na dohode medzi týmito obcami. Je však pravda, že bohužiaľ tieto FP nie sú účelovo viazané t.j. často obce ani nevedia, čo v podielových daniach majú napočítané a použijú ich na potreby obce. A nie je to zakázané, majú kompetenciu o nich rozhodnúť, kde a ako ich použijú.

Iné sú finančné prostriedky, ktoré teraz obce dostali na 5% zvýšenie platov nepedagogických zamestnancov. Každá obec ich tiež dostala, ale tieto sú účelovo viazané a musí ich použiť len na tento účel. Obce dostali zo ZMOS-u usmernenie, ktoré im hovorí, ako s prostriedkami nakladať a ako ich aj zúčtovať, lebo budú podliehať zúčtovaniu.
Reve
07.10.13,08:51
Zdravím, a keď v tej tabuľke je prepočítaný počet žiakov 0 tak ????