Yvvetta
04.03.06,11:54
Nemá niekto recept na výrobu domáceho jogurtu ? Ale nie ten čo sa robí v jogurtovači.
mysimis
04.03.06,12:25
ja ho mám, len ho musím ísť pohľadať.....
mysimis
04.03.06,12:33
Tu je recept: 2 l mlieka prevariť /používam domáce mlieko/ - schladiť na 50 stupňov, 1 Salko, 1 Tatra mlieko, 1 biely jogurt /odporúčam veľké balenie holandského jogurtu/. Do pohárikov na dno dávam lekvár, zalejem hmotou, zatvorím a dám na 24 hod. do deky. Potom odložím do chladničky. Dobrú chuť! A dúfam že Ti bude chutiť.
Yvvetta
04.03.06,12:38
Vďaka Miška. Potešila si ma.
dada111
04.03.06,15:08
1 liter mlieka prevarit, nechat ochladnút na 30-40 stupnov, do toho zašlahat 1 biely jogurt - najlepšie smotanový a dat do rýchlokysky. Máš ho spravený približne za 12 maximálne 24 hod. Nechat stát na teplom mieste. Dada
Marta V
05.03.06,11:32
Domáci jogurt
2 l polotučného, alebo plnotučného mlieka (nie trvanlivého) prevaríme a necháme vychladnúť na 50 st. Pridáme 1 sladené kondenzované mlieko Salko, 1 kondenzované mlieko Tatra a 1 biely smotanový jogurt. Zmes dobre rozmiešame a nalejeme do pohárikov od detskej výživy, uzavrieme a postavíme na teplé miesto / radiátor, na slnko, alebo nechať na kuchynskej linke/Asi po piatich hodinách zmes stuhne. Na prichutenie je možné dať na dno pohárika za lyžičku granka, alebo lekvár. Zhustnutý jogurt odložíme do chladničky. Vydrží aj dva týždne. Pri varení novej zásoby použiť jeden jogurt z predchádzajúcej várky. Z jednej dávky sa pripraví asi 14 pohárikov.
kukučka
05.03.06,12:06
Do 1 litra zohriateho, neprevareného mlieka - najradšej domáceho zamiešam 2 lyžice medu a 1 obyčajný biely jogurt. Držať v teple, to je jedno či v jogurtovači, na radiátore, alebo pod perinou.
Opakovať raz, dvakrát zo svojho, potom zase z nového jogurtu.
Ochucujem až pri jedení domácimi zaváraninami. Aj to nie vždy, výborný je aj čistý.
Skúste s rozmixovaným ľanovým semenom, ale to užmimotemy
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=122&pjmeno=&kredit=&p1=',780,550
Peterf
05.03.06,14:00
Ty brdo tolko receptov na jogurty... MNAM MNAM :D
Yvvetta
04.04.06,13:14
PRE : Kukučka
Urobila som ten jogurt podľa tvojho receptu. Ale bol akýsi riedký.
Na 1 l mlieka som dala 1 kelímok jogurtu.
Nebolo to málo ?
Alebo niečo som zle urobila
nanybany
11.04.06,13:49
No tak tieto recepty sú OK,ale ja dávam do vyhriatej rúry cez noc a ráno je krásne hustý jogurt.A prečo bol riedky,asi si dala suroviny do teplého mlieka,to sa nesmie.Aj mne sa to stalo...neva opakovanie matka múdrosti..pekný deň
mirka165
03.05.06,14:26
Ja robím jogurt z 2 l mlieka a 1 veľkého 375 g bieleho jogurtu. Mlieko za stáleho miešania privedieš takmer do varu a potom sa nechá vychladnúť prikryté cca na 50°C. Potom primiešaj jogurt. Kým ho ponalievaš do mištičiek alebo pohárikov tak si nechaj zohriať rúru na 50°C a vypni ju. Do teplej rúry naukladaj poháriky a nechaj 5 -8 hodín kým zhustne. Ja to tiež nechávam cez noc a ráno dám do chladničky. Takto je jogurt diétny a môžeš ho prípadne ochutiť pred konzumovaním.

Jogurt nezhustol možno preto, lebo si mala práve mlieko už chladnejšie...teplé mu prospieva, ale nie úplne horúce.
KEJKA
03.05.06,14:32
vyskúšala som. So Salkom je príliš sladké... na náš vkus.
Len z mlieka a RAJO jogurtu zasa príliš kyslé.
Včera som vyskúšala 2l mlieka , dala som len nesladené TATRAmlieko, lyžičku medu (viacmenej pre istotu) a jg. Hollandia.
Cez noc v trúbe - len dotiahnuť, trúba nebola zapnutá cez noc. Na 50 st., len cca 3x som ju zapla kým sme šli spať.
Je vynikajúci, ten med tam nemusí byť, a je krásne tuhý, aj keď každý hovorí, že domáci jg. je vždy redší ako kupovaný.,
Kvietinka
22.05.06,15:50
Ja robím jogurt v jogurtovači. Chcem sa opýtať, či nieto z vás nekúšal robiť jogurt s príchuťou. Čo myslíte, čo by spravilo, keby sa naspodok pohára dal džem a tento by sa zalial jogurtovou hmotou a potom by sa to dalo do jogurtovača (príp. do rúry - jogurtovač je iba o udržovaní stálej teploty) ?
KEJKA
22.05.06,18:18
ja to idem najbližšie vyskúšať. Tento raz som nedala do mlieka med, miesto kondenzovaného mlieka som dala sladku smotanu.
Je kyselkavejší a ten džem by sa hodil.....
takže naspodok dám džem, možno dám kompot, ktorý mi medzičasom zrôsolovatel..ale je chutný, tak čo? Ja myslím, že nie je pokazený, čo myslíte?
A uvidím.
kukučka
22.05.06,18:39
Ja robím jogurt v jogurtovači. Chcem sa opýtať, či nieto z vás nekúšal robiť jogurt s príchuťou. Čo myslíte, čo by spravilo, keby sa naspodok pohára dal džem a tento by sa zalial jogurtovou hmotou a potom by sa to dalo do jogurtovača (príp. do rúry - jogurtovač je iba o udržovaní stálej teploty) ?
Všetko je už v predchádzajúcich príspevkoch, čítala si?
Ja jogurt robím len pre seba a nevidím dôvod dávať džem na dno pri príprave, nechcem mať všetky rovnaké :). A dávka z 1 l mlieka je akurát do jogurtovača, ale samozrejme sa môže dať, treba experimentovať a nájsť si ten svoj spôsob aj príchuť.
Miriam.x
22.05.06,20:58
Ja zvyknem pridávať do jogurtu 1 vanilkový cukor. Príjemne vonia aj chutí a nie je presladený.
KEJKA
22.05.06,21:00
Ja zvyknem pridávať do jogurtu 1 vanilkový cukor. Príjemne vonia aj chutí a nie je presladený.
no, ale ja ho robím hlavne kvoli diabetikovi
Kvietinka
23.05.06,17:07
kukučka,

jasné, že som čítala. Ja ale do základnej hmoty nechcem pridať nič. Bola som zvedavá, či niekto skúšal zaliať touto hmotou džem a či sa to nepokazilo.
Ja som kedysi skúšala dať do mlieka jahodový puding (prášok). Nebolo to zlé, len málo výrazné.

Lidka,

keď to vyskúšaš, daj vedieť, ako to dopadlo.;)
mimuška
30.05.06,11:57
u nás doma teraz frčia pudingové a tvarohové "jogurty"
nezná niekto recept aj na takéto niečo ?
ja som zatiaľ vyskúšala ten robený v rýchlokyske a pridala som tam 2 malé kondenz.mliečka v tube lebo baby sú moc na sladké
výsledok : papám to len ja a baby zostali pri tých tvaroháčoch ;)
KEJKA
08.06.06,19:43
ja to idem najbližšie vyskúšať. Tento raz som nedala do mlieka med, miesto kondenzovaného mlieka som dala sladku smotanu.
Je kyselkavejší a ten džem by sa hodil.....
takže naspodok dám džem, možno dám kompot, ktorý mi medzičasom zrôsolovatel..ale je chutný, tak čo? Ja myslím, že nie je pokazený, čo myslíte?
A uvidím.
už som to dávnejšie vyskúšala, ale zabudla som sem dať odpoved.
Takže vtedy som experimentálne dala na dno pohárikov aj ovocie z kompotu, do iných pohárikov rôzne druhy džemov, a aj tú rôsolovu hmotu z kompotu.
Jogurt sa vydaril, a s tou príchuťou zmizol ako prvý v žalúdkoch ťlenov mojej rodiny.
Takže to ide.