79lienok
23.02.13,11:22
Ahojte potrebujem poradiť moja dcéra 9r. chodila na lyžiarsky a posledný deň som išla pre ňu ku vleku , našla som moje dieťa bez dozoru uplakané a že ju tuho bolí ruka. Samozrejme že učitelky nebolo keď konečne prišla tak som jej povedala či vie že má asi zlomenú ruku, že vie že ju bolí že spadla.(keď sa fotili spoločne a padli na seba)Vzala som ju do nemocnice kde sa zistilo že má na lavej ruke obidve kosti zlomené v zápestí tak jej to naprávali v narkoze. Nato mi volala učitelka čo je s ńou a že sa jej nepáčilo ako som do nej vyskočila pri vleku (čakali sme ju asi 20min kým prišla lebo zobrala jedno dieťa na lanovku a ostatné nechla lyžovať samé na gombičke) nato som jej povedala že prečo jej ruku nepozrela keď plakala povedala že nieje doktor že deti padali celý deň a že či nemá mäké kosti.(je poistená )Ako postupovať v takomto prípade podať sťažnosť ?veď mala nejakú zodpovednosť za deti.Ďakujem
buchač
23.02.13,10:57
Ahojte potrebujem poradiť moja dcéra 9r. chodila na lyžiarsky a posledný deň som išla pre ňu ku vleku , našla som moje dieťa bez dozoru uplakané a že ju tuho bolí ruka. Samozrejme že učitelky nebolo keď konečne prišla tak som jej povedala či vie že má asi zlomenú ruku, že vie že ju bolí že spadla.Vzala som ju do nemocnice kde sa zistilo že má na lavej ruke obidve kosti zlomené v zápestí tak jej to naprávali v narkoze. Nato mi volala učitelka čo je s ńou a že sa jej nepáčilo ako som do nej vyskočila pri vleku (čakali sme ju asi 20min kým prišla lebo zobrala jedno dieťa na lanovku a ostatné nechla lyžovať samé na gombičke) nato som jej povedala že prečo jej ruku nepozrela keď plakala povedala že nieje doktor že deti padali celý deň a že či nemá mäké kosti. Ako postupovať v takomto prípade podať tresné oznámenie alebo sťažnosť veď mala nejakú zodpovednosť za deti.Ďakujem
Henten príspevok by som rozdelil na dve roviny ...právnu a morálnu ...

Právny aspekt je ten , že deti sú poistené ( MALI BY BYŤ )...pochybujem , že neboli ...
Trestné oznámenie by ako znelo , prípadná sťažnosť ???
Dám taký príklad :...hokej hrajú hráči 5 proti 5 , plus brankári .
Na ľade sú rozhodcovia ( dokonca 3 , niekedy až 4 ) a aj tak sa hráči dopustia ( dopúšťajú ) faulov .
Tým chcem povedať iba to jediné ...na svahu je predsa X lyžiarov na danom výcviku a učiteľka/ky ( 1 - 2 na jednu triedu , cca 20 - 30 žiakov ) nemôžu dať na každého jednotlivca pozor dať . Keby aj pri každom jednotlivcovi stál jeden inštruktor , nikdy predsa nezabráni pádu a aj prípadnému zraneniu ....či ???

Morálny aspekt je podľa mňa ten , že ak sa bavíme o tom poistení , tak sa Ťa pýtam ako rodiča , či si dala dievku poistiť aspoň na tú dobu lyžiarskeho výcviku ...
Ak nie , tak sa čudujem .....

P.S.:
...v texte radšej neodpovedám , bolo by to nepríjemnejšie ...
arizona
23.02.13,11:46
Trestne oznamenie za co? Bol spachany nejaky zlocin?
Ze dieta spadlo,ked sa ucilo lyzovat? S tym sa musi pocitat,ucitelka nemoze byt s kazdym deckom osobitne.
Decka padaju cely den ako hnile hrusky,niektore fnukaju,urcite sa neda s kazdym jednym hned utekat k lekarovi.


Na lyziarske zajazdy chodievaju niekedy aj zdravotnici,ktori riesia vaznejsie pripady.
Ak malo dieta urazovu poistku,urcite dostane nejake odkodne.
79lienok
23.02.13,13:11
mala 9 detí a stalo sa to keď sa fotili že spadli jeden na druhého mňa nasralo to že zmizla nechala ju tak ved mala zimnicu je tam horská služba a ja poistená aj v škole aj doma
Stanislav 1975
23.02.13,13:16
Ahojte potrebujem poradiť moja dcéra 9r. chodila na lyžiarsky a posledný deň som išla pre ňu ku vleku , našla som moje dieťa bez dozoru uplakané a že ju tuho bolí ruka. Samozrejme že učitelky nebolo keď konečne prišla tak som jej povedala či vie že má asi zlomenú ruku, že vie že ju bolí že spadla.Vzala som ju do nemocnice kde sa zistilo že má na lavej ruke obidve kosti zlomené v zápestí tak jej to naprávali v narkoze. Nato mi volala učitelka čo je s ńou a že sa jej nepáčilo ako som do nej vyskočila pri vleku (čakali sme ju asi 20min kým prišla lebo zobrala jedno dieťa na lanovku a ostatné nechla lyžovať samé na gombičke) nato som jej povedala že prečo jej ruku nepozrela keď plakala povedala že nieje doktor že deti padali celý deň a že či nemá mäké kosti. Ako postupovať v takomto prípade podať tresné oznámenie alebo sťažnosť veď mala nejakú zodpovednosť za deti.Ďakujem
Nad tou vetou s tým trestným oznámením proste žasnem...:eek:-akože normálne mi to pokazilo náladu...
misoft
23.02.13,13:59
80-1lienok: sťažnosť podať môžeš (či sa ňou zaoberať budú :confused:) - lebo tú "kontrolu" urobiť mohla (pre vlastnú istotu a ochranu - čo neurobila), ale trestné oznámenie :eek: - na koho? Za čo?
79lienok
23.02.13,14:31
veď som sa len pýtala čo spraviť
79lienok
23.02.13,14:32
neneviem čo by si robil keby sa to stalo tvojmu dieťaťu ak nejaké máš
buchač
23.02.13,14:57
79lienok 21 Minutes Ago #35688
veď som sa len pýtala čo spraviť

Čo spraviť ???

Čo sa týka tých právnych vecí , tak :
1. ZABUDNÚŤ na tie trestné oznámenie a či sťažnosť , lebo silne pochybujem , že pochodíš ...
2. UPLATNI si nároky na poistnú udalosť ...
3. Radšej sa poSTARAJ o dcéru , lepšie zrobíš ... osožnejšie to bude ...
misoft
24.02.13,10:38
veď som "naznačil"......