pipula
28.02.13,14:55
Prosím o radu, ak máte podobný problém s malým dieťaťom.
Dieťatko má 1 rok a má veľmi slabú imunitu. Ak viete nejaký domáci recept, ako to vylepšiť, poraďte. Ďakujem. :mee:
mareko
28.02.13,14:42
Vynikajúce výsledky sú po dlhodobom užívaní hlivy ústricovej...toto je však skôr rada do budúcnosti, resp. momentálne pre niekoho iného, lebo až od 3 rokov :cool:
wagner
28.02.13,21:03
Prosím o radu, ak máte podobný problém s malým dieťaťom.
Dieťatko má 1 rok a má veľmi slabú imunitu. Ak viete nejaký domáci recept, ako to vylepšiť, poraďte. Ďakujem. :mee:
Niektoré prípravky ako je imunoglukan. Spýtaj sa od akého veku to môžu deti jesť. Inak ja mám na sebe odskúšané kozacie mlieko(ja nepreváram) Už čakám, kedy ho budem môcť piť. Pozri si tiež stránku natures. Aj tam si skús naštudovať, možno sa niečo dozvieš.
petermikuláš
01.03.13,10:11
Prosím o radu, ak máte podobný problém s malým dieťaťom.
Dieťatko má 1 rok a má veľmi slabú imunitu. Ak viete nejaký domáci recept, ako to vylepšiť, poraďte. Ďakujem. :mee:

v takomto prípade na domáce recepty zabudnite, dieťatko je príliš maličké a akýkoľvek zásah do jeho organizmu Vám jednoznačne odporúčam vždy konzultovať s pediatrom prípadne detským imunológom. Pri tak malom dieťati totižto ako laik narobíte viac škody ako osohu. Akýkoľvek krok zmeny nerobte bez súhlasu pediatra.
ilona
01.03.13,11:45
Snažte sa mu dávať čo najviac zeleniny , ovocia a ako už písali kozacie mlieko.
silvia86
03.03.13,12:37
Tak určite to konzultovať s odborníkom,no neviem,či je správne zhodnotiť po tak krátkom čase,že má dieťa zlú imunitu... Možno je vo Vašej blízkosti niejaký ,bacilonosič", čiže on nemusí mať žiadne ťažkosti,ale prenáša.. :( Tiež napr. ako je to so stravou, sama mám 2.ročného synčeka a niekedy som sa stretla s ,,výsmechom",že mu ešte dávam pokračovacie dojčenecké mlieko, samozrejme vhodné pre jeho vek.. Nedojčila som ho. Poviem príklad : sesternica má rovnako staré dieťa ako ja,dojčila ho cca 8.mesiacov a potom prešla na kravské mlieko..Nie je to zlé,no podľa mňa a určite a viacerých by neuškodilo,keby mu aspoň 1x denne dávala pokračovacie doj.mlieko, ktoré obsahuje aj množstvo vitamínov a iných látok,ktoré podporujú imunitu. A výsledok nenechal na seba čakať,volávala mi každý mesiac,ako sa máme,že oni sú neustále chorí, či už na ATB alebo na iných liekoch... Keď som jej navrhla,aby mu skúsila podávať aj nejaké ,,kúpne" mlieka-dojčenecké,tak povedala,že to kravské-domáce stačí. Môj názor je - kravské mlieko majú piť kravičky, kozacie - kozičky.. :) Ako doplnok to je fajn,aj môj syn si rád pochutí na kakauku apod.. Takže to ku strave. Ako tu bolo spomenuté, skúste hlivu ustricovú, je to to naj pre imunitu nielen pre deti,ale aj dospelých. Aj spomenuté kozacie mlieko je fajn. Tiež som počula veľké pozitíva aj na echynaceu. Samozrejme všetko prekonzultujte min. s lekárnikom.:) ak to však bude dlhodobejšie,skúste už len imunológiu. držte sa
dusansl
06.03.13,10:19
Dobrý deň prajem pani mamička,
jav keď dieťa alebo aj dospelý človek má slabučkú, teda nedostatočnú imunitu je dosť častý.
Jej obnovenie dosiahnete keď čo najskôr začnete dieťatku podávať biozinok ( ktorý bol extrahovaný z vaječných bielkov a ako doplnok Detské Biokalcium. Dávkovanie doporučím, po tom, ako bude známy vek a ostatné doplňujúce údaje o dieťatku.
Dusansl.
Iva73
06.03.13,14:24
Môj syn mal tiež problémy s imunitou, neustále bol chorý, za jeden rok vybral 10x ATB, doktorka a aj my sme boli už zúfalí, až mi poradili 2 od seba nezávislé osoby (z vlastných skúseností) prírodný produkt od Fin clubu: http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-bi-iomare-caps , volá sa bio-mare caps. Keďže syn bol v tej dobe ešte malý, nemal ani 3-roky, radila som sa s detskou lekárkou. Dávala som nižšiu dávku. A synovi sa výrazne polepšilo po 3 mesiacoch užívania (odporúčali mi dlhodobé užívanie-rok). Pred rokom sme zase vsadili na tento doplnok, keďže syn vážne ochorel, bol veľmi oslabený a čakali ho operácie, potrebovali sme ho udržať "zdravého" do operácie, a zvládol to nad očakávania dobre. Takže ja naň nedám dopustiť...skúste vyskúšať ;)
Estetic
06.03.13,14:34
Zaujimalo by ma kto a na akom základe stanovil,že dieťatko má zlú imunitu.
pipula
06.03.13,19:39
Zlá imunita bola stanovená na základe rozboru krvi, ktorú brali dieťatku po výrusovom ochorení.
ludmila4
06.03.13,19:53
Mne sa osvedčilo pitie bylinkových čajov / domácich, v kupovaných tých byliniek moc nie je/ a med. Také obyčajné veci, ale myslám, že niečo na tom bude.
alabut
06.03.13,20:08
Moze mat vela zeleza, zvycajne z kupovanych detskych vyziv. :-)
buchač
07.03.13,07:21
Zaujimalo by ma kto a na akom základe stanovil,že dieťatko má zlú imunitu.
Konečne správna otázka ... najsprávnejšia .... a bez všeliakých doporučení rôznych výrobkov a či pofidérnych produktov ...

Zlá imunita bola stanovená na základe rozboru krvi, ktorú brali dieťatku po výrusovom ochorení.
Vírusové ( už samotné ) ochorenie a aj následná liečba zanechá na organizme určité následky ....

Dosť by som porozmášľal nad tou liečbou bez tých ďaľších náležitých vyšetrení u imunológa ...ten jeden rozbor krvi je len začiatok celého procesu ...
Estetic
07.03.13,08:17
V tom prípade nerozumiem,prečo problém-ak je naozaj problém-nerieši imunolog.U ročného dieťaťa dávať všelijaké doplnky výživy na blink je priam kriminálny čin.Skôr ak tak otužovať,chodiť von v každom počasí,nenavštevovať klimatizované priestory ,dávať dostatok ovocia ,zeleniny a nedávať absolutne sladkosti a sladké vodičky,nezaradovať všelijaké kúpené blivajzy a všetko robiť a variť prirodzene doma.To je najlepšie posilnenie imunity u dieťaťa.
petermikuláš
07.03.13,08:56
a doplním: vypnúť wi-fi nu doma, ak ju náhodou mávate doma zapnutú. U malých detí totižto môže mať negatívne účinky na imunitný systém.
Estetic
07.03.13,09:09
Tak ako aj neustále zapnuté TV,počítač či mobil v spálni.
Mackovka
07.03.13,09:49
Žiadny domáci recept zatiaľ nepomohol. Ale pomohol dlhodobý pobyt v horskom prostredí. Skús preskúmať možnosť dostať sa na liečenie s dieťaťom, napr. v Tatrách (Belianska jaskyňa v Tatranskej Kotline). S tým mám dobré skúsenosti, ak chceš dosiahnuť zlepšenie imunity bez liekov. Ale neviem, či aj také malé detí liečia v T.K. - väčšie určite. Ale minimálny pobyt je tri týždne, ak sa má dostaviť zlepšenie.
UOTE=pipula;2263880]Prosím o radu, ak máte podobný problém s malým dieťaťom.
Dieťatko má 1 rok a má veľmi slabú imunitu. Ak viete nejaký domáci recept, ako to vylepšiť, poraďte. Ďakujem. :mee:[/QUOTE]
kaivorus
08.03.13,18:41
spôsobuje to arytmiu, nesprávnu funkčnosť vegetonervového systému s dôsledkami na imunitný systém.
chillipapricka
10.03.13,13:03
Ja som počula o detských probiotikách, ktoré pomáhajú vybudovať lepší imunitný systém. Nemám vyskúšané osobne, ale počula som a čítala veľa pozitívnych reakcií. Zvlášť jedna firma v česku sa dosť zameriava na detské probiotiká, má to značku, myslím, biopron. Dá sa to objednať cez internet, za relatívne málo peňazí oproti lekárňam. Ale dá sa spýtať aj v lekárni. Imunita musí byť silná predovšetkým v tráviacom systéme, tam sa ľahko dostanú parazity.