veve24
27.02.13,18:24
nedavno som sa zacala otuzovat a citam o tom stranky, no vsade pisu, ze studenu sprchu si treba davat jedine rano, lebo vraj vecer to nema efekt. Preco je to tak? Nie som zvyknuta sa sprchovat rano, nemam na to cas. Preco by otuzovanie nemohlo byt ucinne aj vecer? (sprchujem sa dost dlho pred spanim, takze nemam problem zaspat)
Nasla som tuto radu na viacerych strankach, ale nikde nebol vysvetleny dovod.
Viete mi to vysvetlit?
buchač
27.02.13,17:40
nedavno som sa zacala otuzovat a citam o tom stranky, no vsade pisu, ze studenu sprchu si treba davat jedine rano, lebo vraj vecer to nema efekt. Preco je to tak? Nie som zvyknuta sa sprchovat rano, nemam na to cas. Preco by otuzovanie nemohlo byt ucinne aj vecer? (sprchujem sa dost dlho pred spanim, takze nemam problem zaspat)
Nasla som tuto radu na viacerych strankach, ale nikde nebol vysvetleny dovod.
Viete mi to vysvetlit?
Sprchovanie a otužovanie sú dva pojmy ...

Sprchu si môže jeden šmariť hocikedy ....

Otužovanie je niečo iné ...
Ranné otužovanie dodá telu viac energie
Večer taktiež , takže ak vylezieš zo sprchy, ti bude teplo...a fakt sa môže zle zaspávať ...
misomiso
27.02.13,18:03
Samozrejme, ze sa mozes otuzovat aj o polnoci. Len tam moze byt problem ze to to zobudi, ako pise Buchac...
alabut
28.02.13,05:13
Majster otuzovania Porfirius sa otuzoval 2x denne, rano a vecer. Pri chorobe kazde dve-tri hodiny. Cize otuzovat sa mozes kedy chces, aj pred spanim. Tu by bolo vhodne pripojit patminutove cvicenie podla Chasaja Aiieva. Pred spanim je dolezite nejest, najneskor o 18:00, najlepsie o 17:00. Preco? Lebo slinivka pracuje podla biologickych hodin do 21:00 a dovtedy musi byt potrava rozlozena, inak zaludok stale vysiela mozgu signal o potrebe fermentov a epifyza nevyraba melatonin zodpovedny za spanie. Epifyza zacina produkovat melatonin tusim okolo 23:00. Velmi dolezite je to pre deti, pretoze vraj rastu iba v noci, teda od 23:00 asi do 4:00. Toto tvrdi byvaly seflekar ruskych kozmonautov Neumyvakin, ba priamo nazyva melatonin rastovym hormonom.
Chemici su proti ukonceniu striedavej sprchy studenou vodou, pretoze telo potrebuje pre svoje chemicke pochody svoju teplotu. Preto sa ma organizmus po ukonceni studenych sprch zohriat. Pokial sa zohreje cvicenim, nic proti tomu. Toto tvrdi skupina lekarov okolo Bolotova.
S Gasparikom suhlasim, ze otuzovanie alebo pohyb rozhybe lymfu, pretoze ta nema cerpadlo ako krv. Ale iba toto nestaci. Treba si uvedomit, ze telo je zlozitejsie ako televizor a pre zdravie je dolezity cely system opatreni, ktory zahrna jednak prenos informacii, ktory zabezpecuje hlavne chrbtica, potom chemicky spravne vnutorne prostredie, o ktore sa stara traviaci trakt a pluca a nakoniec energetika cloveka, ktoru spomina Gasparik. Je zbytocne pitvat cloveka na kusocky a borit sa s kazdym mikrobom a liecit kazdu bunku. Su ich miliardy a klasicka medicina nema tolko casu, kolko ma clovek zivota. Uz len diagnostika zabera obrovske mnozstvo casu a nakladov na laboratoria a odborny personal. Uz som niekde pisal, ze liecitel Mikolasik urcil diagnozu z mocu tusim okolo 4,5 alebo 5,5 miliona ludom. Jeden clovek, ziadny zdravotny system dnesnej doby. Dalsim riesenim je liecenie podla aury. Najznamejsi liecitel bol Kristus, liecil slovom a dotykom a liecenie zakoncil svojim "Tvoja viera ta uzdravila". Aj dnes su liecitelia podobneho typu, ale ich je ako safranu. Liecba prebieha zhruba takto: Liecitel vidi bud pokrivenu auru, alebo vidi farebne odchylky. Jednoducho auru opravi, alebo imagiarne odstrani farebne skvrny a telo sa uzdravi samo (tvoja viera ta uzdravila), on len zmeni alebo odstrani chybnu informaciu ktoru napriklad Gasparik vysvetluje zlozito pomocou nabojov a prudov a cojaviemeste. Na co rozoberat cloveka, cim ho viac rozoberame, tym su ludia nachylnejsi k chorobam. Omnoho dolezitejsi je aspekt vonkajsieho prostredia, hlavne toxiny a materialy vyrobene ludskou rukou, ktore priroda nepozna, preto zatial nevie proti nim vytvorit obranny mechanizmus (plasty, chemicke pripravky, umele potryviny, hlinik, zvysena radiacia a rozne ziarenia). Proti novodobym umelo vytvorenym toxinom organizmus este nevie bojovat, preto coraz castejsie zlyhava. A podla poctu chorych a nakladov na farmaceuticky priemysel zlyhava aj klasicka medicina. Nedavno som zachytil v mediach, ze nove typy latok pre antibiotika sa zacali hladat na morskom dne. Kde ich budeme hladat dalej? Na Marse, Jupiteri? Zda sa, ze najskor treba vyliecit hlavy Pozemstanov. Zem bez ludstva prezije, ale ludsvto bez Zeme? :-)
veve24
28.02.13,06:54
uuuha, dakujem vam za take obsiahle odpovede :) a necakala som, ze sa to zvrhne do takejto ezoterickej noty :) ale nic proti tomu, je to zaujimave citanie. Tiez si myslim, ze najdolezitejsi je zivotny styl, otuzovanie a psychicka pohoda. Zapadna medicina sice lieci choroby, ked uz su, ale nerobi nic pre prevenciu, ktora je to najhlavnejsie a zakladne.
alabut
28.02.13,07:07
A to je chyba ... lieci choroby namiesto odstranovania pricin ich vzniku. Skor by som povedal, ze odstranuju bolesti. :-)
korela
02.03.13,00:22
uuuha, dakujem vam za take obsiahle odpovede :) a necakala som, ze sa to zvrhne do takejto ezoterickej noty :) ale nic proti tomu, je to zaujimave citanie. Tiez si myslim, ze najdolezitejsi je zivotny styl, otuzovanie a psychicka pohoda. Zapadna medicina sice lieci choroby, ked uz su, ale nerobi nic pre prevenciu, ktora je to najhlavnejsie a zakladne.
Prečo si to natiahla na ezoteriku? Podľa mňa by to malo patriť do prírodných vied, medicíny.
veve24
02.03.13,08:24
ja som to nenatiahla, reagovala som na prispevky :)
a za tym, co som napisala, ze zapadna medicina berie cloveka ako strojcek a ignoruje x dalsich faktorov, ktore vplyvaju na zdravie si stojim. A tymi dalsimi faktormi nemyslim ezotericke energie a pod, ale ostatne casti osobnosti cloveka- psychiku, socialne vztahy, zivotne prostredie a pod. Ak sa ma clovek vyvarovat chorobe alebo lahsie zniest tu, ktoru uz ma, je potrebne venovat sa vsetkym tym oblastiam, nielen chemii.