anketkarka
24.02.13,13:23
Mam staru lampu a chcela by som z nej vytvorit zaujimavu lampu do detskej izby. Je to klasicka kovova stropna lampa (stopka s listami) so sklenenymi burami v tvare kalichu zvonceka. Aky material mi poradite, aby to bolo bezpecne pri tom ked sa lampa zahraje? Potesim sa aj nejakym fotoinspiraciam.
lujza.j
24.02.13,13:11
misoft
24.02.13,15:06
Silvernola
25.02.13,05:35
mimotemy Čo tak zadať anketu „Používanie anglických verzus slovenských pojmov“?
frenkacik
25.02.13,05:47
do detskej izby? tak tam by som dal nieco nepriestrelne
a zamozrejme LED ziarovky, ved tam sa stale svieti (castokrat aj ked tam nikto nie je)
ja tam mam luster bez skla ( podobny obrazok som prilozil)http://www.svetluskashop.sk/sub/svetluskashop.sk/shop/product/bodove-svietidlo-eglo-24728-magnum-2309.jpg
kopretinka
25.02.13,05:53
Mam staru lampu a chcela by som z nej vytvorit zaujimavu lampu do detskej izby. Je to klasicka kovova stropna lampa (stopka s listami) so sklenenymi burami v tvare kalichu zvonceka. Aky material mi poradite, aby to bolo bezpecne pri tom ked sa lampa zahraje? Potesim sa aj nejakym fotoinspiraciam.


:eek: to je aká lampa? deťom budeš robiť facelifting?:eek:
frenkacik
25.02.13,06:07
nie je to ta lampa, nejako sa mi nechcelo chodit domov ju odfotit :-)
moja je len konštrukciou podobná a je v zlatom prevedení v kombinácii s drevom
uko
25.02.13,06:47
skuste hladat na stranke www.modrykonik.sk (http://www.modrykonik.sk) alebo www.modrastrecha.sk (http://www.modrastrecha.sk) alebo vygooglit nieco ako DIY - do it yourself alebo handmade old lamp
prikladam napady, co mam odlozene uz davno :)
pepsikova
25.02.13,06:56
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: anketarka
Aky material mi poradite, aby to bolo bezpecne pri tom ked sa lampa zahraje?


..no, pri "faceliftingu " sa vždy musí počítať s tým, že nie všetko dopadne tak, ako má..vyhladenie vrások,alebo správnejšie-úprava tváre tvojej lampy by mohla začať tým, že ju preleštíš, tienidlo nahradíš niečím svojským- čo pasuje do detskej izby,prípadne použiješ motív, podľa veku dieťaťa,alebo hodíš lampu do koša s márnou snahou urobiť zo starého mladšie...zmena tvaru žiarovky sa mi nevidí dosť "šik" ,to akoby si starej tvári dala nové oči...moderné žiarovky nepristanú starosvetským svietidlám..podľa mňa..
pepsikova
25.02.13,06:58
nie je to ta lampa, nejako sa mi nechcelo chodit domov ju odfotit :-)
moja je len konštrukciou podobná a je v zlatom prevedení v kombinácii s drevom..

..no podľa tvojho "opisu", to svetidlo nie je až také staré, aby potrebovalo facelifting...
..je rozdiel "lampa, svietidlo, luster"..najlepšie, keby si dala foto,takto riešiť len podľa domnienky-no, nefér!..
anketkarka
25.02.13,19:25
- no ja by som ju odfotila, keby sa dalo, ale sa neda (nejdem vysvetlovat preco) a na nete som nenasla ani ziaden podobny kusok zatial...
- je to luster ak chcete...kovova konstrukcia je parizska modra (co sa nam farebne nehodi) a bury su take zvlasne neidentifikovatelnej farby (nieco medzi svetloruzovou a maslovou)
- termin facelifting som pouzila, lebo ma nic vystiznejsie slovenske prave nenapadlo
- mne islo hlavne o material s ktorym mate skusenosti, ze sa vplyvom tepla neznici (nevzblkne, nezoxiduje, nescvrkne a ja neviem este co by sa takto laicky upravenej lampe mohlo stat) tak skoro a je hlavne nezavadny ked sa zahreje...
mareko
25.02.13,20:46
Nuž keď sa nedá nafotiť, tak si mohla aspoň nakresliť. Ťažko radiť materiál, keď nevieme ako by sa mal použiť :confused: . Takto je to zadanie pre Copperfielda alebo jasnovidca.
anketkarka
25.02.13,21:02
nieco taketo, len s trocha vacsimi burami a stonka je len jedna, skrutena do kruhu a akoby na kazdom polkruhu bola jedna bura. Bury su cisto sklenene a okvetne listky su v nich len akoby naznacene, nie nakreslene.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCf_4L7DWdCnO3qT0orpMPbWLCLxncW F_Ve2fWpcAHzjrQeLGt
arizona
26.02.13,07:18
mimotemy facelifting lampy, bury....k tejto teme asi potrebujem slovnik :D:---:rolleyes:
misoft
26.02.13,15:49
Bury su cisto sklenene a okvetne listky su v nich len akoby naznacene, nie nakreslene.
Po našom i po slovensky je to tienidlo. A to bude lisované sklo - pretože bude asi vzorované.
mareko
26.02.13,16:58
Som rada, že nie som sama. Myslela som si, že som niečo v škole vynechala :-(
mareko
26.02.13,17:09
[QUOTE=anketkarka;2261303]nieco taketo, len s trocha vacsimi burami a stonka je len jedna, skrutena do kruhu a akoby na kazdom polkruhu bola jedna bura. Bury su cisto sklenene a okvetne listky su v nich len akoby naznacene, nie nakreslene.

Podľa dosť ťažko predstaviteľného popisu mne osobne vychádza, že ak ti ide iba o dáku novú vizáž, tak zrejme nebude nič lepšie než to, čo tam je. Ak má konštrukcia a tienidlá dáke rany, spôsobené zubom času, tak kúp tienidlá nové (nie je však isté, či zoženieš vyhovujúci rozmer a závit). Ak by si chcela silou mocou niečo vyrobiť, kedysi dávno sme doma obnovovali stolovú lampu tak, že tienidlo v tvare zrezaného kužela, sme vyrobili z tvrdého výkresu a celé sme napustili miernou vrstvou oleja. Nezhorelo to, nespálilo sa to a bolo to jednoduché a celkom vkusné. Papier pôsobil ako mliečne sklo. To však bolo dakedy okolo roku 1960 a nič nebolo dostať kúpiť.
lujza.j
26.02.13,17:11
nechápem prečo nenafotíš lampu ktorú chceš omladiť:confused:
arizona
26.02.13,17:31
ja som take slove este v zivote nepocula, ze "bury" :-D
buchač
26.02.13,18:32
- no ja by som ju odfotila, keby sa dalo, ale sa neda (nejdem vysvetlovat preco) a na nete som nenasla ani ziaden podobny kusok zatial...


nechápem prečo nenafotíš lampu ktorú chceš omladiť:confused:
...vraví sa ..... že všetko sa dá , len treba chcieť a vedieť ...

Lui , tak si vyber z možností ...ja tipujem tú prvú - že nechce ...:cool:

Nástrojom faceliftingu je v tomto prípade aj to kladivo ...
mareko
26.02.13,19:21
A nejde tu náhodou o dáku anketu, keď zadáva anketárka....nemá fotku, nemá nákres, možno tie "bury" ani neexistujú :-(
buchač
26.02.13,19:31
A nejde tu náhodou o dáku anketu, keď zadáva anketárka....nemá fotku, nemá nákres, možno tie "bury" ani neexistujú :-(

...určite áno a pravdepodobne sa jedná o rustikálny štýl ...
lujza.j
26.02.13,19:46
...vraví sa ..... že všetko sa dá , len treba chcieť a vedieť ...

Lui , tak si vyber z možností ...ja tipujem tú prvú - že nechce ...:cool:

Nástrojom faceliftingu je v tomto prípade aj to kladivo ...

tak potom načo sa mi tu s tým:rolleyes: že seriózne zaoberáme....
anketkarka
26.02.13,20:26
mimotemy ale tak...lampu som nenafotila, lebo je u manzela v praci a on je tak zaneprazdneny, ze ju aj napriek mojim prosbam este stale neodfotil a este stale nechape, ze preco mate s tym problem...
...ja v podstate aj chapem, ze by bolo fajn tu fotku tu dat, ze by vas mozno toho kreativne napadlo VIAC, co by sa s nou teda asi tak dalo pekneho aj pre dieta a zaroven bezpecneho urobit... ale nie je to teda v mojich silach nafotit, tak nie ze by som nechcela...za pochopenie dakujem!
kargo
26.02.13,22:43
Nič, v čom je zavedených 230 V, neprerábaj ak nie si elektrikár. V detskej izbe to platí dvojnásobne.
pepsikova
27.02.13,05:18
mimotemy ale tak...lampu som nenafotila, lebo je u manzela v praci a on je tak zaneprazdneny, ze ju aj napriek mojim prosbam este stale neodfotil a este stale nechape, ze preco mate s tym problem...
...ja v podstate aj chapem, ze by bolo fajn tu fotku tu dat, ze by vas mozno toho kreativne napadlo VIAC, co by sa s nou teda asi tak dalo pekneho aj pre dieta a zaroven bezpecneho urobit... ale nie je to teda v mojich silach nafotit, tak nie ze by som nechcela...za pochopenie dakujem!..

..aha!..tak chlap je lenivý odfotiť jednu starú rárohu, ktorá už dávno mala byť v kontajneri, prípadne zdobiť dáke cigánske obydlie a my! máme problém?..to hádam nemyslíš vážne!..tak, podľa mňa, do detskej izby by som nedávala starý črep, keď dnes je za pár šupov dostať prekrásne detské lampy,ktoré deťom dodávajú aj pozitívnu energiu a tú starú črepinu by som odložila do pivnice a vytiahla až potom, keď budem mať reálnu predstavu, ako to má vyzerať a hlavne budem mať čas-ju odfotoť, keď budem chcieť pomoc od celého slovenska...
anketkarka
02.03.13,12:49
No ja predstavu, ako to ma vyzerat, nemam a preto som tu temu asi zalozila. A keby som chcela TUCTVOVU lampu, tak v dnesnej konzumnej spolocnosti nemam problem nejaku zohnat.