Pohar
07.03.13,09:14
dobrý deň, mám takýto problém.....chcem sa spýtať kde sa dá, alebo či vobec eistuje také vyšetrenie, že mi z odberu krvi zistia či mám pritomný nejaý virus alebo bakteriu.....nemyslím konkrétne vyšetrenia na jednotlivé odbery napríklad chlamydiu, ale že sa zoberie ampula krvi a z toho sa zistí čo človek v sebe nosí. dakujem.
Estetic
07.03.13,09:30
Pokiaľ by si v krvi nosil bakteriu,zrejme by si teraz nesedel za počítačom ale ležal s vysokou horúčkou.
Pohar
07.03.13,09:40
Pokiaľ by si v krvi nosil bakteriu,zrejme by si teraz nesedel za počítačom ale ležal s vysokou horúčkou.
asi ťažko kedžte teploty moc nemávam :)
pasuliatko
07.03.13,09:53
:D keby si mal baktérie v krvi tak by si mal sepsu takže teploty by si mal a pravdepodobne aj v nemocnici ležal ;)
pasuliatko
07.03.13,09:55
nie nedá.... iba na konkrétne ako napr. mykolpazma, kvasikny atd. oni nemajú čas ti niečo také robiť...
resp. robí sa ale iba v určitých prípadoch kedy sa nevie vysvetliť náhle zhoršený stav, verie sa hemokultúra.ale to ti niekto len tak nevezme... ;)
kopretinka
07.03.13,10:03
ja si myslím,že ak si to všetko zaplatíš,tak to urobia.
Pohar
07.03.13,10:07
ja si myslím,že ak si to všetko zaplatíš,tak to urobia.
ale kde? u nejakého odborníka?
buchač
07.03.13,10:52
dobrý deň, mám takýto problém.....chcem sa spýtať kde sa dá, alebo či vobec eistuje také vyšetrenie, že mi z odberu krvi zistia či mám pritomný nejaý virus alebo bakteriu.....nemyslím konkrétne vyšetrenia na jednotlivé odbery napríklad chlamydiu, ale že sa zoberie ampula krvi a z toho sa zistí čo človek v sebe nosí. dakujem.
...jedna nie - nestačí... vezmú sa aj tri ...

ja si myslím,že ak si to všetko zaplatíš,tak to urobia.
...solídna čiastka to je ...

ale kde? u nejakého odborníka?
...stačí aj obvoďák ...

Lenže tomu budeš musieť vysvetliť , čo vlastne chceš ....lebo inak nebude vedieť zaškrtať tie políčka na žiadanke ...

Je toho dostatok ...

BIOCHÉMIA

Na, K, Cl, Bi, AST, ALT, GMT, ALP, AMS, glukóza, Ca, P, Mg, TP, Alb, Chol, HDL, TAG, LDL, Urea, kreatinín, kys.moč, CK, LDH, CK-MB, CRP /HS/, HbsAg, ASLO+ RF – kvalita, kvantita, Fe, ABR
Troponín, Myoglobín - striekačka prepláchnutá heparínom
Amoniak – červená odberová skúmavka
Drogy – v jednorázovom moči /THC, Bar, AMP, MET, BZO, MOP/
CB v moči a likvore, ABR

Ostatné vyšetrenia:

TSH, FT4, FT3, T HCG, CEA, CA 19-9, CA 125, CA 15-3, AFP, PŠA, FPŠA, IgE, Digoxín, TPHA oGTT, Transferín , CIK, Li, TPHA, oGTTTSH, FT4, FT3, T HCG, CEA, CA 19-9, CA 125, CA 15-3, AFP, PŠA, FPŠA IgE, Digoxín, Transferín HBA1c, TPHA, oGTT

HEMATOLÓGIA

KO, Abs.poč.Eo, Ret, BB Ery
Quick, APTT, Fbg
Krvná skupina – sklenená skúmavka označená menom aj rodným číslom
Krížna skúška - sklenená skúmavka označená menom aj rodným číslom
D-diméry – zelená odberová skúmavka
FW – fialová odberová skúmavka
OR Ery – odber 5 ml striekačka prepláchnutá heparínom /sklenená sk./
Dôkaz malárie - červená odberová skúmavka
Elementy v likvore
LE bunky – odber 2 ml striekačka prepláchnutá heparínom

MOČE
vyšetrenia sa vykonávajú denne:
Moč chemicky: pH, špec. hm., krv, bielk, gluk, keto, Bil, Ubg, Hnis, Nitrity
Moč. sediment, BJ-bielk, Rivalt.sk., melanín, ŽS, DS,
Mikroalbuminúria
Stolica na OK (okultné krvácanie)
ADDIS – moč zbierať 12 hod, doniesť vzorku v žltej odberovej nádobe s udaním množstva za 12 hod.
Moč.profily – zbieraný moč, doniesť vzorku v sklenenej skúmavke s udaním množstva za zbierané časové obdobie

výtery, moč, spútum na K+C: spracovávané denne
stolica: 2-3 dni
HIV: 2x v týždni
ostat.vyšet: podľa množstva nazbieraných sér /chlamýdie, borélie, CMV, EBV,toxoplazmóza, herpes, anti HAV IgG, jersínie, Paul-Bunel, BK/


Toxikológia
Moč: OHIO- zber + 25 ml konc.kys.octová
Katecholamíny – zber + 15 ml konc. HCl
Kys. vanilmandľová – zber + 25 ml 25% HCl, alebo 15 ml konc. HCl
Ketosteroidy – zbez bez konzervácie

Respiračné vírusy /ADENO, Chrípky, RS, Mycoplazmy
Neurotropné vírusy /Encef,Parot, LCH, Herpes, CYTO, Varicela
BXLmiami
07.03.13,12:46
Najlepšie všetky :-))).On potom predá byt a zaplatí si to :-)))
A výsledok bude negatívny,aj ked podľa toho aké blbosti píše,možno tú sepsu už prekonal a má následky :-)))).
pinta
07.03.13,13:19
:D:D:D to je správna trefa
pasuliatko
08.03.13,17:33
ja si myslím,že ak si to všetko zaplatíš,tak to urobia.

keby si vedel/a tú sumu velice rýchlo by si to každý rozmyslel ;)