Alena Medvedzie
05.03.06,09:41
Mohol by mi niekto poradiť , kde by som mohla si stiahnuť kilometrovník na výpočet spotreby PHM. Ďakujem.
jess
05.03.06,09:19
Mohol by mi niekto poradiť , kde by som mohla si stiahnuť kilometrovník na výpočet spotreby PHM. Ďakujem.

je tu na porade.....ak sa mi podarí, pripojím link alebo priamo prílohu :)

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=80

tu si to stiahni :)

v téme Tlačivá&dokumenty je veľa rôznych tabuliek a pomôcok :):):)

pozri
sway
05.03.06,09:49
Mohol by mi niekto poradiť , kde by som mohla si stiahnuť kilometrovník na výpočet spotreby PHM. Ďakujem.

Ak nemáš inú možnosť stiahni si na www.kros,sk (http://www.kros,sk) ALFA - JU zadarmo a tam sú aj autá,jazdy - kde sa dá stiahnúť mestá a obce a sú tam už zadané kilometre. - môžeš si potom v Alfe spraviť aj knihu jázd - je fajn.;)
anina
05.03.06,12:06
Ak nemáš inú možnosť stiahni si na www.kros,sk (http://www.kros,sk) ALFA - JU zadarmo a tam sú aj autá,jazdy - kde sa dá stiahnúť mestá a obce a sú tam už zadané kilometre. - môžeš si potom v Alfe spraviť aj knihu jázd - je fajn.;)
Ja som tam kilometre nenasla, je tam len zoznam miest a obci...
Začiatok cesty F7 ponukne len volbu mesta, ale je to dost zdlhave robit vyber, skor sa to napise...Tie km tam nikde nevidim, ale je potrebne nieco nastavit?
sway
05.03.06,12:14
Ja som tam kilometre nenasla, je tam len zoznam miest a obci...
Začiatok cesty F7 ponukne len volbu mesta, ale je to dost zdlhave robit vyber, skor sa to napise...Tie km tam nikde nevidim, ale je potrebne nieco nastavit?

musí, utekať večer na to kuknem a dám, i vedieť - je to tam niekde v nastave:p niach
anina
05.03.06,14:56
musí, utekať večer na to kuknem a dám, i vedieť - je to tam niekde v nastave:p niach
Dik budem čakat.
A ešte otazočka, Ked KJ prehodis do excelu, tak Ti vytvori taku tabulku
daňovo neuznane-danovo uznane, ale v podstate je to rozdiel v Sk zo zostatku v nádrži.Ako robiš Ty nadspotrebu? Nejako to upravuješ?
sway
05.03.06,19:30
Dik budem čakat.
A ešte otazočka, Ked KJ prehodis do excelu, tak Ti vytvori taku tabulku
daňovo neuznane-danovo uznane, ale v podstate je to rozdiel v Sk zo zostatku v nádrži.Ako robiš Ty nadspotrebu? Nejako to upravuješ?

No tak v Alfe - (takto máš názvy v SW ) to spravíš tak, že najskôr si nahodíš v čiselníku auto - všetko vyplníš.
potom ideš do Evidencie - jazdy
pridávaš jazdu
začiatok jazdy napr. Trnava - už je tam číselník miest a obcí a ten Ti ponúka z rolety miesto odchodu.
tak isto vyplníš miesto rokovania
koniec jazdy
ideš dolu na ďalej no a tu ti kurzor ostáva na počet prejdených kilometrov a práve tu len ručne zadaj v meste napr.10 a ostatné ak klikneš na šípočku vpravo od políčka kombinovane - tak ti otvorí okno s vzdialenosťou, tú buď potvrdíš, alebo si ju zmeníš - odporúčam potvrdiť.

Do exelu vôbec knihu neprenášam nieje dôvod, po mesiacoch - ( od január po január )- v hlavnom menu tlač, jazdy si ju tlačím a sedí mi s bločkami, ak mi nesedí - nadspotrebu "upravujem" odjazdenými km v meste, aby mi vžda sedela.
tak skús...
držím palec;)
anina
06.03.06,07:18
Do exelu vôbec knihu neprenášam nieje dôvod, po mesiacoch - ( od január po január )- v hlavnom menu tlač, jazdy si ju tlačím a sedí mi s bločkami, ak mi nesedí - nadspotrebu "upravujem" odjazdenými km v meste, aby mi vžda sedela.
tak skús...
držím palec;)

Všetko super dakujem Ti. len stale neviem ako zistiš nadspotrebu, ktorú "upravuješ" z akeho vystupu?
sway
06.03.06,07:27
Všetko super dakujem Ti. len stale neviem ako zistiš nadspotrebu, ktorú "upravuješ" z akeho vystupu?

to vidíš až keď si dáš tlač knihy jázd, či je nadspotreba, či nie, tak potom sa podľa toho vrátim do jázd z tlače a opravím si to.;)
anina
06.03.06,12:20
to vidíš až keď si dáš tlač knihy jázd, či je nadspotreba, či nie, tak potom sa podľa toho vrátim do jázd z tlače a opravím si to.;)
No ved hej, ale mas tam kolonky: PHL-to je suma z blokov /napr.4000/a Spotreba PHL v SK, to je normovana spotreba, ta sa rata zo zadaných údajov z TP /napr. 3500/
Potom Ti do spodneho okienka vpravo vyrata kolko by teoreticky pri dodržaní normovanej spotreby malo zostat v nadrzi. Napr. pri cene 40,-/liter:
500:40=8 l.
Dalej postupuješ ktorým spôsobom?:
1.Zistíš, ze v nadrzi je len 5 l a tych 120,- Sk daš ako nadspotrebu, respektíve opraviš km v meste, tak aby Ti to vyšlo bez nadspotreby.Tých 5l Ti ide do r.2006.
2. Považuješ celú sumu 500,- Sk za nadspotrebu./Čiže nádrž je nulova /
Viera123
04.12.07,11:21