silvia86
03.03.13,16:27
Ahojte,
dnes sa mi stalo,že sa mi trochu chytilo mäso..:) To som zachránila,ale v omáčke to bolo trochu cítiť.. Nemáte nejaký recept,ako pripálenú chuť eliminovať? ďakujem:)
Tweety
03.03.13,15:33
Pripáleninu len tak ľahko neodstrániš. Z mäska možno troška oškrabeš, ale omáčka už bude mať tú pachuť.
osky
03.03.13,18:31
ja hned ako zistim ze sa zacalo pripalovat,vymenim hrniec-jednoducho to vsetko vylejem do cisteho.nenecham to dovrat v tom pripecenom.

ale ja uz dlho varim bez pouzitia tukov,na vode,a musim uznat,ze sa to ani nepripaluje,to uz by som ozaj musela dlho zabudnut podliat vodou.
na jedle to neni citit a je to ovela dietnejsie,zdravsie.je to len zvyk.
Rozalka
03.03.13,18:33
Čítala som v radách pre gazdinky, že treba okamžite preliať do čistej nádoby, prikryť ju vlhkou vyžmýchanou utierkou, táto ten pach do seba vsiakne, ale či to naozaj pomáha - to som zatiaľ neodskúšala.
Peggynka
07.03.13,07:31
Podstatné je nezoškrabávať pripáleninu z dna,preliať len to,čo je voľné.A utierku namočiť octovou vodou a je ešte možnosť to prekryť pridaním aromatického korenia:cesnak,gyros,mletá údená paprika atď.
osky
07.03.13,09:34
to je predsa samozrejmost,ze pripalene neskrabkame-vsak kto by to uz jedol :-)ale s tou octovou vodou to je zaujimave.dufam ale ze nebudem musiet skusat :-)
Peggynka
07.03.13,16:22
To by si sa čudoval...Mladá suseda naliala vodu,aby odlepila mäso (!) Nie pre každého je to samozrejmé.