majo-majo
20.02.13,09:23
Zdravim vsetkych,

mal by som dost nezvycajnu otazku a to konkretne, ze ako dlho mozem nechat zaklady domu postavene same o sebe bez toho aby som pokracoval v stavbe? Pravdaze, aby sa tym zakladom nic nestalo. V danej problematike sa nevyznam a preto by som odcenil radu niekoho skusenejsieho.

Dovod na moju otazku vychadza z toho, ze som odisiel dlhodobo do zahranicia a kedze mam na Slovensku vybavene stavebne povolenie, tak by som rad peniaze namiesto drzania na ucte dal do chalupy.

Avsak neviem, kedy sa este vratim, ci to bude za 3 ci 10 rokov, v kazdom pripade chalupu na Slovensku stavat chcem. Ide teraz o to, ci ma vyznam postavit tento rok iba zaklady a nechat tak.

Dakujem
Ferdosondo
20.02.13,08:29
Majo základy vydržia, ak budú dobre spravené, nemaj strach.
Skôr nie som si istý, či nezmeníš svoje rozhodnutie po rokoch 3 či 10 alebo?
vratnik
20.02.13,08:36
Pozor na vypršanie platnosti stav. povolenia - zo stavbou by sa malo začať do 2 rokov od jeho vydania, aby ste ho v budúcnosti nemuseli vybavovať nanovo resp. mohol by byť s jeho vybavením problém.
majo-majo
20.02.13,08:46
Pozor na vypršanie platnosti stav. povolenia - zo stavbou by sa malo začať do 2 rokov od jeho vydania, aby ste ho v budúcnosti nemuseli vybavovať nanovo resp. mohol by byť s jeho vybavením problém.

No ved aj o to mi ide, ze ked uz som tie povolenia konecne vybavil, tak aby mi to neprepadlo.

A co sa tyka toho, ci po par rokoch nezmenim nazor, tak to je veru otazne :-) Ale tak manzelka urcite nechce zostat v zahranici uz nastalo, tak preto s tou chalupou ratam.
vratnik
20.02.13,11:07
Za začatie stavby sa považuje aj výkop, teda môžete oznámiť stav. úradu začatie stavby a niečo vykopať.
220870
20.02.13,11:12
Kedysi keď som chodil do školy nás učili ,že cement tvrdne 1000 rokov potom pozvolna stráca svoju pevnosť.Ale tom čo v súčasnosti vyrábajú a predávajú pod názvom cement, by som si to nedovolil tvrdiť.Asi tak nejak.
majo-majo
20.02.13,11:28
Kedysi keď som chodil do školy nás učili ,že cement tvrdne 1000 rokov potom pozvolna stráca svoju pevnosť.Ale tom čo v súčasnosti vyrábajú a predávajú pod názvom cement, by som si to nedovolil tvrdiť.Asi tak nejak.

Tak ak budem dufat, ze dnes vyrabaju aspon na 10% taku kvalitu, tak mi stale zostava 100 rokov :D
fefe30
20.02.13,12:30
Dobre si rozmysli, co urobis. Ked planujes odist do zahranicia, tak so stavbou by som už asi nezačínal, aj ked je povolenie vydané. Aby sa Ti nahodou nestalo, že ked sa vrátiš zo zahraničia, základy budú postavené a zistíš, že základy ti už nepasujú t.j. už by si staval chalupu resp. dom inak, na inom pôdoryse. Čo potom s tou kopou betonu. :mee: Len kvoli zrušeniu platnosti stavebného by som sa do základov nepúštal. Dá sa v pohode vybaviť aj o 5 - 10 rokov. A stále máš 2 ročnú lehotu na začatie stavby. Možno sa do 2 rokov neplánovane vrátiš, možno už vobec. :)
ciners
20.02.13,12:56
Ja by som to nerobil. Rozmyslis si napriklad tvar domu, kym sa vratis, a zaklady Ti budu len na obtiaz
majo-majo
20.02.13,13:12
Dakujem za rady, asi to zatial necham tak a budem to viac riesit, ked sa bude blizit koniec platnosti toho povolenia :) Za tie 2 roky hadam nestupnu naklady az tak moc, islo mi totiz aj o to, ze ked uz mam na to peniaze, ktore budem mat tak ci tak na to odlozene, ci by sa mi to financne neoplatilo skor.