anthea88
20.02.13,12:39
Diagnóza - intradermový melanocytový névus kože bez atypií DG.: 22.4, 22.5 ,následné zaradenie pacienta do onkologického dispenzára. Čo to znamená pre pacienta? Ako sa liečiť? Môže požiadať o invalidný dôchodok?
Andy Kralik
20.02.13,13:49
Intradermový melanocytový névus kože bez atypií s dg. D22.4 resp D22.5 je vlastne ľudsky "materské znamienko". Kôli tomuto nik do onkologického dispenzára určite zaradený nie je.

Na zvyšok - prečo je onkologicky sledovaný? Ako to niečo liečiť?.. sa pýtajte svojho lekára - toho čo o zaradení rozhodol, prípadne obvodného lekára!!!!!!
buchač
20.02.13,15:47
Môže požiadať o invalidný dôchodok?


Intradermový melanocytový névus kože bez atypií s dg. D22.4 resp D22.5 je vlastne ľudsky "materské znamienko". Kôli tomuto nik do onkologického dispenzára určite zaradený nie je.

Na zvyšok - prečo je onkologicky sledovaný? Ako to niečo liečiť?.. sa pýtajte svojho lekára - toho čo o zaradení rozhodol, prípadne obvodného lekára!!!!!!´
...doplním ...

O invalidný dôchodok žiadať môže , čoby aj nie ...
Len otázka znie aj inak........
Dostane ho ???

Ako znie odpoveď ...???
anthea88
20.02.13,17:28
Ďakujem. ID určite nedostane každý, to mi je jasné, ja som na ČID, chcela som pomôcť aspoň radou (že ak niečo bližšie zistím )preto som sa spýtala. Mám ten istý názor, že lekári Vám povedia pravdu a treba sa pýtať hlavne ošetrujúceho lekára. Vašou radou je to potvrdené a ďakujem Vám, že ste si našli čas napísať.
BXLmiami
20.02.13,18:31
Dobrý nápad.Všetci so znamienkami na invaliditu.
anthea88
21.02.13,15:10
Keby som mala 2 školopovinné deti, určite by ma zaskočilo, prečo ma zaradili do onkodispenzára -možno rakovina kože v počiatočnom štádiu? Neviem. Takže tému by som nejak nezľahčovala. ID - možnosť byť čo najviac so svojimi deťmi a čo najviac sa venovať svojmu liečeniu. Toto sem už asi nepatrí, ďakujem za názory.
buchač
21.02.13,17:34
Keby som mala 2 školopovinné deti, určite by ma zaskočilo, prečo ma zaradili do onkodispenzára -možno rakovina kože v počiatočnom štádiu? Neviem. Takže tému by som nejak nezľahčovala. ID - možnosť byť čo najviac so svojimi deťmi a čo najviac sa venovať svojmu liečeniu. Toto sem už asi nepatrí, ďakujem za názory.
TOTO je invalidný dôchodok a plný ...!!!

Dnes 08:47
#2160
palmik01
Junior Member
Členom od:
28.08.11
Príspevky:
2
Súhlasov:
0
pochváliť
Re: Onkologicke ochorenia
Ahojte
Myslím že budem písať k veci v roku 2008 v žalúdku mi na gastroskopii diagnostikovali obrovský nádor 9x13x5cm Adeno carcinom GIII . Vybrali mi žaludok, slezinu kus bránice a neskor zas kus bránice. Myslel som že zblaznim. po strašných peripetiach radio - chemo reoperaciach recidívach. Práve som oslávil 5 narodeniny. som veľmi štastný. Ale bojujem dalej ešte som nevyhral. Prajem všetkým súputnikom vela odvahy a šťastia. držte sa
http://www.porada.sk/t140934-p108-onkologicke-ochorenia.html#post2257105

Ale viac prečítaj v téme
http://www.porada.sk/t140934-p108-onkologicke-ochorenia.html#post2257105
Uvidíš , že onkologické ochorenie sa nik normálny nejak neopováži zľahčovať ...
lujza.j
21.02.13,18:02
anthea88
21.02.13,18:28
Obdivujem Vás a každého človeka, ktorý má rád život a nevzdáva sa napriek ťažkej chorobe. Veľakrát našim priateľom pomáhame tým, že sa s nami môžu čo i len o náznaku rakoviny otvorene porozprávať (kôli tomu je tu aj môj príspevok). Prajem všetkým silu zvládať chorobu a víťaziť nad ňou :)
luja5
22.02.13,09:45
Anthea88, zhodou okolností aj ja som mala tento týždeň rovnaký výsledok - intradermový melanocytový névus kože bez atypií a ešte s miernou junkčnou aktivitou. Záver, že je to benígneho charakteru a stačí prísť za pol roka na kontrolu (lebo to bolo vybrané z pupka, tak ako to v ňom vyzerá), ma upokojil, lebo so znamienkami mám skúsenosti. Pred vyše 20 rokmi a neskôr aj pred 14 rokmi mi vyberali rizikovejšie niekoľkokrát väčšie dysplastické névy s možnosťou prechodu v MM in situ a v jednom prípade s výraznou aktivitou. Vtedy ma to trošku vystrašilo, googlovanie nebol fenomén, ťažšie sa zháňali informácie. Ale kožná lekárka (najprv pôsobila vo vtedy NOÚ na Heydukovej v BA, neskôr sa presťahovala do NOÚ na Klenovej v BA) ma utešovala, že sa to vybralo dosť skoro, kompletne a nemala by som mať problémy. Nemala som nasadenú žiadnu liečbu a bez problémov som po čase mohla nastúpiť do práce (už si nepamätám, ako dlho som bola na PN-ke), ku kožnej som najprv častejšie chodila na kontrolu (tiež si už presne nepamätám) a neskôr už len raz za rok na preventívku, na ktorú chodím dodnes.

Anthea88, dúfam, že môj príspevok bude povzbudením. Želám a držím palce Tebe a aj iným, ktorým sa všeličo na koži objaví, aby to vždy bolo včas zachytené a len benígne, podľa potreby čo najskôr odstránené kompletne, bez pozákrokových komplikácií, bez nutnosti liečby...
anthea88
26.02.13,09:57
Luja5, ďakujem, tieto slová si vážim. Sú povzbudením do ďalších dní pre moju priateľku. Už sa povypytovala svojej lekárky na veci, z ktorých mala ešte nedávno obavy. Znamienko bolo odstránené včas. Pekný deň všetkým :)
iva2711
06.07.14,11:04
Minuly rok mi vybrali MM 1A,po roku mi vybrali minuly tyzden intradermový melanocytovy nevus kože s miernou junkčnou aktivitou bez atypií.Zijem v strachu,ze sa mi to vrati.