wewetko
19.02.13,11:36
Zdravím, poprosím o radu. Na našej 5 ročnej novostavbe sa v lete začalo objavovať vlhnutie vnútorných stien. Paradox je že sa to začalo objavovať v tých najväčších horúčavách. Rozobrali sme sprchu, či náhodou nieje problém tam, bola prasknutá trúbka, problem sa odstránil, ale steny naďalej vlhnú a je to čím ďalej tým horšie, prechádza to okolo kúpeľne z tej strany kde je umývadlo až na opačnú vnútornú stenu domu. V blízkosti je aj umývadlo z kuchyne, mame aj podlahové, ale tam sme nezaznamenali zmenu tlaku. Vymaľovali sme pred vianocami a už máme nejakých 30 čísel od podlahy vydutú stenu, zoškrabali sme to znovu až po sieťku..a nevieme ako ďalej... Poprosím o radu :) Ďakujem
220870
19.02.13,12:05
Treba to nechať vyschnúť.Mne praskla batéria v kúpelni schlo to 4 roky.150mm tehla.
pistik8
21.02.13,18:18
Moj kamarat mal v rohu kuchyne tiez v lete zarosenu stenu od podlahy. Nakolko ma vodu zo studne, teplota vody je okolo 5st, vonkajsia teplota okolo 30st, ked rozbil podlahu, aby dosiel veci na zdroj, nasiel nezaizolovane potrubie o dlzke 15cm.... zrazala sa tam voda, a postupne sa to prejavovalo aj inde. Snad vam aj toto pomoze...
peterkos2
22.02.13,05:05
Treba ísť do vodovodnej šachty a sledovať vodomer,či sa netočí aj keď nieje odber.
alltracboy
22.02.13,07:42
ak by sa tocil, to tam uz plavaju
Emka Roman
22.02.13,09:44
Moj kamarat mal v rohu kuchyne tiez v lete zarosenu stenu od podlahy. Nakolko ma vodu zo studne, teplota vody je okolo 5st, vonkajsia teplota okolo 30st, ked rozbil podlahu, aby dosiel veci na zdroj, nasiel nezaizolovane potrubie o dlzke 15cm.... zrazala sa tam voda, a postupne sa to prejavovalo aj inde. Snad vam aj toto pomoze...

Podobné som kedysi zažil v apartmáne v Taliansku - voda čurkala po podlahe (potrubie nebolo v stene)
peterkos2
22.02.13,17:54
ak by sa tocil, to tam uz plavaju

Kolega má časť rozvodu spravenú pod podkladovým betónom a tam mu to prdlo.Natočených niekoľko desiatok kubíkov vody a neplávali-voda pekne vsakovala.Až prišla faktúra.Videl som na vlastné oči-aj točiť vodomer aj poruchu.Takto sa dá zistiť aj veľmi malý únik.Nechaj si niekde"cvrkať" vodu a sleduj vodomer-a predsa sa točí