barancok
26.02.13,09:15
Bol som uznany v SP na 60 %. Po ziadosti na UPSVaR pre preukaz ZTP , mi uznali len 30%. V odôvodneni pisu len jednu diagnozu a to kompresivnu zlomeninu Th 12 s kovovou fiksaciou a naslednou deformacie chrbtice. Ale mam aj ortopedicky posudok na bedrovy klb , ktory je , podla ortopeda mam 3/4 toho , co je v klbe (neviem to pomenovat) mam vymiznute. Nebral do uvahy.
CT vysetrenie pise , ze mam kontakt disku s korenom 1 st. ,priamy utlak bez dislokacie korena 2st. ,priamy utlaks dislokaciou korena 3 st., priemy utlak so stratoudiferenciacie korena 4 st.
V rozhodnuti , ktore som dostal su nepravdive udaje , lebo kompresiu som nemal v r.2009 , ale 2006. A chcem podat odvolanie , ale neviem , ci to ma vyznam.
Dakujem , za skoru odpoved.
Barancok
wagner
26.02.13,17:38
Odvolanie podať môžeš. Nemáš čo stratiť. Upresni chybné údaje a dodaj im tie údaje, ktoré podľa teba nebrali do úvahy. Inak neznamená, že keď Ťa uznali invalidným, musia Ti priznať aj preukaz ŤZP. Každá inštitúcia sa riadi podľa svojich zákonov.. Myslím si, že dôležitejšie je, že Ti priznali ID, ako preukaz ŤZP - bez toho sa zaobídeš. Dnes už nie je tých výhod až tak veľa.
Katy a R
26.02.13,17:42
A ja doplním, že si treba uvedomiť - že sú to dve rozdielne posúdenia!!!
Na SP - pre ID sa posudzuje zníženie schopnosti pracovať ( zákon o SP - pozri príslušnú prílohu)
a na UPSVaR sa posudzuje miera funkčnej poruchy (zákon o peńažných príspevkoch na kompenzácie - pozri príslušnú prílohu)

samozrejme - odvolať sa môžeš - dostal si aj poučenie, že ako treba.
martuli
27.02.13,05:41
A ja dodám ešte jedno info - to že priznali dôchodok, ešte neznamená, že je automaticky nárok aj na ZŤP a opačne.
delonka
27.02.13,07:25
Barancok, moja vlastná skúsenosť bola tiež taká, že v odôvodnení UPSVaR ma zaradili do kategórie psychických porúch a ja sa liečim na oči., odvolanie som podala a uznali mi ho., netreba sa zľaknúť tých paragrafov, čo tam napíšu, vyhľadaj si ich na nete a skontroluj, či sa zhodujú s tvojou diagnózou! niekedy tam majú "škriatkov", ktorí nevedia čo píšu a včul som si spomenula, že mi takisto nezobrali do úvahy ešte jednu diagnózu, tiež som to v tom odvolaní napísala a je to ok. , síce mi odpovedali "dvomi" listami na jedno odvolanie, no ale čo už, aspoň som sa pobavila / v rámci situácie/ aj , ked by sme určite všetci boli najradšej, aby sme nemuseli žiadať o žiadne preukazy ZTP., podotýkam ešte, že Wagner, Katy a Martuli majú správne pripomienky., sú to dve inštitúcie a každá posudzuje zvlášť., držím palce a veľa zdravia
barancok
28.02.13,09:26
Dakujem Vam , skusim podat odvolanie , dakujem