profitechnik1
24.02.13,10:02
Dobrý den. Poprosím niekoho kto má krbové kachle teplovodné , aká je hlučnosť obehového čerpadla. ja by som to chcel mať v obývačke tak neviem či je to vhodné. kto s tým má skusenosť?
lapejko
24.02.13,09:27
čerpadlo nehučí tak aby ho bolo počuť ani keď pri ňom stojíš, keď je OK...okrem toho ho určite nebudeš mať priamo v obývačke ale pri alebo za kachľami potrebuješ vytvoriť akúsi mini kotolňu s rozvodmi, ventilmi a poistnými ventilmi, expanznou nádobou a v blízkosti väčší priestor aspoň na párstolitrový akumulačný zásobník, ak ho nechceš, potrebuješ záložný zdroj pre čerpadlo, t.j. batériu s meničom...
profitechnik1
24.02.13,10:11
diki za odpoved. to všetko ano, len sa mi jedná o tú hlučnosť čerpadla, lebo tie ostatné veci nie je počuť
lapejko
24.02.13,10:27
Hlučnosť v systéme kúrenia vytvárajú prekážky v rozvodoch napr. veľa fitingov /kolien a spojok/ v potrubí plasthliníku a prudké ohyby, ak je použitá lisovaná alebo zváraná meď, okrem ventilov nie je prietok ničím škrtený, to isté platí v plastových rozvodoch Rehau Rautherm a Rautitan kde má fiting rovnaký vnútorný priemer ako rúra do ktorej sa vkladá.