jv245
26.02.13,00:11
dobry den, mam otazocku... v tehlovom 4 poschodovom dome, 4 poschodie, v kupelni, vzdy ked pustim vodu do vane z vodovodu, tak nieco unika, neskutocne ma zacne dusit... (ked pustim vodu do umyvadla z ineho kohutika, nic neunika)... prosim som laik v tychto veciach vedeli by ste mi poradit, co moze unikat, neskutocne sa dusim ja aj moj syncek pri kupani... trosku sa bojim, dakujem za info... pekny den... jana
erik555
26.02.13,12:12
Akoze co ma unikat z vodovodu, ked aj pri pusteni do umyvadla je ten isty vodovod? :) Z coho mate vanu? Z nejakych rozpustadiel? :) Vlastne ten zapach sa da comu prirovnat?
jv245
26.02.13,13:34
ano z vodovodu, ale len kde je sprcha... umyvadlo ma svoju samostatnu bateriu, tam je to ok... nie vanu nemam z rozpustadiel... je to taky stiplavy zapach, a hned ma z neho dusi... moze to byt prechlorovana voda? dakujem krasne za odpovede
Martin1310
26.02.13,16:07
Takže ten zápach vychádza priamo z kohútika. Bývate na najvrchnejšom poschodí.Je tá bateria z ktorej vychádza ten zápach najvyššie umiestnená v byte? Udialo sa niečo v období ked to začalo?(nejaká prerábka,oprava niečoho)
Chlor by sa teoreticky mohol dostať hore ale to sa normálne deje iba ked sa má kam odpariť v uzavretom sisteme by sa to nemalo diať.Leda ak by ste mali nejakú vzduchovú dutinu (myslím niečo na spôsob sifonu len naopak) v sisteme z ktorej by ani voda pod tlakom nedokázala vytlačiť ten vzduch nasýtený chlorom.Ešte som o takomto niečom fakt nepočul.Hotová záhada.Spýtajta sa suseda na vašom poschodí či nemá podobný problém.

Skuste nejako vyzistit či náhodou ten zápach predsa len nevychádza odinkial,napríklad odtok umyvadla,vane pračkový sifon.atd.