gymka
05.03.13,17:48
neviete mi poradiť, kde sa robí toto vyšetrenie? často sa mi točí hlava a toto vyšetrenie ukáže, či nie sú porušené rovnovážne centrá v hlave
pasuliatko
05.03.13,23:25
lujza.j
06.03.13,05:59
mimotemy Ja idem s tymto problemom na vestibularne vysetrenie....len mne ako bonus aj sumi-huci v uchu...
kopretinka
06.03.13,06:35
mimotemy Ja idem s tymto problemom na vestibularne vysetrenie....len mne ako bonus aj sumi-huci v uchu...
Lujza,potom napíš,toto ma zaujíma,mňa na žiadne špeciálne vyšetrenie neposlali,len na ORL
lujza.j
06.03.13,06:54
Lujza,potom napíš,toto ma zaujíma,mňa na žiadne špeciálne vyšetrenie neposlali,len na ORL

Oki....ja ako som obv.lekarovi povedala,ze toci sa mi gebula....co som neriesila,myslela som ze to je z krcnej....ale ako som pridala,ze v uchu šumi...tak hned ze nech sa obj.na toto,ale až 25.4....ze iba na antolskej....
kopretinka
06.03.13,07:45
Oki....ja ako som obv.lekarovi povedala,ze toci sa mi gebula....co som neriesila,myslela som ze to je z krcnej....ale ako som pridala,ze v uchu šumi...tak hned ze nech sa obj.na toto,ale až 25.4....ze iba na antolskej....
hm,aha,takže keď nebývam v BA,tak všetky vyšetrenia končia.....pekne....:mad:.......ORL ma poslal na rtg hlavy,nález negatívny.Bola som aj u neurológa,ten ma poslal na MR,nález negatívny,vypoklonkoval ma....keď som sa pýtala,že čo mám robiť,keď sa nič nenašlo,tak mi povedal,že on sa mnou už zaoberať nebude,keďže vyšetrenie,ktoré on prikázal,bolo negatívne,že mám ísť zase na ORL.No,tak som išla zase na ORL,a tam mi bolo povedané,že pri 99% prípadoch sa nezistí,z čoho to je....čiže sa to ani nedá liečiť.....že keď chcem,môže mi predpísať lieky,ktoré mi ale aj tak nepomôžu :eek: alebo že môžem skúsiť ginko....užívam ho dlhodobo,zlepšilo sa to,kupujem bez receptu...A to občasné točenie hlavy mám ASI z nedostatočného prekrvenia toho rovnovážneho "zariadenia" v strednom uchu.Všetky choroby ucha vylúčil,audio bolo v norme.
gymka
06.03.13,07:45
ja si tiež myslím, že problém bude aj s ušami, mám v nich často zaľahnuté. to vestibulárne vyšetrenie sa dá urobiť aj niekde inde, či len v bratislave?
lujza.j
06.03.13,17:37
hm,aha,takže keď nebývam v BA,tak všetky vyšetrenia končia.....pekne....:mad:.......ORL ma poslal na rtg hlavy,nález negatívny.Bola som aj u neurológa,ten ma poslal na MR,nález negatívny,vypoklonkoval ma....keď som sa pýtala,že čo mám robiť,keď sa nič nenašlo,tak mi povedal,že on sa mnou už zaoberať nebude,keďže vyšetrenie,ktoré on prikázal,bolo negatívne,že mám ísť zase na ORL.No,tak som išla zase na ORL,a tam mi bolo povedané,že pri 99% prípadoch sa nezistí,z čoho to je....čiže sa to ani nedá liečiť.....že keď chcem,môže mi predpísať lieky,ktoré mi ale aj tak nepomôžu :eek: alebo že môžem skúsiť ginko....užívam ho dlhodobo,zlepšilo sa to,kupujem bez receptu...A to občasné točenie hlavy mám ASI z nedostatočného prekrvenia toho rovnovážneho "zariadenia" v strednom uchu.Všetky choroby ucha vylúčil,audio bolo v norme.
neviem, či to je tým....neruším,
neviem či vyrieši môj problém...rozprávala som sa z lekárom ORL...
ja by som sa o to ani nezaujímala, ale nastrašila ma mama....lebo točenie hlavy + šumenie v uchu....mala jej kolegyňa a ona mala diagnostikovaný http://www.zzz.sk/?clanok=2283
kopretinka
07.03.13,07:54
neviem, či to je tým....neruším,
neviem či vyrieši môj problém...rozprávala som sa z lekárom ORL...
ja by som sa o to ani nezaujímala, ale nastrašila ma mama....lebo točenie hlavy + šumenie v uchu....mala jej kolegyňa a ona mala diagnostikovaný http://www.zzz.sk/?clanok=2283
nestraš.......inak ja som mala najprv tie závrate s pocitom na vracanie,nemohla som ani vstať z postele,lebo ma stále ťahalo na jednu stranu a normálne som sa nevedela udržať na nohách,krútilo ma do strany a padala som.Toto sa mi stalo asi 3-4x,v rozpätí niekoľkých rokov.Bolo to zo slabého prekrvenia toho rovnovážneho aparátu plus možno aj z krčnej chrbtice,keďže z uší nie,ORL povedal,že nevidel nikdy krajšie uši :D že on vidí väčšinou iba zahnisané a tak :D.
Šumenie,lepšie povedané,hučanie,lebo mne v tom uchu hučí,sa objavilo až neskôr.Teraz je to omnoho lepšie ako keď to začalo,ale nezbavím sa toho asi nikdy.:mee:
bea
07.03.13,07:57
hm,aha,takže keď nebývam v BA,tak všetky vyšetrenia končia.....pekne....:mad:.......ORL ma poslal na rtg hlavy,nález negatívny.Bola som aj u neurológa,ten ma poslal na MR,nález negatívny,vypoklonkoval ma....keď som sa pýtala,že čo mám robiť,keď sa nič nenašlo,tak mi povedal,že on sa mnou už zaoberať nebude,keďže vyšetrenie,ktoré on prikázal,bolo negatívne,že mám ísť zase na ORL.No,tak som išla zase na ORL,a tam mi bolo povedané,že pri 99% prípadoch sa nezistí,z čoho to je....čiže sa to ani nedá liečiť.....že keď chcem,môže mi predpísať lieky,ktoré mi ale aj tak nepomôžu :eek: alebo že môžem skúsiť ginko....užívam ho dlhodobo,zlepšilo sa to,kupujem bez receptu...A to občasné točenie hlavy mám ASI z nedostatočného prekrvenia toho rovnovážneho "zariadenia" v strednom uchu.Všetky choroby ucha vylúčil,audio bolo v norme.
Presne toto ja mám už skoro 10 rokov. Ja som mala veľmi silné závrate a nutkanie na vracanie, to že mi hučí v ušiach som brala ako "normálne". Bolo to až také zlé, že som išla na pohotovosť na Antolskú, kde mi hneď urobili nejaké vyšetrenia. Asi som mala šťastie, že tam mal službu práve jeden neurológ, ktorý ma objednal k sebe do ordinácie a keď ma potom poslal na ďalšie vyšetrenia (aj na CT hlavy) a všetko bolo v poriadku, tak mi povedal, že je to nerovnovážny stav vnútorného ucha a predpísal mi Betaserc. Ten mi ozaj pomáha, závrate nemám. V ušiach mi hučí, ale s tým sa asi nedá nič robiť. Že z čoho to je, tak to sa ozaj podľa všetkého nedá zistiť. Môže to byť krčná chrbtica, stres, prechladnutie.... skrátka všeličo. Ja by som sa skúsila opýtať na ten Betaserc, pomáha aj mojej priateľke, ktorá to má ešte horšie ako ja. Ale asi nepomáha každému, lebo občas sa ma pýtajú iní lekári, či mi to ozaj pomáha....
pasuliatko
07.03.13,09:56
mimotemy Ja idem s tymto problemom na vestibularne vysetrenie....len mne ako bonus aj sumi-huci v uchu...

veď to je fajn nie? aspoň sa cítiš ako na dovolenke pri mori :) :rolleyes:
kopretinka
07.03.13,10:01
veď to je fajn nie? aspoň sa cítiš ako na dovolenke pri mori :) :rolleyes:
to nie je veľmi smiešne,ak nemôžeš spať.
lujza.j
07.03.13,10:15
veď to je fajn nie? aspoň sa cítiš ako na dovolenke pri mori :) :rolleyes:

No ja som to šumenie neriešila....teda som sa snažila si to nevšimat,aj ked je to tažke ked je ticho....je to dosť rušive......ale točenie hlavy take ze keby som sa nemala čoho chytit tak spadnem na zem,tak to je blbe....len vtedy som myslela ze to je z krcnej......az ked som pred mamou nahodou spomenula to šumenie,tak ona hned na mna s menier.syndromom.....len uz sa mi tocila aj po sediačky.....a to bol iny kolotoč...fuj.....dufam ze to nechytim za volantom...
Nandrolon
07.03.13,14:28
pasuliatko ti za chvíľu napíše že aspoň ušetríš za alkohol :D:D:D:D
kopretinka
07.03.13,14:55
pasuliatko ti za chvíľu napíše že aspoň ušetríš za alkohol :D:D:D:D
ale z alkoholu sa hlava točí inak :) a vieš,že z toho sa vyspíš
Nandrolon
07.03.13,16:18
mne to nemusíš vysvetľovať.... mal som tu jeden dosť osobný príspevok, ale som ho zmazal...
DarinaB
07.03.13,16:52
áno, točenie hlavy je 1000x horšie ako bolesť hlavy, nedá sa nijako pomôcť , na ORL mi dali URUTAL a odvtedy ho neprestanem brať, lebo sa bojím závratov , odkedy ho beriem ich nemám
Jurivo
08.03.13,08:21
Točenie hlavy je väčšinou príčina zlého postavenia krčných stavcov C1-3 a stuhnutých trapézových svalov. Je to spôsobené zlým držaním tela, nesprávnym fungovaním svalového aparátu. V niektorých prípadoch to môže spôsobovať tlak v ušiach. Pred dvomi rokmi mi hučalo v ušiach, točila sa mi hlava až som z toho vracal (cítil som sa ako opitý), stačila jedna návšteva na ušnom a prefúknutie uší a odvtedy mám pokoj. Nemusel som brať žiadne lieky.
Pri diagnóze Vertigo (točenie hlavy) môže pomôcť cvičenie podľa SM systému. Pomocou tohto cvičenia sa precvičujú svaly, ktoré udržujú vzpriamenú chrbticu a uvoľňujú svaly, ktoré spôsobujú napätie a nesprávne držanie tela. To len v krátkosti. Viac o SM systéme nájdete na webe.
pasuliatko
08.03.13,17:30
No ja som to šumenie neriešila....teda som sa snažila si to nevšimat,aj ked je to tažke ked je ticho....je to dosť rušive......ale točenie hlavy take ze keby som sa nemala čoho chytit tak spadnem na zem,tak to je blbe....len vtedy som myslela ze to je z krcnej......az ked som pred mamou nahodou spomenula to šumenie,tak ona hned na mna s menier.syndromom.....len uz sa mi tocila aj po sediačky.....a to bol iny kolotoč...fuj.....dufam ze to nechytim za volantom...

veď ano určite je to nepríjemné a treba to riešiť čo najskôr... nie sú to žarty.
pasuliatko
08.03.13,17:31
pasuliatko ti za chvíľu napíše že aspoň ušetríš za alkohol :D:D:D:D

hmmm dobrá myšlienka :D a nie je tak? :D:D:D:D:D
gymka
09.03.13,18:52
asi pred hodinou tu bol príspevok, kde jeden pán písal ako sa mu už 16 mesiacov točí hlava. prosím, nemohli by ste sa mi ozvať? buď tu, alebo na súkromnú správu.
dakujem
beba13
10.03.13,19:32
No ja som to šumenie neriešila....teda som sa snažila si to nevšimat,aj ked je to tažke ked je ticho....je to dosť rušive......ale točenie hlavy take ze keby som sa nemala čoho chytit tak spadnem na zem,tak to je blbe....len vtedy som myslela ze to je z krcnej......az ked som pred mamou nahodou spomenula to šumenie,tak ona hned na mna s menier.syndromom.....len uz sa mi tocila aj po sediačky.....a to bol iny kolotoč...fuj.....dufam ze to nechytim za volantom...
lujza.j ja som mala taketo točenie hlavy 18 rokov a posledný rok to bolo už neskutočne aj v sede,lekaári tvrdili že su to zavrate s krčnej chrbtice tak mi predpisali Betaserc,absolvovala som CT spankových kostí,CT mozgu a v oktobri som bola na vestibulárnom vyšetreni v blave na antolskej,kde mi potvrdili, že zavrate sposobuje vnutorne ucho,teraz idem po velkej noci na kontrolu, v novembri som bola na operácii robili mi stapedotomiu,po operácii som mala zavrate ešte asi 2 týždne a odvtedy nemám vôbec.:)....ale krčna chrbtica bolí dalej......
lujza.j
10.03.13,19:52
lujza.j ja som mala taketo točenie hlavy 18 rokov a posledný rok to bolo už neskutočne aj v sede,lekaári tvrdili že su to zavrate s krčnej chrbtice tak mi predpisali Betaserc,absolvovala som CT spankových kostí,CT mozgu a v oktobri som bola na vestibulárnom vyšetreni v blave na antolskej,kde mi potvrdili, že zavrate sposobuje vnutorne ucho,teraz idem po velkej noci na kontrolu, v novembri som bola na operácii robili mi stapedotomiu,po operácii som mala zavrate ešte asi 2 týždne a odvtedy nemám vôbec.:)....ale krčna chrbtica bolí dalej......
to bolo nevyhnutné?
zdenkaa
12.03.13,14:04
Ahojte, no ja som bola na asi kompletnom vestibulárnom vyšetrení a je to vraj z ORL hľadiska v poriadku, aj keď tam boli nejaké hodnoty patologické, no mám s tým ísť naspäť na neurológiu. Chcem sa opýtať tých, čo beriete Urutal alebo Betaserc, po akom čase vám začali plne zaberať? Ja beriem teraz už druhý týždeň, na letáku je, že účinok sa môže dostaviť až po niekoľkých týždňoch, tak či mám rátať s tým, že sa to ešte môže zlepšiť.
zdenkaa
12.03.13,14:06
a vyšetrenie mi robili v Košiciach... (lebo to bola hore hlavná otázka) :)
nadaskat
12.03.13,14:44
Betaserc mne začal zaberať naplno asi po mesiaci ,mala som k nemu ešte Trental na prekrvovanie.
Ja mám točenie z troch príčin-vnútorné ucho,aj cievy, a krčná chrbtica.Betaserc mi teraz postupne vysadzovali po 4 mesiacoch a nahrádza to Tanakan. Ale zdá sa mi že ten je slabší.
beba13
12.03.13,14:49
lujza.j ta operácia bola v mojom pripade prospešna vzhladom na to že som strácala aj sluch,čiže pomohla mi lepšie počut a vymizlo aj točenie a zavrate tie som mala dlhé roky,pomohla mi teda 2x čiže 2 v 1:D
airin.nice
12.03.13,15:10
Zdravim..:)
Prosim Vas a tie SM cvicenia cvicite podla zostav z internetu?Nasla som aj to lano ako pomocku, ale nie je mi jasne-o co je ten druhy koniec uchyteny...Tiez mam velke problemy s chrbticou a tocenim hlavy...su to velmi neprijemne stavy..
Jurivo
12.03.13,17:03
SM systém treba cvičiť pod dohľadom školeného cvičiteľa. Cviky treba prevádzať správne lebo naučené chyby sa potom ťažko odstraňujú. Zostava cvikov aj čas potrebný na ich naučenie sa líšia podľa diagnózy. Nájdite si cvičiteľa SM systému vo vašom okolí a oslovte ho. Určite vám poradí. Na stránke http://www.smsystem.cz nájdete zoznam cvičiteľov aj zo Slovenska.
zdenkaa
12.03.13,17:36
a pomáha vám ten SMsystém aj na závraty? ja už fakt neviem, z čoho sú...
Jurivo
12.03.13,18:06
Ak je príčinou závratov napätie vo svaloch alebo krčná chrbtica, tak SM systém pomôže. Uvoľňuje napäté svaly, posilňuje oslabené a naťahuje skrátené a zároveň sa krčná chrbtica dostáva do správnej polohy. Závraty môžu byť aj psychického pôvodu, vtedy pomôže vyšetrenie u psychológa. Pozrite si túto stránku, snaď to pomôže. http://www.pluska.sk/plus-7-dni/veda/mavate-casto-zavraty-pozname-pristroj-ktory-odhali-ich-pricinu.html
gymka
12.03.13,19:31
prosím, čo sú to SM cvičenia? ten článok z Plusky som si prečítala, zaujalo ma, že to majú aj v martine. neviete na akom oddelení, chcela by som sa tam prihlásiť. Ďakujem
Lubaba
12.03.13,20:29
prosím, čo sú to SM cvičenia? ten článok z Plusky som si prečítala, zaujalo ma, že to majú aj v martine. neviete na akom oddelení, chcela by som sa tam prihlásiť. Ďakujem

http://www.smsystem.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=99&lang=cs

Martin

Legátová Katarína, adresa: Mugašova 857/2, tel.: 0915 821 581, 0903 511 581, e-mail: altechniky@altechniky.com , web: www.altechniky.com (http://www.altechniky.com/)
airin.nice
13.03.13,08:39
Dakujem pekne...uz som si aj nasla terapeuta...
Tiez som zvedava-ci mi to pomoze...ja mam pocit, ze mam pricviknuty nerv a skoliozu chrbta z neustaleho sedenia za PC...kazdopadne skratene svaly by sa mohli posilnit a pretazene zas uvolnit...aspon teda ja mam tento problem co sa tyka bolesti chrbta...co sa tyka tocenia hlavy-stalo sa mi to po rehabilitacii...nikdy som nic podobne pred tym nemala..zobudila som sa v noci na neskutocne tocenie hlavy-ja tomu hovorim zmykacka v hlave...vsetko so mnou lietalo, okna, skrine....od vtedy sa bojim aj soferovat...citim sa neisto..
mary17
29.04.13,10:55
a ako prebieha to vestibularne vysetrenie prosim? Popiste mi ho trocha. Dakujem.