enti
26.02.13,16:31
Dobry den.
Rad by som sa spytal ako to je s platbou odvodov ak idem uzavriet zmluvu o dielo. Som normalne zamestnany na trvaly pracovny pomer. Ina firma ma oslovila pretoze potrebuju nieco vypracovat a teda chcu so mnou uzavriet zmluvu o dielo, pretoze sa jedna o vacsiu sumu tak pre nich by bola dohoda o vykonani prace velmi nevyhodna momentalne. Preto chcu uzavriet so mnou zmluvu o dielo. Je mi jasne ze z tejto sumy musim zaplatit 19% dan. Ale ako to je s odvodmi alebo co este okrem dane budem musiet ja odviest?
Viete mi prosim poradit.
Dakujem pekne.

enti
Mila123
26.02.13,15:39
je práca vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca?
osobne zamestnancom pre zamestnávateľa?
podľa pokynov zamestnávateľa?
v jeho mene?
v pracovnom čase určenom zamestnávateľom?
za mzdu alebo odmenu?
veronikasad
26.02.13,15:43
Dobry den.
Rad by som sa spytal ako to je s platbou odvodov ak idem uzavriet zmluvu o dielo. Som normalne zamestnany na trvaly pracovny pomer. Ina firma ma oslovila pretoze potrebuju nieco vypracovat a teda chcu so mnou uzavriet zmluvu o dielo, pretoze sa jedna o vacsiu sumu tak pre nich by bola dohoda o vykonani prace velmi nevyhodna momentalne. Preto chcu uzavriet so mnou zmluvu o dielo. Je mi jasne ze z tejto sumy musim zaplatit 19% dan. Ale ako to je s odvodmi alebo co este okrem dane budem musiet ja odviest?
Viete mi prosim poradit.
Dakujem pekne.

enti
Aká je výška odmeny ? Ak neide o závislú prácu, nebude pre teba výhodnejšie vybaviť si krátkodobú živnosť ?
enti
26.02.13,15:51
je práca vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca?
osobne zamestnancom pre zamestnávateľa?
podľa pokynov zamestnávateľa?
v jeho mene?
v pracovnom čase určenom zamestnávateľom?
za mzdu alebo odmenu?

No posiel v prilohe ako to vyzera bez detailov. Hmm....
enti
26.02.13,15:52
Odmena je okolo 3700 euro. Dakujem
Mila123
26.02.13,15:59
No posiel v prilohe ako to vyzera bez detailov. Hmm....
mne docx. nevie PC načítať.....
enti
26.02.13,16:11
Ulozil som to teraz ako doc iba. Tak hadam pojde. Mne hlavne ide o to ze ci z tejto sumy 3700 euro okrem 19% dane musim este nieco odviest alebo nieco zaplatit. Ako som uz pisal som inak normalne zamestnany na trvaly pracovny pomer v inej firme. Toto bude jednorazova zalezitost.
Chcel som to riesit dohodou o vykonani prace ale ze je pre nich vyhodnejsie(neviem ci aj pre mna) zmluva o dielo.
Dakujem za pomoc.
enti
Mila123
26.02.13,16:21
Ulozil som to teraz ako doc iba. Tak hadam pojde. Mne hlavne ide o to ze ci z tejto sumy 3700 euro okrem 19% dane musim este nieco odviest alebo nieco zaplatit. Ako som uz pisal som inak normalne zamestnany na trvaly pracovny pomer v inej firme. Toto bude jednorazova zalezitost.
Chcel som to riesit dohodou o vykonani prace ale ze je pre nich vyhodnejsie(neviem ci aj pre mna) zmluva o dielo.
Dakujem za pomoc.
enti
ak by som pripustila, že toto dielo je jednorázová, náhodilá, príležitostná činnosť pre Teba, zdaňovať sa bude podľa § 8 ods. 1 pís. a , kde si nemôžeš uplatniť nčzd a výdavky môžeš mať iba skutočné /iba na dosiahnutie príjmu, nie na zabezpečenie či udržanie/
príjem bude 3700 € výdavky ? = rozdiel, resp. čzd x 19 % daň. povinnosť (ak nedosahuješ milion. príjem)
a po DP ti príde výmer zo ZP na 14% zdravotné fondy....
enti
26.02.13,16:36
Dakujem.
Neviem ci tomu rozumiem spravne preto skusim pocitat presnejsie
Zaplatia mi 3748,50 - 0 (moje vydaje) = 3748, 50 euro z tejto sumy zaplatim 19% dan teda 712,21 euro teda mi zostane 3036, 29 euro a buduci rok ked podam danove priznanie mi pride este zaplatit 425,08 euro do zdravotnej poistovne teda ralne dostanem len 3036,29 -425,08 = 2611,21 euro priblizne. Ano?
Ak nemam ziadne vydaje nemoze to zostat tak ako to je teda podla § 536? Hmm....
Dakujem za pomoc.
Vladimir Antalik
Mila123
26.02.13,16:45
Dakujem.
Neviem ci tomu rozumiem spravne preto skusim pocitat presnejsie
Zaplatia mi 3748,50 - 0 (moje vydaje) = 3748, 50 euro z tejto sumy zaplatim 19% dan teda 712,21 euro teda mi zostane 3036, 29 euro a buduci rok ked podam danove priznanie mi pride este zaplatit 425,08 euro do zdravotnej poistovne teda ralne dostanem len 3036,29 -425,08 = 2611,21 euro priblizne. Ano?
Ak nemam ziadne vydaje nemoze to zostat tak ako to je teda podla § 536? Hmm....
Dakujem za pomoc.
Vladimir Antalik
po právnej stránke? netuším.....

ale ZP bude vo výške 3748,50 x 14% (bez ZŤP, či ID)= 524,79 €
zdravotné poistenie sa nepočíta z čistého príjmu.....
a ešte je možné podľa § 9/1/g ZDP nepriznať 500 €....
je to o čosi menej dane i ZP.....
enti
26.02.13,17:13
Dakujem. Za odopoved. Este by ma zaujimalo ci pri dohode o vykonani prace musim zaplatit dan. Teda ak by bolo spisana dohoda o vykokani prace na takuto sumu okrem zaplatenia odovodv musim zaplatit aj dan...Dakujem.
Mila123
26.02.13,17:17
Dakujem. Za odopoved. Este by ma zaujimalo ci pri dohode o vykonani prace musim zaplatit dan. Teda ak by bolo spisana dohoda o vykokani prace na takuto sumu okrem zaplatenia odovodv musim zaplatit aj dan...Dakujem.
ak by to bola DoVP tak sú tam aj poistné do SP aj ZP, ale záleží na Tvojom statuse, aký máš a samozrejme aj daň, vo forme preddavkov na daň z príjmu FO
enti
26.02.13,17:30
Dakujem velmi pekne za pomoc