Magda16
19.02.13,15:08
Dohodár bude mať uzatvorenú dohodu na 20 hodín od 1 - 31.3. (nepravidelný príjem). Jedná sa o výskumnú prácu v teréne. Nevie v ktorých dňoch to urobí - záleží to podľa počasia. Môžem ho do zdravotnej poisťovne prihlasiť na posledný deň v mesiaci?
Mila123
19.02.13,14:56
Dohodár bude mať uzatvorenú dohodu na 20 hodín od 1 - 31.3. (nepravidelný príjem). Jedná sa o výskumnú prácu v teréne. Nevie v ktorých dňoch to urobí - záleží to podľa počasia. Môžem ho do zdravotnej poisťovne prihlasiť na posledný deň v mesiaci?
na základe čoho budeš spracovávať mzdy?
pri prípadnej kontrole čo preukážeš ako dochádzku?
alebo budete tvrdiť, že posledný deň v mesiaci odpracoval 20 hodín?
podľa môjho názoru je to neprípustné.....
aj na základe dohody sa musí viesť presná evidencia prac. času....
t.j. pri DoPČ dátum, práca vykonávaná od- do (presný časový úsek)
pri DoVP dátum a stačí, že v ten konkr. deň odpracoval napr. 5 hodín, nemusí byť časový úsek....
Mila123
19.02.13,14:57
a na prihlásenie dohodára máš 8 dní, tak kde je problém?
veď sa s ním dohodni, že ti dá vedieť, kedy pracuje, resp. začína pracovať
Magda16
19.02.13,15:42
na základe čoho budeš spracovávať mzdy?
pri prípadnej kontrole čo preukážeš ako dochádzku?
alebo budete tvrdiť, že posledný deň v mesiaci odpracoval 20 hodín?
podľa môjho názoru je to neprípustné.....
aj na základe dohody sa musí viesť presná evidencia prac. času....
t.j. pri DoPČ dátum, práca vykonávaná od- do (presný časový úsek)
pri DoVP dátum a stačí, že v ten konkr. deň odpracoval napr. 5 hodín, nemusí byť časový úsek....

Pokiaľ isli dohody po starom tak to fungovalo tak, ze na konci mesiaca predlozil vykaz. Teraz aby som ho nemusela na 10x prihlasovat/odhlasovat do zdr. poistovne, som myslela ze by som ho mohla prihlasit na konci mesiaca. On mi moze povedat ze bude robit napr. 1, 5, 15... ale potom mi povie ze prsalo a on nemohol ist, na konci mesiaca mi prinesie vykaz, ze to robil posledne 2 dni napriklad. V nedelu rano sa zobudi, pomysli si ze je pekne a ide. Sme akademicka pôda, jedna sa o externeho cloveka, vedca... A taky vedec nema problem 10 hodin cumiet do mociara, 10 do mikroskopu a dalsie 4 pisat spravu.
A vsetko to co ja okolo neho riesim, on poklada za buzeraciu a zbytocnu birokraciu:)
Mila123
19.02.13,15:46
Pokiaľ isli dohody po starom tak to fungovalo tak, ze na konci mesiaca predlozil vykaz. Teraz aby som ho nemusela na 10x prihlasovat/odhlasovat do zdr. poistovne, som myslela ze by som ho mohla prihlasit na konci mesiaca. On mi moze povedat ze bude robit napr. 1, 5, 15... ale potom mi povie ze prsalo a on nemohol ist, na konci mesiaca mi prinesie vykaz, ze to robil posledne 2 dni napriklad. V nedelu rano sa zobudi, pomysli si ze je pekne a ide. Sme akademicka pôda, jedna sa o externeho cloveka, vedca... A taky vedec nema problem 10 hodin cumiet do mociara, 10 do mikroskopu a dalsie 4 pisat spravu.
A vsetko to co ja okolo neho riesim, on poklada za buzeraciu a zbytocnu birokraciu:)
mne osobne to môže byť jedno ako ty prihlásiš dohodára, ako sa vysporiadate s prípadnou kontrolou.....zákon hovorí to čo som napísala, aspoň som to ja tak pochopila........
inak.........byrokracia má tvrdé....:D
IvetaH
19.02.13,17:35
Moje nervy, Všetko bude pravodelný príjem:
Dohodára evidovaného na úrade práce zamestnávateľ do ZP neprihlasuje. Prihlási ho až mesiac po vyplatení odmeny. T.j. odrobený január, vyplatím ho 28.2.2013 a do 28.3.2013 ho musím prihlásiť na jeden deň do ZP. A aj odhlásim. Dobre vravím?
A keď nie je evidovaný a robí každý deň, tak len prihlásim do 8 dní od nástupu a už neodhlasujem, až keď skončí dohodu. A ak by náhodou neodrobil každý deň, tak čo potom?
A dohodár neevidovaný na ÚP robí len pár dní v mesiaci, ja ho prihlásim do 8 dní od uzavretia dohody, za dni, ktoré nerobí si musí sám platiť ZP. To sa tam každý mesiac bude hlásiť alebo poisťovňa ho skasne pri ročnom zúčtovaní?
Prosím vás ešte raz k tomuto vyjadrenie, študovala som tu okolo vianoc a teraz som zas z toho mimo.
Ďakujem
Magda16
20.02.13,21:16
mne osobne to môže byť jedno ako ty prihlásiš dohodára, ako sa vysporiadate s prípadnou kontrolou.....zákon hovorí to čo som napísala, aspoň som to ja tak pochopila........
inak.........byrokracia má tvrdé....:D

sa mi teda zadarilo:D:D:D
Modroocko
27.03.13,12:00
No podľa mňa toto je presne ten prípad, že treba zamestnanca mesiac pred vyplatením odmeny prihlásiť aj odhlásiť pod kódom 2D. Pozri tu: https://www.vszp.sk/platitelia/tlaciva/oznamenie-zamestnavatela/ alebo tu: http://www.dovera.sk/platitel/tema-mesacne-vykazy-a-hromadne-oznamenia/a668/ako-prihlasit-zamestnanca-na-dohodu
Modroocko
27.03.13,12:11
Magda - ja som účtovníčka, mzdárka a personalistka a osobne som presvedčená o tom, že toto je fakt len zbytočná buzerácia a byrokracia. A som rada, že s tým súhlasí aj akademický vedec. Aspoň je jasné, akým nezmyslom nás táto vláda vystavila. To aby som radšej nemala žiadneho takého dohodára, lebo potom jednoducho ani nemôžem ísť na dovolenku. Ja osobne si myslím, že aj prihlasovanie a odhlasovanie takéhoto dohodára len v posledný deň mesiaca je hlúposť. Sú jednoducho práce, na ktoré je dohoda priam stavaná, ale za takýchto podmienok je lepšie mať zamestnanca na riadny pracovný pomer so skráteným úväzkom. Finančne je to aj tak jedno. Mihál vraj pripravuje nejakú novelu v tomto smere, neviem v akom je to stave, momentálne sa borím už so 16. daňovým priznaním, nestíham to sledovať, ale už dnes je mi jasné, že tam "HORE" sedia len samí somári a diletanti, ľudia bez praktických skúseností alebo blbečkovia, čo urobia len to, čo im nejaký súdruh prikáže, lebo tak to bude a basta .... :-(
Lila1131
19.04.13,05:02
Dobré ráno!
Chcem sa spýtať treba prihlasovať dohodára ktorý pracuje na dohodu o vykonaní práce pravidelný príjem a je poberateľom invalidného dôchodku?
Ďakujem vopred
Jana Motyčková
19.04.13,06:02
Do ZP nie, do SP áno.
milka1619
21.04.13,07:24
Prosím skontrolovať, či postupujem správne pri DOVP - ZP:

- DOVP uzatvorená od 15.01.2013 - 31.03.2013 - pravidelný príjem - odmena vypl. v termíne pre výplatu miezd - 30.nasl. mesiaca - evidovaný na ÚP
- nahlasujem do ZP reálne odpracované dni ( do 8 dní) - dohodár začal pracovať :
od 17.01.2013 - 2D -Z
do 20.01.2013 - 2D - K


- v MV vykazujem dni poistenia - za odpracované dni v mesiaci
- robím evidencie dochádzky, výkaz práce
- je ešte potrebná nejaká evidencia ?
- je potrebná aj prihláška na 15.01. a odhláška na 31.03. ak v tieto dni nepracoval v ZP ?
milka1619
22.04.13,17:38
Prosím skontrolovať, či postupujem správne pri DOVP - ZP:

- DOVP uzatvorená od 15.01.2013 - 31.03.2013 - pravidelný príjem - odmena vypl. v termíne pre výplatu miezd - 30.nasl. mesiaca - evidovaný na ÚP
- nahlasujem do ZP reálne odpracované dni ( do 8 dní) - dohodár začal pracovať :
od 17.01.2013 - 2D -Z
do 20.01.2013 - 2D - K


- v MV vykazujem dni poistenia - za odpracované dni v mesiaci
- robím evidencie dochádzky, výkaz práce
- je ešte potrebná nejaká evidencia ?
- je potrebná aj prihláška na 15.01. a odhláška na 31.03. ak v tieto dni nepracoval v ZP ?

Nevie nikto poradiť?
hostiska
23.04.13,03:26
ak tieto dni nepracoval tak nie...prihlasis ho realne na dni kedy odpraccoval,a le moze sa stat, ze pracuje kazdy den od pondelka do piatka a aj dalsi tyzden od pondelka do piatka a v takom pripade ho na vikendy neodhlasujes.....v tom pripade do Vykazu preddavkov na poistne uvedies aj tie vikendove dni :)
yvica
15.05.13,23:44
prosím Vás prihlasujem dohodára, ktorý má pravidelný príjem, pracuje 2 hod. denne do ZP?