mtvm
20.02.13,19:42
Chcem sa spytat ako mozeme zistit kto prebral balik pod manzelovim menom alebo moze manzel poziadat o zaznam z kamery?
osky
20.02.13,18:47
predsa manzel ma svoj podpis-kto ho mohol napodobnit.ako sa to mohlo vobec stat...?
buchač
20.02.13,19:05
Chcem sa spytat ako mozeme zistit kto prebral balik pod manzelovim menom alebo moze manzel poziadat o zaznam z kamery?

Predsa podľa potvrdenky o prevzatí zásielky , tá by mala byť na pošte ...
...a na potvrdenke by malo byť okrem podpisu a aj číslo OP ...
arizona
20.02.13,19:10
predsa manzel ma svoj podpis-kto ho mohol napodobnit.ako sa to mohlo vobec stat...?
osky, ved na poste nemaju podpisove vzory,nie? Takze sa mozes podpisat hocijako, nezistia to.

Skor mi je divne,na zaklade coho niekto vyzdvihol cudzi balik. Ved ten clovek musel mat listok a asi aj vopred vediet, ze nejaky balik pride a co v nom bude. Hadam sa len tak nevybral na postu...

Obcas sa aj mne stalo, ze mi vydali balik bez listka,ale postarka pytala OP,alebo ma osobne poznala. Takze vzdy pise, kto balik prevzal.

mtm, ziadaj,aby to presetrila posta,lebo je to jednoznacne jej chyba,ked vydala balik nespravnemu prijatelovi.
Zita5
20.02.13,19:34
Tak toto je nejaké zvláštne , ako píše arizona ...že to niekto musel vedieť .
Paula
20.02.13,19:47
Tak toto je nejaké zvláštne , ako píše arizona ...že to niekto musel vedieť .



Nie je problém vedieť. Už som niekoľko krát našla zvonku na vchodových dverách prilepený oznam o zásielke (občas Sl.pošta, občas iná služba) - pretože sa nedostali do domu a teda ani k schránke,
mareko
21.02.13,07:03
Na pošte predsa aj keď prídem so žltým lístkom pýtajú občiansky preukaz, takže pošta musí mať zdokladované, kto zásielku prevzal.
Paula
21.02.13,07:12
Má č. OP, meno z neho opísané asi nie -:)
katarina.j
21.02.13,07:13
Mne sa to raz stalo, mala som žltý listok v schránke, bola to spoločnosť čo posiela zasielky (knihy,cd a pod.), kedze som nemala zaujem, tak som to neprevzala, počítala som s tým, že sa im zásielka vrátila a po dvoch mesiacoch mi došla výzva k úhrade prevzatej zasielky. Volala som do spoločnosti, že nebudem platiť, kedže som nič neprevzala, pani mi tvrdila, že zásielka bolo prevzatá. tak som ju požiadala, nech mi posle ich reklamačné tlačivo mailom, vpísala som to, podpísala a mala som pravdu. Podpisy sa nezhodovali a do dnešného dňa neviem kto to prevzal (je tomu asi rok). Mám podozrenie, že niekto z pošty bol taký šikovný a kedže to bola zásielka zadarmo, tak si ju ponechal a neodoslal späť. nepátrala som dalej po tom, mne uznali reklamáciu a neriešila som to dalej. takže sa stáva všeličo :-)
Melnick
21.02.13,07:17
A aký máte názor na zásielky, ktoré sa k Vám nedostanú a odosielateľ si žiada uhradiť platbu.
Objednala som si cca pred 2 rokmi bambusové ponožky a dodnes ich odoberám, kvôli tomu, že syn je s nimi maximálne spokojný. Nie sú lacné, ale údajne sa mu v nich vôbec nepotia nohy. No, čo neurobíte pre svoje dieťa?
V decembri údajne prišla zásielka , za ktorú mám teraz zaplatiť . Schránky boli preplnené letákmi, balíček to bol pomerne veľký a pekný a doručujú ho bez akýchkoľvek doručovacích lístkov a pod, len tak - hodením do schránky. A ak nemáte veľkú poštovú schránku, naozaj neviem ako to riešia.
Mňa ale vytočila upomienka, ktorú som dostala v týchto dňoch a navyše faktúra za ňu navýšená o cca 3,00 €.
O tom, že poštárka by mi to nedoručila, niet pochýb. Skôr si myslím, že niekto sa obslúžil sám. :(

Mám zaplatiť za niečo, čo vlastne nemám ??????
Mgr.Shrek
21.02.13,07:34
Ja by som nič neplatil a odosielateľovi oznámil, že zásielka mi nebola doručená. Je chybou odosielateľa, že zásielku pošle obyčajným spôsobom. Odosielateľ musí dokázať odoslanie a pošta doručenie. Vy nedokazujete nedoručenie. To sa nedá.
Určite neplatiť. Službu by mal reklamovať odosielateľ.
ivka70
21.02.13,07:38
A aký máte názor na zásielky, ktoré sa k Vám nedostanú a odosielateľ si žiada uhradiť platbu.
Objednala som si cca pred 2 rokmi bambusové ponožky a dodnes ich odoberám, kvôli tomu, že syn je s nimi maximálne spokojný. Nie sú lacné, ale údajne sa mu v nich vôbec nepotia nohy. No, čo neurobíte pre svoje dieťa?
V decembri údajne prišla zásielka , za ktorú mám teraz zaplatiť . Schránky boli preplnené letákmi, balíček to bol pomerne veľký a pekný a doručujú ho bez akýchkoľvek doručovacích lístkov a pod, len tak - hodením do schránky. A ak nemáte veľkú poštovú schránku, naozaj neviem ako to riešia.
Mňa ale vytočila upomienka, ktorú som dostala v týchto dňoch a navyše faktúra za ňu navýšená o cca 3,00 €.
O tom, že poštárka by mi to nedoručila, niet pochýb. Skôr si myslím, že niekto sa obslúžil sám. :(

Mám zaplatiť za niečo, čo vlastne nemám ??????

Bambusove ponozky nie je potrebne objednavat.
Za rovnaku, ak nie nizsiu cenu ich bezne kupis, napr. tusim Billa ich predava.
GabiZ
21.02.13,07:49
V poslednom čase som mala tiež problémy so Slovenskou poštou a tušila som, kto mi pravidelne otvára listy (vždy boli v schránke poškodené, pokiaľ neboli na doručenku) ale keď mi neskôr prišiel "vykradnutý list", tak to už bola silná káva. Okamžite som podala sťažnosť na poštu a potom som sa s vedúcou dohodla, že ak oni prijmú už poškodenú zásielku, tak mi poštárka nechá v schránke lístok, aby som osobne prišla na poštu a budeme to riešiť. Odvtedy všetky listy chodia v poriadku, zásielky nie sú poškodené. Dokonca aj pošta, ktorá sa strácala už chodí (výpisy z banky a pod.). Som presvedčená, že som správne odhadla, kto to robí, lebo je zrazu všetko v poriadku ale dokázať to je veľmi ťažké. Preto vždy treba takýto problém reklamovať, na doručovanie poškodených listov sa sťažovať (lebo tam sa to môže začať a keď sa nič nedeje, tak začnú zásielky záhadne miznúť) a ako píše Shrek, v tomto prípade kontaktovať odosielateľa, aby ste neplatili za niečo, čo ste nikdy nedostali. V poslednom čase sa na poštách stále viac objavujú podobné prípady a je veľmi zaujímavé, že zásielky sú odovzdávané bez toho, aby bola overená totožnosť prijímateľa. :(
mareko
21.02.13,17:47
Ale meno bolo na zásielke, tak ju nedajú hoci komu. Z toho dôvodu to kontrolujú cez OP.
frenkacik
26.02.13,13:06
Chcem sa spytat ako mozeme zistit kto prebral balik pod manzelovim menom alebo moze manzel poziadat o zaznam z kamery?

V každom prípade by som sa sťažoval na pošte. Nech si nabudúce nedovalia dať balík hocikomu bez OP