laetitia7
20.02.13,13:32
na rúre (rok výroby 2000) mi nefunguje spodný ohrev. keďže nemám skúsenosti s opravami spotrebičov, potrebujem poradiť, či je lacnejšie ju opraviť, či vymeniť za novú.

okrem roku výroby zatiaľ neviem poskytnúť bližšie parametre.
kontaktovala som aj servisné stredisko. odpoveď od nich dostanem najskôr o dva dni.
skúšam šťastie aj tu. možno mi tu poradí nejaký šikulo skôr :)
ďakujem
erik555
20.02.13,14:06
To je asi o vyhrievacom telese. Potom je na zvazenie kolko stoji vymena a kolko nova rura :)
laetitia7
20.02.13,14:29
veď to, že to neviem ani ja :)
nová rúra stojí od cca 150€.
ale koľko stojí výhrevné teleso spolu s prácou, to mi nie je známe.
erik555
20.02.13,14:41
Ved to zalezi od servisneho strediska, aku sumu by ti vypocitali. Samozrejme, ze treba sa tak spytat, ze ked je to teleso, tak kolko stoji jeho vymena. A to ani nevies model tej rury? Iba rok vyroby? Ved oznacenie modelu je na vyrobnom stitku! Mozno by sa dali vypatrat aj nahradne diely...
laetitia7
20.02.13,15:11
Áno, viem, že je to na štítku, ibaže momentálne som na dlhšie mimo dosahu tej rúry, a ten, kto ju používa, má asi problém nájsť ten štítok, takže viem iba rok výroby. :)
Keďže nemám známeho, ani vedomosť o nikom šikovnom, ktorý by mi po zadovážení lacného náhr. dielu rúru opravil, obrátila som sa na autorizovaný servis. Tí mi kalkuláciu pošlú až o dva dni. Dovtedy môžem kúpiť aj novú rúru, ak mi tu poradí niekto, kto má s tým skúsenosť.
Cecilia
20.02.13,15:13
ja mam ten istý problém už vyše roka, vždy sa chystám ruru vymeniť, ale že vraj ruru musí prísť vymeniť servisný technik. Zatiaľ pečiem na teplovzdušnom ohreve, plech musím dať do hornej časti rury, aby sa spodok kolačov prepiekol.
laetitia7
20.02.13,15:18
Takto podobne pečú aj tí moji :). Oprava neprichádza do úvahy?
arizona
20.02.13,15:47
V papieroch, co si dostala k vyrobku by mali byt vypisani aj servisaci. Tak ich obvolaj a spytaj sa kolko by stala oprava+nova suciastka+ ostatne naklady. Od oka ti to vedia povedat.
Potom sa rozhodnes,ci sa ti oplati investovat do starej,alebo radsej kupit novu...
laetitia7
20.02.13,16:01
Ďakujem. Aj toto je riešenie, ibaže papiere má môj ex. Opravu vybavuje už rok a čokoľvek od neho dostať je pre mňa nemožné. Preto som tu a neobvolávam servisákov. Hoci hore som už uviedla, že som kontaktovala autorizovaný servis, tí mi odpoveď pošlú o 2dn
kutilko
20.02.13,19:34
Treba len zistit aký výkon má vyhrevné teleso a to objednat alebo kúpit v elektroobchode,tam vám aj poradia.Myslím tým obchod s elektroinštalačným materiálom.Dôležité su konektory(koncovky) na ten typ rúry
laetitia7
27.02.13,16:55
Ďakujem, aj toto je riešenie, pokiaľ mám potrebné údaje.
Ja som ich však nemala, tak mi ostávalao iba čakať a hútať :).
Vec som vyriešila a po obdržaní údajov som si zrátala dve a dve a kúpila som rúru na inzerát.
Teraz už len dúfať, že tá nová ešte čosi vydrží.