79kiko
01.03.13,09:32
Chcel by som sa spýtať ako je to s príspevkom na dochadzku do práce,niečo som sa už dočítal,ale takýto problém som nenašiel. Konkrétne to mam z domu na vykon práce 31km,ale problém je v tom že inak ako vlastnym autom sa tam nedá dostať, žiadna verejná doprava sa nedá použiť. Do sídla spoločnosti by nebol problém dostať sa verejnou dopravu,ale ta je len asi na polovici cesty kde bude môj výkon.
scame
01.03.13,10:40
Chcel by som sa spýtať ako je to s príspevkom na dochadzku do práce,niečo som sa už dočítal,ale takýto problém som nenašiel. Konkrétne to mam z domu na vykon práce 31km,ale problém je v tom že inak ako vlastnym autom sa tam nedá dostať, žiadna verejná doprava sa nedá použiť. Do sídla spoločnosti by nebol problém dostať sa verejnou dopravu,ale ta je len asi na polovici cesty kde bude môj výkon.

Riešite príspevok na dopravu vyplácany zamestnávatelom alebo cez urad práce?
79kiko
01.03.13,10:53
Zamestnávateľ to nerieši alebo nechce a z úradu práce netuším či by bol nárok a hlavne keď im treba predložiť lístky,tak to už vôbec nie.
avalik
01.03.13,10:56
Zamestnávateľ to nerieši alebo nechce a z úradu práce netuším či by bol nárok a hlavne keď im treba predložiť lístky,tak to už vôbec nie.

pozri prispevok na dochadzku za pracou http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5#p53

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/53-prispevok-na-dochadzku-za-pracou.html?page_id=12942
scame
01.03.13,10:58
Neviem ako ste dlho zamestnaný ci iba kratkodobo, lebo ak kratkodobo tak ste mali nárok na preplácanie cestovného z uradu práce po dobu ako ste boli dlho evidovaný na urade prace max. však jeden rok.

Co sa týka od zamestnávatela, ja danaá nejaka zakonom stanovená hranica prijmu nap 350 € do ktorej by vam mal ZĽ preplácat cestovne po preukázani cest. listkov. Teda cenu listku Vam preplatí iba vtedy ak Vás príjem je do sumy napr. tých 350 €. Benzin na auto Vam nepreplati. V zákone je uvedene iba výlučne verjná doprava teda bus, vlak, ´vo vasom prípade....

pozrite si Zákon o soc. fonde
79kiko
01.03.13,11:18
Verejná doprava neprichádza do úvahy. No asi skúsim úrad práce,evidovany som bol 7 mesiacov, ale čo potom. Ak by som nemal auto,tak potom by som mal asi smolu.
scame
01.03.13,11:27
Verejná doprava neprichádza do úvahy. No asi skúsim úrad práce,evidovany som bol 7 mesiacov, ale čo potom. Ak by som nemal auto,tak potom by som mal asi smolu.

Ak si sa teda zamestnal nedavno a bol si teda 7 mesiacov evidovany, tak upsvar ti bude preplacat cestu 7 mesiacov. Výhodou preplacania cez upsvar je ze ti preplatia aj cestu vlastným autom. Vyplacaju to podla km z domu do práce. Maju prislusne tlaciva kt. ti daju vyplnit.
Chod sa na to opýtať
79kiko
01.03.13,11:56
Dakujem vsetkym za rady. Pokusim sa vybavit si ten prispevok a potom dufam ze zamestnavatel dostane rozum a nieco prispeje.