Denisa Višňáková
08.03.13,20:59
Ak je predaj nehnuteľnosti oslobodený od platenia dane z príjmu podľa §9 ods.1a), podľa akého paragrafu je tento príjem oslobodený od platenia odvodov do zdravotnej poisťovne? Ďakujem
Mila123
08.03.13,20:00
Ak je predaj nehnuteľnosti oslobodený od platenia dane z príjmu podľa §9 ods.1a), podľa akého paragrafu je tento príjem oslobodený od platenia odvodov do zdravotnej poisťovne? Ďakujem
ak je predaj oslobodený, tak nepodávaš DP, ak by si podala DP zaplatíš i ZP
ivanam
19.03.13,13:05
Idem predať byt, v ktorom mám trvalý pobyt už 30 rokov. V období od roku 2005 do roku 2010 bol tento byt napísaný na moju dcéru. Dovtedy som bola majiteľkou ja. Od roku 2011 je znovu napísaný na mňa. Je tento predaj oslobodený od platenia dane z príjmu ?
Katy a R
19.03.13,13:18
Idem predať byt, v ktorom mám trvalý pobyt už 30 rokov. V období od roku 2005 do roku 2010 bol tento byt napísaný na moju dcéru. Dovtedy som bola majiteľkou ja. Od roku 2011 je znovu napísaný na mňa. Je tento predaj oslobodený od platenia dane z príjmu ?

no ja si myslím, že nie :mee: - nadobudla si v roku 2011 a odo dňa nadobudnutia ešte neuplynulo 5 rokov.
keby to bolo v roku 2010 - to už je iná káva ! (nuž, ale nie je)
ivanam
19.03.13,17:38
no ja si myslím, že nie :mee: - nadobudla si v roku 2011 a odo dňa nadobudnutia ešte neuplynulo 5 rokov.
keby to bolo v roku 2010 - to už je iná káva ! (nuž, ale nie je)

no tak to nie je nič moc, to ste ma nepotešili a ešte k tomu zdravotné poistenie :mee: ale aj tak veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Tweety
19.03.13,17:44
no tak to nie je nič moc, to ste ma nepotešili a ešte k tomu zdravotné poisteniemimotemy
No, nedá sa nič robiť, ale my sme v tom nevinne, my sme to nevymysleli.:)
Kvaka
19.03.13,17:52
no tak to nie je nič moc, to ste ma nepotešili a ešte k tomu zdravotné poistenie :mee: ale aj tak veľmi pekne ďakujem za odpoveďAk budeš mať v DP príjmy z predaja rovné výdavkom, základ dane bude nula. Ani ZP nebudeš platiť. Teda predajná cena by mala byť aspoň taká, za akú si ten byt nadobudla ty. Ak darom, tak cena v čase darovania, za istých predpokladov.