votrelec.x
25.02.13,10:01
Zdravím, mám 2 problémiky:

1.) Neviem aký dvd prehrávač kúpiť, kedže mám doma 5.1 zostavu, a výstup na nu moze byt v podstate iba s dvd (tv, ani sat. prijimac nemaju). Akurat je problem v tom, ze vystup z dvd 5.1, zvuk ide iba ked prehrava dvd. Chcem cez dvd prepojit aj zvuk z TV. (nieco take sa da cez domace kino, ale to predavaju iba s repro). Ved musi predsa existovat nejaky dvd prehravac ktory to dokaze!! no nedari sa mi taky najst, neviem podla coho hladat. (ma mat scart in, alebo scart av rec..)?? nic take neviem najst :(

2.) Druhy problem je podobny, u rodicov je domace kino s original repro, ktore sa pripajaju kazdy reprak samostatne na kabel. Zosik je tym padom asi v samotnom dvd. Len problem je v tom ze dvd odislo (neprehrava dvd)!!!! aky kupit sem aby to fungovalo rovnako? repro netreba.

Dakujem za kazde rady.
erik555
25.02.13,10:59
1.) DVD prehravace nemaju audio vstupy. Hadam si chcel napisat, ze potrebujes AV receiver, ktory ma plno vstupov a vystupov. Ako som uz inde pisal, pri takejto elektronike je potrebne rozlisovat vstupy a vystupy. Ta 5.1 zostava je co? Napis model, alebo este lepsie daj link! Takisto napis model TV, lepsie priamy link.

2.) DVD mechanika v zosiku toho domaceho kina "odisla"? Co znamena odisla? Vie sa kvoli comu, alebo preco? Pretoze aj to by sa dalo hadam "opravit", vycistit cocku lasera, resp. nakalibrovat silu lasera. Co sa tyka druheho DVD prehravaca, tak je potrebne vediet, aky AV vstup ma to domace kino!!! Tak daj link na to domace kino!
misoft
25.02.13,12:22
votrelec.x
25.02.13,15:33
Keby som to 2 dni negooglil... a pred tym este nehladal, a zase raz negooglil, tak sa nepytam!!! a keby to viem vyriesit, ani sa nepytam... tolko k Tebe misoft!!!

1.) AV reciever riesit nechcem, je to pomerne draha zalezitost. Chcem to len jednoducho prepojit. Prave ze tie vstupy rozlisujem, ale tie dvd maju vsetky len vystupy! to taky ani neexistuje alebo co? len domace kina? Momentalne nie som doma. Neviem presny tym tej 5.1ky. Ale je to genius, a maju vstupy normalne 6 cinchov na 5.1, a este aux 2 x cinch. Nic viac nema. Ak by som dal s TV do toho auxu, idu len dva repraky... (len tak pomimo otazka existuje 5.1 zostava, ktora ma aux vstup 2 cinch a dava von 5.1?? asi nie ze? ci?) opticky vstup ta moja 5.1 nema. Telka je LG, tiez uplne presny typ teraz neviem. Je nova, ma v podstate vsetko, ale ci ma opticky vystup si nie som isty.

2.) Takisto keby som neskusal cistit laser sa to nepytam. Je to sice neuveritelne (sam som tomu neveril) ale kalibracia toho lasera tam nie je!!! uz som tak rozbehal nejednu mechaniku. Je to nejake lacne kino, sencor, a ma uz nejake tie roky! Jednoducho mechanika uz nefunguje. Zosik som myslel tak, ze samotne repraky pripojim k comu? su len na kable bez cinchov, cize zosik nie je externy, ale je asi v somotnom dvd. Potreboval by som iba prehravac, ale to je tiez vec ktora je samostatne nepredajna!!! to je aka somarina vsetko! ak to niekomu takto odide, tak akoze nezozenie iba prehravac, ale treba nove cele kino!!! a co si mam s reprakmi???!!! su to fakt nedomyslene veci! AV reciever je drahe riesenie ako aj pre mna aj pre rodicov....
erik555
25.02.13,16:29
1.) A k comu by mal mat DVD prehravac aj audio vstup, ked sa ma sam pripojit na AV zariadenia ? DVD prehravace nemaju AV vstupy!!!
V tej repro zostave Genius nie je moznost mix sterea na vsetky repraky?
2.) "Potreboval by som iba prehravac, ale to je tiez vec ktora je samostatne nepredajna!!!"....kazdy dvd prehravac pripojis k AV zariadeniu, len je potrebne, aby to AV zariadenie aj malo ten vstup. Inak kupeny dvd prehravac pripojit rovno do TV a pocuvat z tv reprakov.
misoft
25.02.13,18:09
Správna pripomienka - ak niečo LEN prehráva - teda odovzdáva von, na kieho ďasa je potom nejaký audio vstup do toho zariadenia - votrelec.x by mal aj logicky uvažovať.