miskakiska
23.02.13,17:32
Dobrý deň.Pred zhruba troma týždňami mi brali krv na vyšetrenie pri podozrení na zápal priedušiek a robili aj snímok pľúc.Poslali ma na pľúcne so snímkom,ale doktorka povedala že je to v poriadku a dala mi antibiotika ceroxim preventívne,pamykon do nosa aj kôli bolesti ucha a na vykašliavanie solmucol prášok.Po dvoch týždňch prišli výsledky mykoplazmy a chlamýdie a ešte aj borelikde mi môj obvodný lekár povedal aby som išla na pľúcne,lebo mám zlé výsledky a treba to urýchlene riešiť.Výsledky sú takéto:anti-borrelia IgG ---1,1 to by malo byť OK keďže hranica je do 10,0,ale mykoplazmy pneumonie IgM negat.,IgG mám až 222,4 pozit.hranica je do 30,0,IgA mám napísané hranica.chlamýdie pneumon IgG mám 62,8 pozit.hranica je do 30,0.Na moje počudovanie mi lekárka na plúcnom povedala,že to je v norme,že s takými výsledkami žije veľa ľudí a nie je to také strašné.Dala mi ešte na doliečenie sumamed 3 tabletky a bolo po vyšetrení.Na moju otázku,že či nie je treba dať po mesiaci tie výsledky skontrolovať ako to tam napísali,povedala že neni treba to tam oni píšu pri každom.Mňa ale miestami pri dýchaní aj pri kašlaní pichá na hrudníku,mám taký suchý kašel a aj hrdlo mi príde z vnútra také suché a mám taký pocit ako keď som mala zápal priedušiek.Chcem sa spýtať ak mi niekto poradí či sú tie hodnoty normálne a či postupovala dotorka správne lebo ja si tie výsledky po tom mesiaci dám skontrolovať tak či tak aj keď povedala,že netreba.ďakujem
katmen
12.05.13,14:10
Vysledky hovoria o prekonanej infekcii, protilatky budu cirkulovat este nejaky cas. Odporucam o 3 mesiace znova si dat urobit testy ci sa nezreaktivuju chlamidie a mykoplazmy, ak je pocit, ze sa symptomy vratili navstivit treba opat lekara a dosledne vylliecit, chlamydie su svine mne znicili pluca.