veronika05
08.03.13,12:25
Konci mi materska a do prace nemam sancu ist s dvomi malymi detmi a mam aj doma mamu ktorej pomaham a ona by deti sama nezvladla.Chcela by som sa spytat ci by bola nejaka sanca vybavit nejake peniaze na mamu ktora ma 68 rokov,problemy s plucami,cukrovku a pred dvomi rokmi mala uraz takze mala rozbite jablcko v kolene a laket takze teraz nohu nezohne a ruku nevystie takze je pomaham a aj ju vsade vozim lebo ta noha je oslabnuta a boji sa ist niekam sama.Neviem kam mam ist najprv so ziadostou a ci to ma vobec vyznam vybavovat.
Nandrolon
08.03.13,11:34
skúsiť vybaviť opatrovateľský príspevok
Viera R.
08.03.13,11:55
Má mama preukaz ZŤP?
Katy a R
08.03.13,12:02
Ak máš na mysli nejaké kompenzácie z dôvodu zdravotného stavu - tak to sa vybavuje na UPSVaR . Musela by byť posudkovou komisiou uznaná ako ŤZP.
priložím ti zákon - dobre by bolo pozrieť - čo by vo vašom prípade prichádzalo do úvahy:confused: - záleží od jej zdravotného stavu (aby si bola trošku zorientovaná) - a až potom ísť na UPSVaR ! http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447
martuli
08.03.13,12:19
Obávam sa, že veľkú šancu nemáš, ale za pokus to stojí.
sobica
21.03.13,11:57
Dobrý deň, prosím Vás dá sa ešte popri opatrovateľkom príspevku vykonávať prácu na dohodu? Pani na úrade práce mi povedala, že už táto možnosť nieje. Veľmi pekne ďakujem
Katy a R
21.03.13,12:10
Dobrý deň, prosím Vás dá sa ešte popri opatrovateľkom príspevku vykonávať prácu na dohodu? Pani na úrade práce mi povedala, že už táto možnosť nieje. Veľmi pekne ďakujem

a spýtala si sa - že prečo? ... zákon máš vyššie priložený - tak si skontroluj ;)
Môže mať aj riadny PP.
sobica
22.03.13,05:28
Díky moc. Splietala niečo ohľadom platenia odvodov z dohôd. Dokona mi tvrdila, že žena na rodičovskom príspevku nemôže pracovať. Na základe toho som vedela, že asi neni dobre informovaná....:) Ale keďže s opatrovateľským príspevkom nemám skúsenosti, radšej som sa spýtala múdrejších hláv:) Tak idem pozrieť zákon, aby som mohla argumentovať paragrafmi :):):) Ešte raz ďakujem
Katy a R
22.03.13,18:32
Díky moc. Splietala niečo ohľadom platenia odvodov z dohôd. Dokona mi tvrdila, že žena na rodičovskom príspevku nemôže pracovať. Na základe toho som vedela, že asi neni dobre informovaná....:) Ale keďže s opatrovateľským príspevkom nemám skúsenosti, radšej som sa spýtala múdrejších hláv:) Tak idem pozrieť zákon, aby som mohla argumentovať paragrafmi :):):) Ešte raz ďakujem

Možnosť pracovať pori poberaní príspevku za opatrovanie je tak, ako aj doteraz (aj riadny PP môže byť) tam je obmedzenie len výškou príjmu.
No a poistenie - to už je druhá vec. platí zákon o SP ;) (ale na to si sa ani nepýtala, ale v podstate tiež platí to, čo aj predtým)