1kralka
07.03.13,08:09
Opatrujem v Rakúsku,rodina by súhlasila s prevozom mojej zverenkyne na Slovensko, lebo musím opatrovať matku s ťažkou sklerózou. Aké povinnosti vyplývajú pre mňa,ak mi rodina z Rakúska chce naďalej platiť všetky poplatky, ktoré mi platili aj v Rakúsku?Ďakujem Vám,ak napíšete niečo k danému problému.
1kralka
07.03.13,07:13
Neviem, či som zvolila správny priestor pre moju otázku, alebo či som zbytočne nepridala už niekde popísaný problém. Aj link na nejaké užitočné informácie by mi pomohol.Ešte raz ďakujem!
Oliwa
08.03.13,17:03
Opatrujem v Rakúsku,rodina by súhlasila s prevozom mojej zverenkyne na Slovensko, lebo musím opatrovať matku s ťažkou sklerózou. Aké povinnosti vyplývajú pre mňa,ak mi rodina z Rakúska chce naďalej platiť všetky poplatky, ktoré mi platili aj v Rakúsku?Ďakujem Vám,ak napíšete niečo k danému problému.
Nevieme, koľko má rokov ani v akej zdravotnej kondícii je Tvoja zverenkyňa, ale ak sa o ňu staráš, tak opateru asi naozaj potrebuje...
Odhliadnuc od iných aspektov, každopádne by si na seba prebrala obrovskú zodpovednosť a išla by si do veľkého rizika. Čo ak sa jej niečo u Teba stane, čo ak náhle ochorie, čo ak jej nebude v prípade potreby zabezpečená adekvátna zdravotná starostlivosť, čo ak bude musieť byť hospitalizovaná, čo ak nebodaj zomrie, čo ak Ťa bude rodina obviňovať, čo ak... Bude Ti to stáť za tie peniaze?
Ja by som do toho nešla, možno len v prípade, ak by príbuzní bývali v Bergu a Ty v Bratislave...
arizona
08.03.13,18:56
Opatrujem v Rakúsku,rodina by súhlasila s prevozom mojej zverenkyne na Slovensko, lebo musím opatrovať matku s ťažkou sklerózou. Aké povinnosti vyplývajú pre mňa,ak mi rodina z Rakúska chce naďalej platiť všetky poplatky, ktoré mi platili aj v Rakúsku?Ďakujem Vám,ak napíšete niečo k danému problému.
Je to dost domotana situacia,lebo opatrovanie tej pani vykonavas okrem ineho aj na zaklade prechodneho, ci trvaleho pobytu v AT.Preto si tam platis odvody, tam je tvoje posobisko.
To by sa mozno dalo obist, ze by ste si do zmluvy doplnili, ze "obcas" bravas pacientku aj na Slovensko.
Ale treba si zistit, ako by to bolo, keby pani potrebovala lekara,predpisat lieky,lek.prehliadku a pod.,nakolko ona ma svoje zdr.poistenie v zahranici.
Mozno ti budu vediet poradit v tvojej zdr.poistovni,alebo nejaky lekar.
arizona
08.03.13,18:58
Neviem, či som zvolila správny priestor pre moju otázku, alebo či som zbytočne nepridala už niekde popísaný problém. Aj link na nejaké užitočné informácie by mi pomohol.Ešte raz ďakujem!

mimotemy
Ano, otazku si zle zaradila, nakolko tu sa novacikovia predstavuju,ako si si asi vsimla v nazve temy, tu ich vitame a davame rady,ako to na Porade chodi...;)
1kralka
14.03.13,15:36
Ospravedlňujem sa,ak sa dá,za nevhodný vstup do priestoru na zoznamovanie a tému by som rada niekde preložila...ĎAKUJEM za poučenie a za nový pohľad na problém.