scorp
05.03.13,13:34
Zdravim zahradkarov. Otazka: plocha cca 16-200 m2. Vybral by som si Kawasaki KBH 27B resp. 35A. Ten druhy je vraj profi. Rozdiel v cenach je okolo 60 €. Ma zmysel brat ten slabsi ?
Dakujem.
iv@n
06.03.13,12:11
ak to chceš kosiť 2x do roka, tak na to stačí hocijaký bazmek. ja som kupoval husqvarnu na prvých pár rokov som potreboval vyčistiť a skultúrniť pozemok 2000m2, noname z metra som na tom zničil. teraz kosím z toho krovinorezom len časť, možno 400m2, zvyšok klasickou kosačkou a taký malý pľac by už po vyčistení od náletových drevín zvládlo hocičo.
scorp
07.03.13,06:37
Dakujem za odpoved. Bohuzial som neupresnil. Keby to bola plocha, napr. luka, tak este. Ide o pas popri plote, kde potrebujem chranit svoj pozemok od tzv. medze, cize kriky, male stromy, suche konare. Plocha nie je rovna, uz som odrovnal 2-3 klasicke kosy. Rucne kosenie zacina byt uz narocne (vek, kondicka v prdeli). Este raz diky.
vini13
07.03.13,15:44
Mne sa osvedčil Oleomac 746 T, nikdy nerobím reklamu, ale klobúk dolu. Aj dnes som ho mal v rukách /má nástavec ako malý kultivátor/trochu som pripravoval pod fóliou. Bazové húštie som pílil kotúčom a v pohode. Veľké plus je aj záruka 7rokov, v začiatkoch ma trochu vytáčala strunová hlava, ale už sme našli spoločnú reč. Som max. spokojný, akurát ma štve, že som v časovej tiesni kúpil štilku namiesto oleomacu, vždy pri štartovaní si na to spomeniem...myslím pílu.