zatka
03.03.13,06:40
Moj kamarat sa pita to lebo si misli ze to je od spini alebo co prosim poradte mi:confused::)
pepsikova
03.03.13,06:12
...čože?....bolo by dobre použiť google a prečítať čo-to o maltezákoch!...lebo ak si kamarát myslí, že jeho havík má hnedé škvrnky od špiny, tak by ho mohol občas aj okúpať a tie špinky zmyť!..

..ak by kamarátovi nerobilo problém, tak kuk sem!..http://www.klubmaltezacik.estranky.cz/
promont maja
03.03.13,06:29
... možnože má upchaté slzné kanáliky ... a tie je potrebné nechať prepláchnuť ... a ísť k veterinárovi ... ale aj potom je potrebné denne čistiť očká ...
alaya1
03.03.13,07:56
Hnede- hrdzave ciary, skvrny pod ocami sa nazyvaju syndrom tecucich oci. Oci tecu aj inym plemenam, ako je maltezsky pinc, ale toto plemeno ma osrstenie bielej farby, preto su farebne skvrny viditelne viac.Srst sa zafarbuje tym, ze oci stale tecu- slzia a srst pod ocami je stale mokra.

Povod tychto skvr moze byt rozny. Od upchatych ocnych kanalikov, co je zriedkavejsi jav, potom v ociach popadane uvolnene malicke chpky,cez alergenne suvislosti, az po krmivo.

Toto zafarbenie srsti nie je chorobou, ale ma to neesteticky dopad na psika. nevyhnutnostou je kazdodenna starostlivost o hygienu oci. T.j. cistou prevarenou vodou, alebo borovou vodou cistit oci kazdy den sposobom, ze tekutina sa nakvapka na kozmeticky tampón a ocka sa popretieraju. Tiez je dolezite udrziavat oci a srst pod ocami suche a v neposlednom rady, vyberat psikovi z oci vypadane chlpky. Tie oci drazdia a potom slzia.

Niekedy sa tecucich oci neda zbavit cely zovot psika,priznaky sa vsak daju zmiernit, velakrat pomaha napr. zmena stravy psa a vylucenie kuraciny zo stravy.
Dalej je dostat v chovatelskych potrebach, alebo cez internet pripravok Diamantove oci- pouziva sa podobne, ako spominana prevarena, ci borova voda. prikladam obrazok, ako vyzera.
http://www.royalca-t.sk/121-272-large/kw-diamantove-oci-kvapky-.jpg
lujza.j
03.03.13,11:08
Moj kamarat sa pita to lebo si misli ze to je od spini alebo co prosim poradte mi:confused::)
mimotemy :eek::D

ja som myslela, že všetci psíčkari vedia, že sa havkom pretierajú oči borovou vodou...no čo už ...
avalik
03.03.13,11:26
pravidelne cistenie oci - ja len vodou z vodovodu a kontrola ci nieco oci nedrazdi

ja svojho psa striham niekolko krat do roka ale okolo oci mu pravidelne chlpky vystrihavam, aby dorastajuce chlpky oci nedrazdili