zuzulik333
26.02.13,21:25
Moja dcérka má teraz 4 roky a 5 mesiacov a asi pred dva a pol mesiacmi sa jej začal kývať prvý zub, dolná jednotka, boli sme u zubára pred vyše mesiacom a ten jej ho vytiahol s tým, že ho má zlomený a že budeme čakať asi až do 6. roku kým jej začne rásť nový. No a ten nový trvalý jej rastie už teraz a začala sa jej kývať druhá dolná jednotka. Všade čítam, že sa to deje okolo 6. roku tak ma to dosť zaráža. A musím podotknúť, že dcérka má zdravé zuby, čistíme ich pravidelne a precízne a so sladkosťami som bola vždy zdržanlivá, nie je zvykom u nás veľa sladkostí, aj keď raz za čas áno. Máte aj vy také skúsenosti? Je to normálne? Ďakujem za radu
Mila123
26.02.13,20:27
Moja dcérka má teraz 4 roky a 5 mesiacov a asi pred dva a pol mesiacmi sa jej začal kývať prvý zub, dolná jednotka, boli sme u zubára pred vyše mesiacom a ten jej ho vytiahol s tým, že ho má zlomený a že budeme čakať asi až do 6. roku kým jej začne rásť nový. No a ten nový trvalý jej rastie už teraz a začala sa jej kývať druhá dolná jednotka. Všade čítam, že sa to deje okolo 6. roku tak ma to dosť zaráža. A musím podotknúť, že dcérka má zdravé zuby, čistíme ich pravidelne a precízne a so sladkosťami som bola vždy zdržanlivá, nie je zvykom u nás veľa sladkostí, aj keď raz za čas áno. Máte aj vy také skúsenosti? Je to normálne? Ďakujem za radu
koľko malo dieťa, keď ste jej objavili prvý mliečny zúbok?
lujza.j
26.02.13,20:29
Andy Kralik
27.02.13,04:00
Mimo témy: Nechcem rýpať ale toto trvanie na pokračovaní v starších témach je samoúčelné a nepraktické. Ak problém nie je identický s tým ktorý je opísaný v titulke staršej témy, nová podtéma sa v ňom stratí keďže na titulke stále "svieti" stará podtéma.
zuzulik333
27.02.13,09:25
Dcérke začali veľmi skoro rásť zúbky, už asi ako štvormesačnej
zuzulik333
27.02.13,09:26
Andy Kralik
27.02.13,09:28
Presne to si myslim že všetko toto je strašne individualne. Moja dcera mala iba 3 mesiace a už mala 2 mliečne zuby.. Takže asi by som vedu z toho nerobil. Snáď len že trvalé zuby v tomto veku zvyšujú nároky na ich poctivé čistenie. Ale ak sa vám niečo nezdá, treba sa pýtať detskej zubárky.
Jgal
09.04.16,18:55
Dobrý deň. .. vidím, že vás post je Z 2013.. ale zaujímalo by ma, čo sa stalo so zubami vašej dcérky? Ja totiž tiež teraz riešim to isté. . Dcéra má 4 roky A 4 mesiace a dnes jej po týždňovom kolisani vypadol prvý zub, spodný, myslím, že to je jednotka - V strede...
Je to normálne tak skoro?
Zúbok sa jej týždeň hýbať A dnes pekne celý vypadol...