miroslavbu
03.03.13,12:34
Dal som si vyrobiť dioptrické okuliare, ktoré som uhradil pri objednávke.
Dodané okuliare mi prišli s rozdielne hrubými šošovkami, pričom sú dioptrie na oboch očiach rovnaké. Podľa predpisu od očného lekára nemám zapísanú žiadnu očnú poruchu k takýmto rozdielnym šošovkám. V optike ma chcú vybaviť, že je to preto, že mi namerali rozdielne PD o 3mm viac na jednom oku. Je to dôvod na rozdielnu hrúbku šošoviek? Mám právo trvať na oprave okuliarov alebo vrátení peňazí? Môžu mi zle spravené okuliare zrak zhoršiť? Vďaka za radu.
silvia86
03.03.13,15:23
Tak čo sa týka reklamácie,je to dohoda medzi predávajúcim a kupujúcim,či ide o výmenu alebo vrátenie peňazí... Určite sa nenechaj odbiť. Možno by pomohlo,keby si okuliare ukázal svojmu očnému lekárovi,čo nato povie... Alebo v inej optike. Ak však reklamácia trvá dlhšie ako 30.dní,máš nárok na vrátenie peňazí. S
Fer1k
04.03.13,12:27
Dobrý deň, mám iný "problém," ale keď už som natrafil na túto tému...mám možnosť kúpiť si s (veľkou) zľavou dioptrické okuliare (http://www.optikalaurentia.sk/dioptricke-okuliare) z tejto optiky a chcel by som vedieť, s ktorou značkou rámu máte najlepšie skúsenosti čo sa kvality a odolnosti týka. Ďakujem.
mareko
04.03.13,15:15
Dobrý reklamný ťah :-(
pe84
14.03.13,12:28
mne perfektne sluzia zn. reserve, mam dve male deti, uz mi ich par krat schmatli, zhodili a podobne, nosim ich stale, takze si vies predstavit, ake su namahane a stale vyzeraju ako nove, ale zrejme to zavisi aj od ramu, ja mam taky pevny hrubsi, nie take tie jemnulinke...