Marianna01
03.03.06,20:12
Prosím o váš názor:
Klientka je SZČO, ktorá nemá kanceláriu. Pracuje ako maklér, denne veľa cestuje autom zaradeným do podnikania. Má zaplatenú cestnú daň. Môže si uplatniť výdavok vo výške 24000,- za rok (vo štvrťročných splátkach) na nákup čistiacich prostriedkov na umývanie MV?
Ďakujem za odpovede;)
Zita5
03.03.06,19:15
Prosím o váš názor:
Klientka je SZČO, ktorá nemá kanceláriu. Pracuje ako maklér, denne veľa cestuje autom zaradeným do podnikania. Má zaplatenú cestnú daň. Môže si uplatniť výdavok vo výške 24000,- za rok (vo štvrťročných splátkach) na nákup čistiacich prostriedkov na umývanie MV?
Ďakujem za odpovede;)

To nie je veľa:eek: keby každý týždeň 1x chodila do umyvárky s autom za 150,- Sk tak si to prepočítaj .

Vieš nie je to zakázané , ale podľa môjho názoru ak Ti poviem pravdu , je to veľmi prehnané . Zodpovednosť preberá na seba .Jej rozhodnutie je dôležité .
Manual
03.03.06,19:23
To nie je veľa:eek: keby každý týždeň 1x chodila do umyvárky s autom za 150,- Sk tak si to prepočítaj .

Vieš nie je to zakázané , ale podľa môjho názoru ak Ti poviem pravdu , je to veľmi prehnané . Zodpovednosť preberá na seba .Jej rozhodnutie je dôležité . Aby za 2 roky nešla robiť nový nástrek farby... môže ho zodrať:D:D:D
Johanka
03.03.06,19:27
Nech si radšej kúpi od bratranca počítač, na ten nepotrebuje kanceláriu.
Zita5
03.03.06,19:32
Nech si radšej kúpi od bratranca počítač, na ten nepotrebuje kanceláriu.

Johanka , my si tu robíme srandu , ale niekedy je to sitiácia na zaplakanie :mee: , aké sú tie myšlienkové pochody pred 31.3.2006.;)
Johanka
03.03.06,19:41
Keď mňa tá slovenská tvorivosť rosveseľuje. Ale s tým PC je to seriózny návrh. Ešte mám jeden, "nakúpiť" viac PHL (doklady k dostaniu na každej ČS) a tvorivosť uplatniť pri písaní evidencie o prevádzke MV.
Zita5
03.03.06,19:43
Mň v súvislosti s počítačom napadla vec , za 24 000 má nový PC:) S PHL je to lepšie .;)
Johanka
03.03.06,19:53
Však si môžu uviesť do zmluvy, že to nie je žiadna haraburda, ale napr. technický stav - výborný, rok výroby 2005. Keď bude mať kontrolu a chceli by ho vidieť, tak si niekde taký požičia. Mohol by sa mu aj budúci rok pokaziť ( neopraviteľne). Čestne sa priznávam, že tento nápad priniesol môj brat z krčmy:D .
Zita5
03.03.06,19:55
Však si môžu uviesť do zmluvy, že to nie je žiadna haraburda, ale napr. technický stav - výborný, rok výroby 2005. Keď bude mať kontrolu a chceli by ho vidieť, tak si niekde taký požičia. Mohol by sa mu aj budúci rok pokaziť ( neopraviteľne). Čestne sa priznávam, že tento nápad priniesol môj brat z krčmy:D .

Čo mali poradu ?:p mimotemy
Johanka
03.03.06,19:58
Čo mali poradu ?:p mimotemy
mimotemy Viac hláv, viac kapusty:) .
Marianna01
03.03.06,20:00
Ďakujem za skvelé nápady, oba už používam. PHM už nemôžem, lebo by jazdila pravdepodobne 18 hod. denne. PC má zakúpený v 2005 ... :cool:. Takže skvelé nápady sú tentokrát pasé :mee:. Niečo iné vás nenapadá? :) Viem, že 24000 na čist. prostr. sú prehnané, sú to vraj nejaké špeciálne neviemčo na umývanie. Možno je alergik, neviem...:D
Zita5
03.03.06,20:02
Ďakujem za skvelé nápady, oba už používam. PHM už nemôžem, lebo by jazdila pravdepodobne 18 hod. denne. PC má zakúpený v 2005 ... :cool:. Takže skvelé nápady sú tentokrát pasé :mee:. Niečo iné vás nenapadá? :) Viem, že 24000 na čist. prostr. sú prehnané, sú to vraj nejaké špeciálne neviemčo na umývanie. Možno je alergik, neviem...:D
Marianna pokiaľ si tu nebola , už sme sa aj pobavili :cool: .Však Ty si taká šikulka , už si kúpila počítač, už si aj veľa najazdila a tak garáž nepotrebuješ ?;)
Marianna01
03.03.06,20:09
No... taká skvelá myšlienka!;) Som rada, že som vám dala príčinu na zábavu. Budem sa snažiť baviť vás aj v budúcnosti...;) Záleží to na vynachádzavosti mojich klientov - niektorí majú bujnejšiu fantáziu ako J.R.R. Tolkien s Rowlingovou dokopy :D .
Ďakujem vám za pomoc:)
Marianna01
03.03.06,20:14
Ešte ma napadla taká vec:
Keďže tých nešťastných 24tis. zaplatila z BU, môžem jej do réžie hodiť napr. 25%, ostatné ako výdavok NZD? Takto by to bolo asi celkom prijateľné. Na celý rok 6tis ... išlo by to, nie? (Predpokladám, že ju porazí, keď jej to poviem, ale mám skvelý nápad s garážou - ;) )
Zita5
03.03.06,20:17
Ešte ma napadla taká vec:
Keďže tých nešťastných 24tis. zaplatila z BU, môžem jej do réžie hodiť napr. 25%, ostatné ako výdavok NZD? Takto by to bolo asi celkom prijateľné. Na celý rok 6tis ... išlo by to, nie? (Predpokladám, že ju porazí, keď jej to poviem, ale mám skvelý nápad s garážou - ;) )

Áno , môžeš . A ona v skutočnosti zaplatila?
Marianna01
03.03.06,20:19
No áno, má to na BU. Snáď jej to na niečo bude. :eek:
Johanka
03.03.06,20:19
To s tými čistiacimi bola pravda, nie tvorivosť :eek: . Aj ma smiech prešiel. Daj to celé preč a dorieš to s garážou.
Zita5
03.03.06,20:21
No vidíš ,ta garáž tam celkom zapadla .;)
Marianna01
03.03.06,20:23
OK dievčatá. Garáž je fajn ;) , dám to celé von, a za túto skvelú debatu vám udeľujem body. Ste super, díky :)